Archiwa kategorii: akcja

4- paka dla dzieciaka – akcja

Witajcie :girl11:

Zapraszamy do akcji „4-paka dla dzieciaka” organizowanej dla podopiecznych Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży „ETEZJA” ul. Chlubna 9A-9D, 03-051 Warszawa.
Akcja zainspirowana działalnością Fundacji 4×4 Dzieciom, jako kontynuacja imprezy „Paka dla Dzieciaka”, Cobra75, mamy nadzieję, ze będziesz naszym gościem honorowym :happy2:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Zgodnie z nazwą akcji przygotowaliśmy dla podopiecznych Ośrodka cztery wielkie paki:
1 paka – zabawki i słodycze
2 paka – książeczki
3 paka – ubrania dla dzieci i mam
4 paka – środki czystości i artykuły do pielęgnacji.

Wymogi formalno-prawne przygotowania akcji – pozwolenie Starostwa Powiatowego w Legionowie, dzisiaj będzie wydane, czekamy, informacja podana będzie natychmiast po otrzymaniu pozwolenia.

Poniżej przedstawiam program akcji i wszystkie najważniejsze sprawy organizacyjne:

Termin Imprezy: 18 października 2014 r. (sobota) w godzinach 9:00 – 17:00
Współrzędne miejsca: 52.384379 20.979367
Adres: Józefów gm. Jabłonna, ul. Leśna , skręt z ul. Strużańskiej

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Spotkanie w Warszawie, na parkingu Selgrosa, ul. Przylesie 3 o godzinie 7:45

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

8:00 – tworzymy konwój i jedziemy w kierunku Ośrodka ETEZJA – ul. Chlubna 9A, Warszawa.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Akcja dla Domu Dziecka Dubienka 2014 część 2

YouTube Preview Image

 

Nasza akcja rozpoczęła się o godzinie 4:50, kiedy to trzeba było zwlec się z łóżka i dojechać do orła do Henrykowa, to było miejsce naszego spotkania, stamtąd wyjazd o godzinie 7:00, aby po drodze zajechać do Lublina do Darwoza7 i zdążyć na umówioną z Dyrektorem godzinę 11:00- 11:30.
Wszystkie rzeczy do przekazania były spakowane dnia poprzedniego (piątek), kiedy to Scorpion53 z Adminem pojechali je zawieźć do orła.
Auto orła było zapakowane po sam dach :palm: , cały bagażnik i cały praktycznie tył, poza jednym miejscem przeznaczonym dla mnie.
Po dojechaniu do Lublina, ledwo upchnęliśmy Darwoza i dary przez niego zorganizowane.

Podróż trwała ponad 4 godziny.

Dojechaliśmy w wyznaczonym czasie, no, może leciutkie spóźnienie .. :rolley: 
Mimo, iż było dosyć zimno, dzieci wyległy na schody, zaczęły otaczać auto, chyba trochę zdziwione, że podjechało tylko jedno sorento :idn: 
Mimo to przywitały nas bardzo ciepło.

Obrazek

Pan Dyrektor również, ale … zauważyłam że był trochę zakłopotany, zapytał jaką kolejność czynności przewidzieliśmy, tzn. kiedy występy, kiedy podziękowania, kiedy poczęstunek, kiedy noszenie darów…… więc uspokoiłam Go, że wszystko wyjdzie jak najlepiej jeżeli on wskaże kolejność, to przecież my byliśmy gośćmi, i dostosujemy się do planu :) 

Więc najpierw przenieśliśmy rzeczy, oczywiście przy pomocy dzieci.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem zostaliśmy zaproszeni na występy, które mieliście już okazję zobaczyć na filmiku :ok:
Wszystko było przygotowane na tip top, pożyczony z Domu Kultury sprzęt nagłaśniający, na którym dzieci ćwiczą w czasie zajęć dodatkowych (nie mają takiego sprzętu w ośrodku).

Obrazek

Wszystko było wspaniale dograne, ale … na kolana rzucił nas repertuar, gdzie co drugie słowo to: tata, mama, ciepło, tęsknota, wszystko co chciałyby mieć, czego im brakuje … :girl8: dla przykładu podam niektóre śpiewane utwory:
– Do Ciebie mamo – Violetta Villas
– Płacze moje serce – 16 Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”
– Ciemno – Marta Bijan X Factor
– Alleluja – Rufus Wainwright
– Tato – Lales
Naprawdę łza się w oku zakręciła… :blushing: 

Obrazek

Poza śpiewami były też tańce, przy szybszych rytmach, dzieci pochodziły do nas i „wyciągały” nas na środek sali do tańca i fajnie się z nimi zintegrowaliśmy.

Obrazek

Obrazek

Ale „najgorsze” było przeżycie, gdy dzieci zatańczyły taniec irlandzki (możecie go zobaczyć na końcówce filmu), po około 5 minutowym pokazie, gdy oglądając, wydawało nam się, że to dosyć łatwy taniec, dzieci zrobiły nam psikus wciągając nas w tany…. oj, co się wtedy działo…. :palm: … myliliśmy się non stop, myląc kierunek, kroki, ruchy i co tam jeszcze można było … wszystko pomyliliśmy :palm: 

Obrazek

Dobrze, wrócę do sedna i do informacji o której na początku mojego wpisu
Siedząc i podziwiając koncert, nagle zwróciłam uwagę, że jeden chłopiec siedzi tylko w skarpetkach, bez żadnego obuwia, kapci czy butów. Od razu zapytałam czemu nie ma na nogach żadnych butów, poprosiłam, żeby poszedł i założył. 
Chłopiec na to, że nie ma butów :idn: 
Spojrzeliśmy na siebie z Darwozem, który przysłuchiwał się tej rozmowie, po prostu mówiąc kolokwialnie i obrazowo szczęki nam opadły :jaw: :jaw: po czym nie upłynęła nawet minuta, jak biegliśmy za chłopcem do jego pokoju aby sprawdzić, czy mówił prawdę. 
Buty na szczęście miał, ale po przeglądzie zauważyliśmy braki w jego ubraniach.

Po chwili Darwoz7 wybiegł gdzieś z chłopcem a mnie jedna mała dziewczynka pociągnęła za rękę i zaprowadziła do swojego pokoju, żeby go pokazać..
Darwoz7 nie zjawiał się i nie minęło kolejne pięć minut, gdy dzieci zaprosiły nas na stołówkę na poczęstunek.
Było wspaniałe przyjęcie (na słodko , ciasta chyba z 4 rodzaje własnoręcznie upieczone przez Dzieci , kawa, herbata :girl6: :tea: ), siedzimy i czekamy na wszystkich, a Darwoza7 jak nie było tak nie ma , i naszego małego kolegi bez butów też :hmm: 
Po chwili wchodzą, okazało się że Darwoz7 zabrał chłopca do pobliskiego sklepu odzieżowego, żeby zakupić mu ubrania – kupił komplet dresów sportowych.
Darek, nie mów, że to nie jest nic i że każdy by tak zrobił, nie każdy i dlatego chwała Ci za to :love: :love: to tyle w kwestii wyjaśnienia o co chodziło :girl1: 
O tym co zrobiłeś i jak to zrobiłeś, mówi sama uśmiechnięta buzia Damiana, zresztą, sami zobaczcie:

Obrazek

Co się potem działo? ciąg dalszy przyjemności dla podniebienia, kawa, własnoręcznie pieczone (w nocy :zipp: ) słodkości :happy2: 
Nie mamy zdjęcia przepysznych ciast, ale udało mi się zdobyć przepis na jedno z nich :girl12: które już w niedzielę było na moim stole..

Obrazek

Dzieci podarowały każdemu z nas drzewka szczęścia własnoręcznie wykonane przy pomocy wychowawców:


Obrazek

i również otrzymaliśmy piękny plakat z zielonym Sorento, gdzie wewnątrz były wpisy dzieci i ich zdjęcie :girl1: 

Obrazek

Były również przemowy i podziękowania… widać było , że Dzieci bardzo się starały..

Obrazek

Zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcie .

Obrazek


Dzieci zaprosiły nas na wakacje, ale gdy tam byliśmy od razu nasunęło się bardzo dużo pomysłów jak można tym Dzieciom pomóc i przy okazji bardzo miło spędzając z nimi czas. 
a może to my jako Stowarzyszenie zaprosimy je na wakacje, czy jakiś krótszy wyjazd w jakąś część Polski, gdzie jeszcze nigdy nie były… :hmm: 

Obrazek