Archiwa kategorii: Wyprawy

Kia Sorento – wyprawa dookoła świata.

Kia Sorento w standardowej wersji , takiej jak tysiące wyjeżdża z salonu ukończyła wyprawę dookoła świata pokonując 27,000 kilometrów a
szwedzki kierowca Christer Gerlach po raz pierwszy w historii podczas tej wyprawy przejechał samotnie przez Syberię .

Christer Gerlach, szwedzki kierowca, dziennikarz i awanturnik, postanowił w piątek, 16 grudnia, objechać w całkowicie standardowym Kia Sorento cały świat od bram Stockholm’s Royal Palace.
Dokonał tego w dokładnie w cztery miesiące do połowy sierpnia gdy wrócił z powrotem do Szwecji.
Moje wcześniejsze zaufanie do wydajności, jakości i niezawodności Kia Sorento okazały się zasadne, zachwycał się Szwed. Koła o dużej średnicy w Sorento jak również dobre opony okazały się niezbędne do skutecznego pokonania trasy off-road w wielu regionach Azji, ponieważ tam po prostu nie było drogi czy żadnej ścieżki przez większość podróży. Jestem oczywiście szczęśliwy, że udało mi się dojechać w domu na czas świąt Bożego Narodzenia, ale jestem również pozytywnie zaskoczony, że Sorento okazało się niezwykle komfortowym autem w tej niezwykłej podróży.– mówił po powrocie.

Gerlach w swojej podróży dookoła globu pokonał 11 krajów, w tym z najodleglejsze regiony Kazachstanu i Mongolii, oraz 3500-kilometrową podróż przez pustynię i w dużej mierze nienaniesionych na mapy pustkowia Syberii w drodze do słynnego rosyjskiego portu Władywostok gdzie wjechał na prom do Korei Południowej, 
Do tego niezwykłego przedsięwzięcia Gerlach wybrał wybrał 3,5-litrowy silnik benzynowy V6 z automatyczną skrzynią biegów w standardowej wersji oraz zwykłe opony drogowe. Szwed , pełen ufności w swoje 4×4 Sorento podjął decyzję że pojedzie w pojedynkę, bez pomocy zespołu wsparcia, i zaplanował tylko wymianę oleju silnikowego jako jeden z punktów w całej wyprawie.
Zaufanie do samochodu okazało się w pełni zasadne. Przez całą podróż trafiły się tylko dwa przebicia opony, jedna spalona żarówka i jeden raz podczas jazdy wypadł reflektor. Podczas drugiej połowy trasy, Gerlach musiał wymienić inną żarówkę i poza tym jazda Kia Sorento była całkowicie bezproblemowa.
Druga połowa wyprawy biegła przez trans-kontynentalne tereny USA i Meksyku przez Route 66 (Kalifornię, Nevadę, Arizonę, Utah, Nowy Meksyk, Teksas, Arkansas i Karolinę Południową) następnie transatlantycki rejs na pokładzie największego na świecie statku do przewozu samochodów (7000 aut na raz ) do Bremerhaven w Niemczech; i ostatni etap, poprzez 8-kilometrowy most Oresund z Danii, do swego rodzinnego szwedzkiego miasta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Starszy wiceprezes i dyrektor operacyjny Kia Motors Corporation, Yong-Hwan Kim udał się do Sztokholmu w czerwcu, aby osobiście przekazać klucze do najnowszego modelu Kia Sorento Gerlachowi. 
Jego ekscytujące wyzwanie pozwoliło nam udowodnić wiarygodność, jakość i doskonałość naszych produktów na całym świecie – ogłosił wręczając mu kluczyki.Wyprawa ta przyniosła Gerlachowi dwa wpisy w Księdze Rekordów Guinnessa.

Sorento na Krymie

KRYM Scorpion i Stella

Aby obejrzeć album kliknij na samym środku czarnego paska  na zdjęciu. ( jak najedziesz myszką nieznacznie poruszy się , to tam)

Jak już działa a chcesz  obejrzeć ją na pełnym ekranie kliknij mały czarny kwadracik po prawej stronie , powyżej zdjęcia.