KIA SORENTO z Warszawy KNEJC521555404723

ostrzeżenia przed zakupem aut wystawionych w ogłoszeniach motoryzacyjnych

Moderator: Moderator

Regulamin forum

REGULAMIN

Dane auta powinny zawierać:

a) VIN - jeśli jest dostępny
b) Podstawowe informacje o aucie ( zdjęcie, silnik , kolor itp )
c) Miejsce postoju samochodu i data oględzin.

Wklejanie samych linków jest niedopuszczalne .

Wiadomość
Autor
Igi
jestem
jestem
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 3 lutego 2014, 18:42
Skąd jesteś: Pruszcz Gdański
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 200000
Kontaktowanie:

KIA SORENTO z Warszawy KNEJC521555404723

#1 Postautor: Igi » wtorek, 25 lutego 2014, 15:39

Przestrzegam wszystkich przed zakupem szarej kia sorento z autohandlu Top Auto Radzymińska 278, Warszawa

numer vin : KNEJC521555404723

http://otomoto.pl/kia-sorento-4wd-2005-rok-skora-full-C32029413.html

Obrazek

Oglądałem to auto wczoraj ( 24-02-2014 ). Przejechałem kawał drogi bo z trójmiasta. Sprzedawca kilkakrotnie zapewniał mnie, ze wszytko się zgadza, auto jezdzi jak marzenie w 100% sprawne.

Po dojechaniu na miejsce pierwsze co rzuca się w oczy to, ze przednia prawa opona praktycznie zjechana do zera po zewnętrznej stronie gdzie reszta jest "w miare" co wskazuje na problemy z geometria ( sprzedawca twierdzil ze przejechal kilka kilometrow na kapciu )

Odpalenie silnika spowodowało przykrycie świata białą mgłą z wydechu. Dymił tak dobre pół godziny. Podobno to dlatego ze długo stał ale pewności co do tego nie ma.

po sprawdzeniu miernikiem samochód nie wygląda na bity. ma prawie wszedzie podwójną warstwe lakieru ale w aucie sprowadzanym z włoch to mnie za bardzo nie zaskoczyło.

Auto w środku wyczyszczone na błysk... aż nienaturalnie. widać sporo dziurek i rozdarć skóry których na zdjęciach ciężko jest się dopatrzyć. Dodatkowo fotel pasażere jest w zbliżonym jak nie gorszym stanie jak fotel kierowcy co też jest bardzo podejrzane. Mieszek od drążka skrzyni biegów proktycznie nowy więc też wymieniany.

Jak widać na załączonym obrazku gwarantują przebieg, książeczka serwisowa i to że był serwisowany do końca. Okazuje się, że książeczki serwisowej w ogóle nie ma.

postanowiłem wydać 200 zł i pojechać do autoryzowanego serwisu kia aby go "przetrzepali". Na dzięn dobry potwierdził sprawe geometrii kół. Kolejna rzecz sprawdzili historie i okazuje sie ze ostatni wpis jest z 2007 roku a auto juz wowczas miało nabite 80 000km (teraz ma rzekomo 147 000), no i podobno serwisowane w aso do konca. Dowiedziałem się, że nawet serwis nie jest w stanie zagwarantować tego przebiegu a wręcz w drugą strone.

Panowie z serwisu byli na tyle mili że pozwolili mi przez chwile ucześniczyć w przeglądzie. okazało się, że wały pędne maja olbrzymie luzy przy reduktorze w dodatku całkowity brak uszczelniaczy praktycznie wszędzie a smar z reduktora "rzygał" aż do tylniego mostu. Reduktor do wymiany i to na już. Do tego sporo drobniejszych rzeczy. Na dzień dobry do niego trzeba wsadzić kilka ładnych tysięcy.

Pracownik komisu był również z nami w serwisie i też sie dowiedział co w nim jest do roboty. Po powrocie nagle zmieniła się gatka ze serwis zawsze przesadza. opone wystarczy wymienic na jakas uzywana i pouszczelniac wszystko. To jest auto uzywane wiec wiadomo ze trzeba cos do niego dolozycz itp itd. Brak książeczki serwisowej, gwarancja przebiegu całkowicie przemilczane.

Najgorsze jest to że poprosiłem dzisiaj teścia aby zadzwonił jako potencjalny klient ze szczecina i sie wypytał o to auto. Sprzedawcy dalej twierdzą, że z samochodem wszystko jest rewelacja. Nie wymaga wkłądu finansowego, można wsiadać i jechać, gwarantują przebieg i serwisowany do konca,. Także bardzo niełądnie z ich strony i zdecydowanie PREZSTRZEGAM przed zakupem w tym autohandlu

Awatar użytkownika
Daniel
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Skąd jesteś: Na Końcu Świata
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2008
Kolor: Czarny
Inny Samochód: Skoda Octavia
Kontaktowanie:

Re: KIA SORENTO z Warszawy

#2 Postautor: Daniel » wtorek, 25 lutego 2014, 16:17

Tyle jechać i nadziać się na padło i ewidentne kłamstwa to Ty kolego masz nerwy ze stali że gość nie usłyszał paru niecenzuralnych słów przynajmniej a powinien i w zęby zarwać to by się nauczył nie kłamać bezczelnie.

Awatar użytkownika
bocian
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 540
Wiek: 45
Rejestracja: piątek, 8 marca 2013, 12:26
Skąd jesteś: GND
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: niebieski
Kontaktowanie:

Re: KIA SORENTO z Warszawy

#3 Postautor: bocian » wtorek, 25 lutego 2014, 17:57

Podejście typowego handlarza - wciskać kit ile wlezie a "znajdzie się głupi, który to kupi". Jak Ci się nie spieszy, to szukaj najlepiej z ogłoszeń prywatnych, choć może to wymagać cierpliwości. :happy2:

Igi
jestem
jestem
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 3 lutego 2014, 18:42
Skąd jesteś: Pruszcz Gdański
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 200000
Kontaktowanie:

Re: KIA SORENTO z Warszawy

#4 Postautor: Igi » wtorek, 25 lutego 2014, 18:06

Daniel: nie ma sensu się wsciekać lepiej wszystkich ostrzec i obsmarować ich gdzie popadnie w necie ;)

bocian781 : Z tym pośpiechem to własnie spory problem bo z miesiać temu pod płońskiem jakis de*il wpakował mnie do rowu i moje stare autko skonczylo na dachu. W dotatku sprawca zwjał nawet się nie zatrzymał sprawdzić czy wszyscy cali. Koszt naprawy przekracza wartość, a żonka musi czymś do pracy dojeżdzać. Ostatecznie dorwałem fajne autko tez z warszawy. W o wiele lepszym stanie i w dodatku taniej.

Igi
jestem
jestem
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 3 lutego 2014, 18:42
Skąd jesteś: Pruszcz Gdański
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 200000
Kontaktowanie:

Re: KIA SORENTO z Warszawy KNEJC521555404723

#5 Postautor: Igi » wtorek, 25 lutego 2014, 22:01

Beato: Szczerze mówiąc wowczas nie myślałem o potomnych ;) Mimo wad które dostrzegłem sam to wciąż nie skreślałem tego auta. Dopiero wizyta w serwisie pomogła mi dokonać decyzji, a dodatkowo Panowie dosłownie palcem pokazywali wszystkie elementy, co do naprawy, na co uważać a wiedzieli że jestem z trójmiasta więc nie bede ich potencjalnym klientem. Wrażenie zrobili na mnie bardzo dobre wiec pod tym kątem polecam serwis kia przy ulicy wysockiego. Zebrałem przy tym na tyle wiadomości aby prz oględzinach następnej kijanki dosłownie wczołgać się po czołg i obejrzeć większość elementów o których wspomniali w serwisie. Dlatego nie uważam aby te pieniądze poszły na marne ;)

Tomo
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 73
Rejestracja: poniedziałek, 24 lutego 2014, 10:43
Skąd jesteś: Kołobrzeg
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Inny Samochód: CRV
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: KIA SORENTO z Warszawy KNEJC521555404723

#6 Postautor: Tomo » wtorek, 25 lutego 2014, 23:04

No to uratowane parę ładnych złotówek. W sobotę miałem jechać oglądać to auto.

Awatar użytkownika
Przemek1979
moja ranga
moja ranga
Posty: 82
Wiek: 45
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 18:25
Skąd jesteś: Sulechów
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2001
Kolor: Zielony
Przebieg (km.): 314569
Inny Samochód: C 5
Kontaktowanie:

Re: KIA SORENTO z Warszawy KNEJC521555404723

#7 Postautor: Przemek1979 » niedziela, 29 czerwca 2014, 21:52

Bardzo dokładnie cie rozumiem, ja w takich sytuacjach zadam zwrotu kosztów podroży gdyż jest to w świetle prawa oszustwo.
Ja przestrzegam na oferty z Sulechowa u nas jest zagłębie samochodów terenowych z Danii, osobiście oglądałem kilka samochodów SUZUKI GV, Sorento I JEEP to co zobaczyłem to masakra w Suzuki przebieg wg licznika 219800km a w rzeczywistości mial ponad 600tkm !
Jak juz pisalem obecnie pracuje w Porsche w Niemczech a w branży jestem od ponad 15 lat w tym 8 lat w Mercedes-Benz Berlin, jeżeli ktos by cos znalazl w mojej okolicy pisac dzwonic 665277270 wyslac gołębia :lol:

mariank32
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1381
Rejestracja: sobota, 11 maja 2013, 20:12
Skąd jesteś: dolnośląskie 59300
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: nie mam
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 138000
Inny Samochód: Citroen C4, Citroen
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: KIA SORENTO z Warszawy KNEJC521555404723

#8 Postautor: mariank32 » niedziela, 29 czerwca 2014, 22:52

A ja powiem tak, chyba nie czytacie forum. Sama akcyza za to auto to 3.5-5 tys, do tego zarobek handlarzy ze 2-3 tys, koszty sprowadzenia pewnie z 1 tys, to ile to auto kosztowało tam? A teraz mobile.de czy inne serwisy i patrzeć na cenę co za to tam kupicie. Ile kosztuje tam dobre auto i nikt prezentów nie robi. Można samemu cos tam znaleźć i wtedy kupić, ale to nie będą takie pieniążki jak tutaj.
Po prostu dobre auta nie stoją tygodniami w komisach, dobre autko znika szybciutko, jak czytam, że ktoś jedzie za kilka dni, za tydzień to muszę mu życzyć powodzenia.
O handlarzach też było, trzeba od razu zastrzec sobie, że jeśli przebieg kręcony to sprawa na policję, jeśli opis różni się sporo od stanu to będziemy dochodzić zwrotów kosztów, za przeglad płaci handlarz jak opowiadal bajki. A z drugiej strony to kazdemu powie , ze to igiełka, może kazdy będzie chciał do serwisu, a właściciel to znajomy królika, 20 osób to 4 tysie w kieszeni. Tu wszystkiego mozna się spodziewać.
Dobra rada, na forum ktoś ostatnio zaoferował pomoc przy zakupie z DE, mieszkal tam więc wyraził chęć, spróbujcie skorzystać, albo polujcie na auto od 1 ew 2 właściciela, autohandlom stanowcze nie, chyba, ze lubicie adrenalinę, loterię itd. Powodzenia.
ten przebieg nie dziwi, wszystkie tak mają. A pewnie w rzeczywistości 400tys. Ładną minę ktoś zaliczy, bo nie ma wątpliwości n że ktoś to kupi - to kwestia czasu.

Awatar użytkownika
paczk
moja ranga
moja ranga
Posty: 92
Wiek: 45
Rejestracja: środa, 1 stycznia 2014, 19:04
Skąd jesteś: warszawa
Silnik: 3.3 GDI (294 KM) Sorento2
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: AWD
Rok: 2015
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 224
Inny Samochód: renault laguna III
Kontaktowanie:

Re: KIA SORENTO z Warszawy KNEJC521555404723

#9 Postautor: paczk » środa, 2 lipca 2014, 11:40

pogratulować spokoju
ja chciałem w tym komisie kupić poprzednie auto _ lagunę III, była bardzo ładna, niebita, choć brak ksiażki serwisowej - sprawdziłem grubość lakieru, automat jak chciałem i wyposażenie super.
ale po odpaleniu o mało nie odpadła deska od wibracji - sprzedawca oczywiście, że to od stania na parkingu kilka dni i to zaraz zniknie,
zmalało nieco faktycznie, ale w ASO po podaniu VIN (bez odwiedzin) dowiedziałem się że auto miało być umówione na wymianę dwumasy za kilka dni (o tym sprzedawca milczał) oraz łapy silnika i poduszki skrzyni,
ot takie drobiazgi.

gdyby nie zaporowa cena i brak chęci do jej obniżenia plus zapewnienia o idealnym stanie - pewnie bym ją wziął,
ale sprzedawca się upierał że stan idealny i książka gdzieś się zgubiła więc odpuściłem.
widziałem ją jeszcze później chyba przez jakieś 3 mce

Awatar użytkownika
Przemek1979
moja ranga
moja ranga
Posty: 82
Wiek: 45
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 18:25
Skąd jesteś: Sulechów
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2001
Kolor: Zielony
Przebieg (km.): 314569
Inny Samochód: C 5
Kontaktowanie:

Re: KIA SORENTO z Warszawy KNEJC521555404723

#10 Postautor: Przemek1979 » czwartek, 10 lipca 2014, 23:39

Drodzy moi, prawda jest taka i pisze z pewna odpowiedzialnością, rynek się zmienił to nie to co było 7-9 lat temu w Niemczech ze ludziska zmieniali co 3-5 lat autka które serwisowali w ASO i nawet jak był dzwon to wszystko do sprawdzenia. Dziś do serwisu wpada Pan Zenek z tłumaczem wygląda schludnie prosi o spotkanie z Dyrektorem lub szefem salonu po czym oficjalnie proponuje kasę za każdy samochód od osób prywatnych zostawiających swój pojazd w rozliczeniu. Przy granicy o obrębie 80 km nie znajdziecie normalnego samochodu wstawionego przy salonie (pisze o tańszych modelach). Dlaczego tak robią Niemcy się zastanawiacie, a dlatego ze jako salon musisz udzielić gwarancji sprzedając na rynek Niemiecki, wiec koszty weryfikacji pojazdu, wymiana części sprzątanie mycie itp to są koszta, na przykładzie z Mercedesa C-Klasa W 203 rok 2006 przebieg 119800 serwisowana ale jeżdżona po Berlinie na zimno, serwis olejowy, wymiana oleju w skrzyni (automat) wydech bo TUV by się czepiał, i było 3000 euro za naprawy, samochód kupiony za 5600+3000+czyszczenie wystawiliśmy z gwarancja za 10,999 euro Polacy jak to widzieli to się pytali czy do tego dostana Smarta bo takie stare auta to oni za 5000 euro kupują. Wiec kupując takie autko i sprzedając dalej bez gwarancji i kosztów taki Pan dostaje 500-1000 euro i sprzedaje podnosząc cenę o 200 euro by w papierach grało. Kolejna sprawa portale ubezpieczeniowe samochody młode powypadkowe bez prawa rejestracji na terenie Niemiec bo (szkoda całkowita) Polacy mistrzowie młotka i spawarki artyści rzeźby w metalu kupują wszystko. Mialem ostatnio Porsche 997 z 2011 roku po dachowaniu przy 200 km/h samochód lub to co zostało to już nawet Gillette tego nie chciał a Polacy kupili a jak zapytałem czy na części biorą to popatrzeli jak bym im dzieciństwo ukradł, i stanowczym głosem nie nie tylko trochę się po prostuje i na aledrogo wystawimy.

mariank32
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1381
Rejestracja: sobota, 11 maja 2013, 20:12
Skąd jesteś: dolnośląskie 59300
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: nie mam
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 138000
Inny Samochód: Citroen C4, Citroen
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: KIA SORENTO z Warszawy KNEJC521555404723

#11 Postautor: mariank32 » piątek, 11 lipca 2014, 02:07

Tak jest niestety. Nawet w gazetach ogloszeniowych mają swoje kontakty i gdy coś fajnego to od razu sprzedane.


Wróć do „UWAGA NA TE AUTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości