MODYFIKACJE OFF-ROAD Klub Kia 4X4

Specjalnie przygotowana przez Klub Kia 4×4 wersja Sorento.

Koła
Standartowe opony o rozmiarze 245/65 R16 zastąpiono terenowymi oponami typu MT PIRELLI SCORPION MUD w rozmiarze 235/85R16.
Aluminiowe felgi zastąpiono lepiej sprawdzającymi się w terenie obręczami stalowymi firmy MANGELS (Brazylia) model Triangular chrom o rozmiarze 7Jx16.

Zawieszenie
Fabryczne sprężyny i amortyzatory zastąpiono twardszymi i dłuższymi sprężynami oraz wyczynowymi gazowo-olejowymi amortyzatorami. Całość przygotowała i zamontowała włoska firma ESSE Bi 4×4.

Nadwozie
Ze względu na większe koła powiększono otwory przez wycięcie wnęk przednich błotników.
Plastikowe zderzaki zastąpiono mocnymi wykonanymi ze stalowej blachy. Przedni zderzak ma osłonę rurową chroniącą przód samochodu i reflektory. W zderzaku przednim zainstalowano wyciągarkę elektryczną WARN 9500 XP i dodatkowe reflektory HELLA Hydro Lux. Na dachu wyprawowy bagażnik z mocowaniem łopaty i podnośnika typu Hi-Lift oraz koło zapasowe i antena radia CB. Dodatkowe oświetlenie to 4 lampy HELLA z przodu i dwie lampy tej samej firmy z tyłu.
Wewnątrz zamontowano Radio CB firmy Midland, a w bagażniku kompresor do pompowania kół firmy VIVAIR. W samochodzie znajdują się taśmy, szekle oraz akumulator firmy OPTIMA (żółty) przystosowany do pracy z wyciągarką.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek