Uwaga Kia Sorento I 2.5 CRDi Expedition Mikołów

ostrzeżenia przed zakupem aut wystawionych w ogłoszeniach motoryzacyjnych

Moderator: Moderator

Regulamin forum

REGULAMIN

Dane auta powinny zawierać:

a) VIN - jeśli jest dostępny
b) Podstawowe informacje o aucie ( zdjęcie, silnik , kolor itp )
c) Miejsce postoju samochodu i data oględzin.

Wklejanie samych linków jest niedopuszczalne .

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
AdamNB
jestem
jestem
Posty: 6
Wiek: 38
Rejestracja: niedziela, 19 stycznia 2014, 22:08
Skąd jesteś: Świętochłowice
Rok: W PLANACH
Kontaktowanie:

Uwaga Kia Sorento I 2.5 CRDi Expedition Mikołów

#1 Postautor: AdamNB » wtorek, 28 stycznia 2014, 20:38

Witam,
chciałbym przestrzec wszystkich poszukiwaczy swojego wymarzonego Sorento przed ogłoszeniem na które się nadziałem.

20.01.2014 znalazłem ogłoszenie http://moto.gratka.pl/tresc/16350183.ht ... mpaign=pyt

Obrazek

Cena śmiesznie niska, brak kontaktu do właściciela i zdawkowy opis.
15km ode mnie, więc napisałem email żeby dowiedzieć się co mu dolega.

Po równym tygodniu dostałem odpowiedź z adresu brzmiącego z polska adrianomazzanti081@gmail.com
Witam,

Dziekuje za zainteresowanie kupnem mojego samochodu i przepraszam, ze nie odpowiedzialem wczeœniej. Samochód jest nadal na sprzedaz, cena jest taka sama jak w ogloszeniu, jestem tez otwarty na prawdziwe oferty szybkiej sprzedazy .

Powinieneœ wiedziec, ze samochód jest zarejestrowany w Polsce i ma oplacone wszystkie podatki rejestracyjne. Jest w idealnym stanie, nigdy nie byl w zadnym wypadku, dziala bardzo sprawnie, jest doskonale utrzymany, co wyraŸnie widac na zdjeciach. Nie ma zarysowan ani wgniecen, nikt w nim nigdy nie palil ani nie przewozil zwierzšt.

Ksišzka serwisowa z zapisem wszystkich napraw bedzie przekazana wybranemu nabywcy w ramach sprzedazy. Posiadam prawny tytul wlasnoœci na moje nazwisko, wolny od zastawów czy pozyczek. Razem z samochodem otrzymasz wszystkie instrukcje obslugi i oryginalne dokumenty.

Zgadzam sie na osobiste sprawdzenie stanu samochodu w miejscu Twojego zamieszkania, nie mam tez nic przeciwko udzialowi mechanika lub innej wskazanej przez Ciebie osoby.

http://postimg.org/gallery/bvf6xhk4/

Jeœli masz jakieœ pytania lub potrzebujesz wiecej informacji, prosze pytaj.

Dziekuje.


Odpisuję, że proszę o telefon, to podjadę zobaczyć.

Po godzinie wraca odpowiedź
Po raz kolejny przepraszam za dlugi czas odpowiedzi, ale obecnie mam wyjatkowo napiety harmonogram.
Nazywam sie Adriano Mazzanti i pracuje dla British Petroleum jako nadzorca obszaru. Uscislajac, jestem glównym koordynatorem i specjalista od elektroenergetyki. BP rozwinela kilka projektów w Polsce, do których bylem przydzielony. Oczywiscie zostaly one pozytywnie zakonczone, a ja powrócilem do domu w Perugia, Wlochy.

Jak juz wspominalem w mailu, pojazd ma polskie dokumenty i tablice rejestracyjne. Zapewne zastanawia sie Pan dlaczego klopotam sie sprzedaza samochodu spowrotem w Polsce. W Wlochy rejestracja pojazdu z zagranicy zawsze konczy sie stratami. Oplaty rejestracyjne sa niezwykle wysokie, przez co pojazd osiaga horrendalna cene.

Kwota, za która chcialbym sprzedac pojazd to 17500 PLN, bez zadnych ukrytych kosztów.

Wymiana pojazdu i zaplata odbedzie sie poprzez Allegro, który oferuje program ochrony o tej samej nazwie, Program Ochrony Kupujacych. Jesli jest Pan zainteresowany, prosze o kontakt - wtedy szczególowo wyjasnie kroki konieczne do bezpiecznej dla nas obu finalizacji transakcji. Calosc odbedzie sie bardzo szybko, a pojazd bedzie Pan mial na wlasnosc w ciagu 3-4 dni. To powiedziawszy, oczekuje na Pana decyzje.

Z góry dziekuje i pozdrawiam,



Większych głupot nie czytałem, ale brniemy w to dalej.
Odpisuję, że proszę o kontakt do pełnomocnika, który przedstawi mi dokumenty i samochód do sprawdzenia legalności i stanu technicznego.
Wraca odpowiedź.

Witam,

Raz jeszcze podkresle, ze samochód jest w idealnym stanie – nie ma z nim zadnych problemów technicznych ani mechanicznych. Brak zadrapan czy wgniecen. Jak wspomnialem w poprzednim e-mailu, nie mam czasu by zalatwiac sprawe sprzedazy osobiscie, wiec poprosilem Allegro o pomoc. Chetnie wyjasnie, jak przeprowadzic transakcje, jesli jest jestes zainteresowana kupnem samochodu.

Samochód zostal objety Ochrona Kupujacych Allegro, co oznacza, ze dostarczenie auta na calym terytorium Polska bedzie trwalo 2-3 dni robocze.

Z tego wzgledu ze nie jestem w stanie przeprowadzic transakcji osobiscie, skontaktowalem sie Allegro, by skorzystac z Ochrony Kupujacych. Powiedziano mi, ze jest to program specjalnie opracowany dla tego typu transakcji i zapewnia on ochrone zarówno Kupujacego jak i Sprzedajacego.

Jesli chodzi o sam przebieg transakcji, Pani musial przeslac pieniadze do Allegro. Zostana one u nich zdeponowane do czasu, gdy otrzyma samochód i go przetestuje. W ten sposób zarówno kupujacy jak i sprzedajacy sa w 100% chronieni w przebiegu calej transakcji. Allegro przytrzymuje i ubezpiecza wplacona przez Pana kwote do czasu, gdy upewni sie Pan, ze samochód jest w satysfakcjonujacym stanie. W ten sposób dziala wspomniana usluga. Jako sprzedawca bede zadowolony z faktu, ze Allegro jest w posiadaniu pieniedzy na czas potrzebny na dostarczenie samochodu do ty.

Bedzie mial 48 godzin od momentu odebrania samochodu na jego ogledziny (Allegro zorganizuje dostawe auta na podany przez Pana adres, z ubezpieczeniem na pelna kwote zakupu).

Jesli zdecyduje Pani zatrzymac samochód, bedzie trzeba upowaznic Allegro do wyplaty naleznosci na moja rzecz. Jesli samochód bedzie róznil sie od opisu (wnetrze, nadwozie, elementy mechaniczne nie beda w perfekcyjnym stanie) bedzie mial mozliwosc odeslania auta, wykorzystujac taka sama procedure, jak wspomniana wyzej (zwrot na mój koszt) i zazadania wyplaty pelnej kwoty z powrotem na Pana konto.

Jesli jest Pani zainteresowany uruchomieniem transakcji, bardzo prosze o podanie mi imienia i nazwiska oraz pelnego adresu,Numer telefonu komórkowego, abym mógl przekazac te dane Allegro. Skontaktuja sie oni z Panem, aby podac szczególy dotyczace transakcji.

Mam nadzieje, ze jest Pan zadowolona ze sposobu, w jaki dotychczas przebiega nasza wspólpraca. Jesli zaakceptuje Pan moje warunki, prosze o kontakt, abysmy nie tracili czasu.

Dziekuje bardzo za poswiecony mi czas, zycze milego dnia.



Zainteresowanym i niedowiarkom polecam lekturę http://poznaj.allegro.pl/pok/regulamin.php

Mam nadzieję, że nikt nie będzie na tyle naiwny i nie da mu zarobić

Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

Re: Uwaga Kia Sorento I 2.5 CRDi Expedition Mikołów

#2 Postautor: vokal » wtorek, 28 stycznia 2014, 21:38

Załóżmy, że nie wiem o co chodzi.
To jak od strony technicznej można kupić to auto?
Przecież na stronie nie ma Kup Teraz itp :idn:
Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

Awatar użytkownika
Murzyn1313
expert
Posty: 5427
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 01:33
Skąd jesteś: Afryka :)
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Przebieg (km.): 120000
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Uwaga Kia Sorento I 2.5 CRDi Expedition Mikołów

#3 Postautor: Murzyn1313 » wtorek, 28 stycznia 2014, 21:45

Ludzie,czy wy jesteście aż tak naiwni czy głupi? I myślicie że kupicie auto warte 40tys płn za niespełna połowę ceny?
Jesli nie ma nr telefonu,tylko mail,to na 200% jest to wałek, do tego googlowotlumaczone maile. Sorry,ale nie rozumiem takiej naiwności
:roftl: :roftl:
Obrazek

Awatar użytkownika
AdamNB
jestem
jestem
Posty: 6
Wiek: 38
Rejestracja: niedziela, 19 stycznia 2014, 22:08
Skąd jesteś: Świętochłowice
Rok: W PLANACH
Kontaktowanie:

Re: Uwaga Kia Sorento I 2.5 CRDi Expedition Mikołów

#4 Postautor: AdamNB » wtorek, 28 stycznia 2014, 21:58

Murzyn_1313_Maximus pisze:Ludzie,czy wy jesteście aż tak naiwni czy głupi? I myślicie że kupicie auto warte 40tys płn za niespełna połowę ceny?
Jesli nie ma nr telefonu,tylko mail,to na 200% jest to wałek, do tego googlowotlumaczone maile. Sorry,ale nie rozumiem takiej naiwności
:roftl: :roftl:

Nie zarzucaj mi głupoty, dlatego ,że zamieściłem te informacje, żeby uchronić mniej sprytnych i oblatanych w kwestii "bezpiecznych transakcji w allegro" poza allegro.
O tym, że to wabik wiedziałem w momencie znalezienia ogłoszenia 5 minut po jego pojawieniu się, zważywszy na rocznik i brak jakichkolwiek informacji o pojeździe i kontakcie do właściciela. Napisałem i utwierdziłem się w przekonaniu czytając pierwszego emaila zwrotnego.
Naciągacze szukają coraz dziwniejszych sposobów na wałek, więc lepiej ujawniać takie akcje niż siedzieć cicho i niech martwią się inni.

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Uwaga Kia Sorento I 2.5 CRDi Expedition Mikołów

#5 Postautor: Admin » wtorek, 28 stycznia 2014, 22:07

Dzięki AdamNB.
Świetny post :happy2:
Allegro nigdy nie pośredniczy w sprzedaży, od razu widać , że to przekręt .
Myślę , że bardziej od samochodu trzeba tu ostrzec przed sprzedającym , ( adrianomazzanti081@gmail.com ) bo prawdopodobnie taki samochód nie istnieje.
Naprawdę świetna robota.
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Murzyn1313
expert
Posty: 5427
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 01:33
Skąd jesteś: Afryka :)
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Przebieg (km.): 120000
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Uwaga Kia Sorento I 2.5 CRDi Expedition Mikołów

#6 Postautor: Murzyn1313 » wtorek, 28 stycznia 2014, 22:14

Był już taki wątek o tych samych metodach.
Obrazek

Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

Re: Uwaga Kia Sorento I 2.5 CRDi Expedition Mikołów

#7 Postautor: vokal » wtorek, 28 stycznia 2014, 22:18

Przynajmniej wiemy jak wygląda :lol:
http://www.flickr.com/photos/adrimazzanti/

W wolnym czasie podrużuje, rysuje i sprzedaje to samo Sorento aby zarobić na podróże :roftl: :roftl: :roftl:
Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

Awatar użytkownika
zimny
moje konto
moje konto
Posty: 187
Wiek: 39
Rejestracja: środa, 6 czerwca 2012, 13:20
Skąd jesteś: Wrocław
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2007
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 130000
Inny Samochód: X5 E70 40d
Kontaktowanie:

Re: Uwaga Kia Sorento I 2.5 CRDi Expedition Mikołów

#8 Postautor: zimny » wtorek, 28 stycznia 2014, 22:19

Nie mówiąc już o tym, że to jeden z najstarszych sposobów na wyłudzenie kasy za pośrednictwem 'sprzedawania' nieistniejących aut. ;)
Nie mniej jednak uważam, że dobrze jeśli taki temacik się co jakiś czas pojawi. Jest dużo nowych użytkowników/czytelników for internetowych którzy o tym manewrze nie słyszeli. Lepiej się dowiedzieć o tym za pomocą tematu na forum niż spustoszałego konta w banku. ;)

Konto usunięte

Re: Uwaga Kia Sorento I 2.5 CRDi Expedition Mikołów

#9 Postautor: Konto usunięte » wtorek, 28 stycznia 2014, 22:23

AdamNB bardzo dobrze że wrzuciłeś ten post. Czytałem kiedyś wyjaśnienia Allegro, że nie pośredniczą w sprzedażach nie przyjmują w komis żadnych rzeczy nie tylko samochodów, bo były skargi ludzi oszukanych w ten sposób (czyli sa jednak tacy ). :gpost: Jak szukałem swojej sorki też się natknąłem na takie ogłoszenie Duńczyka dyplomaty który musiał wracać do swego kraju i nie miał czasu sprzedać samochodu, więc zlecił to Allegro :roftl:

Awatar użytkownika
ntgale
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1329
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 18:54
Skąd jesteś: ___
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Been thanked: 1 time

Re: Uwaga Kia Sorento I 2.5 CRDi Expedition Mikołów

#10 Postautor: ntgale » środa, 29 stycznia 2014, 01:41

Takich ogłoszeń dla różnych aut jest sporo. Raz mój kumpel (vokal go zna) prowadził, z ciekawości, równie interesującą wymianę maili w sprawie Dustera 4x4. Auto śliczne na zdjęciach, prawie nieużywane, za poniżej połowę wartości - szkoda, że nie istniało, a przynajmniej nie na sprzedaż. Pisać o tym trzeba bo są ludzie, którzy potrafią się napalić. Tylko czy tacy przed zakupem czytają fora danej marki/modelu...

Awatar użytkownika
bocian
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 540
Wiek: 45
Rejestracja: piątek, 8 marca 2013, 12:26
Skąd jesteś: GND
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: niebieski
Kontaktowanie:

Re: Uwaga Kia Sorento I 2.5 CRDi Expedition Mikołów

#11 Postautor: bocian » sobota, 1 lutego 2014, 00:20

Ostatnio mój znajomy też o mały włos nie popełnił takiej głupoty. Doprawdy nie rozumiem jak można być tak naiwnym, żeby się na coś takiego nabierać :hmm: Pisać o tym trzeba wszędzie gdzie tylko się da - zawsze jest szansa na uratowanie kogoś przed utratą sporej kasy :)


Wróć do „UWAGA NA TE AUTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości