Pozdrowienia z Albanii

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
italiano
To ja
To ja
Posty: 326
Rejestracja: środa, 1 czerwca 2011, 20:14
Skąd jesteś: Lublin
Silnik: 3.5 i V6 (195KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: RWD
Rok: 2006
Kolor: czarny
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times
Kontaktowanie:

Re: Pozdrowienia z Albanii

#46 Postautor: italiano » środa, 30 marca 2016, 15:36

Jaga pisze:My w tym roku celujemy w Bułgarię


Za mną też chodzi Bułgaria Sozopol. Jeszcze nie byłem( tylko przejazdem). Urlop niby koniec sierpnia początek września. Mam taki plan na Siedmiogród w Rumunii ( Sibun Bran i okolica- 3- 4 dni), przejechanie się Transfagorą do Bułgarii w okolice Wielkiego Tyrnova i do Sozopola na leżakowanie z 7 dni, gdzie moja znajoma Bułgarka ma w dobrej cenie kwatery nad morzem. I powrót również przez Rumunię tym razem Transalpiną.

Zobaczymy, zobaczymy.

Chodzi za mna jeszcze Macedonia okolica Ochrydy, północno zachodnia Grecja i Albania okolica Ksamil.

Zobaczymy... :)

Konto usunięte

Re: Pozdrowienia z Albanii

#47 Postautor: Konto usunięte » środa, 30 marca 2016, 15:58

Plaża w Sozopolu mnie nie urzekła ;-) polecam Primorsko

Awatar użytkownika
italiano
To ja
To ja
Posty: 326
Rejestracja: środa, 1 czerwca 2011, 20:14
Skąd jesteś: Lublin
Silnik: 3.5 i V6 (195KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: RWD
Rok: 2006
Kolor: czarny
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times
Kontaktowanie:

Re: Pozdrowienia z Albanii

#48 Postautor: italiano » środa, 30 marca 2016, 16:09

Jaga pisze:Plaża w Sozopolu mnie nie urzekła ;-) polecam Primorsko


Nasz styl podróżowania to " nie siedzimy w jednym miejscu" . Dlatego w planie mam ( gdyby wypaliła Bułgaria) jak zwykle po kilka dni w różnych miejscach.Od Szozopola w górę ile się da.

Awatar użytkownika
ntgale
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1329
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 18:54
Skąd jesteś: ___
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Been thanked: 1 time

Re: Pozdrowienia z Albanii

#49 Postautor: ntgale » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 09:50

italiano pisze:...Mam taki plan na Siedmiogród w Rumunii ( Sibun Bran i okolica- 3- 4 dni), przejechanie się Transfagorą do Bułgarii w okolice Wielkiego Tyrnova i do Sozopola na leżakowanie z 7 dni, gdzie moja znajoma Bułgarka ma w dobrej cenie kwatery nad morzem. I powrót również przez Rumunię tym razem Transalpiną.
...

Nie pomiń Busteni - ja tam byłem tylko kilka godzin i to zdecydowanie za mało.
Transfogarską chyba lepiej jechać od południa - wtedy całą serpentynę widzisz z góry.
Transalpinie "kierunek zwiedzania" różnicy nie robi.

Awatar użytkownika
italiano
To ja
To ja
Posty: 326
Rejestracja: środa, 1 czerwca 2011, 20:14
Skąd jesteś: Lublin
Silnik: 3.5 i V6 (195KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: RWD
Rok: 2006
Kolor: czarny
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times
Kontaktowanie:

Re: Pozdrowienia z Albanii

#50 Postautor: italiano » wtorek, 26 kwietnia 2016, 14:29

ntgale pisze:
italiano pisze:...Mam taki plan na Siedmiogród w Rumunii ( Sibun Bran i okolica- 3- 4 dni), przejechanie się Transfagorą do Bułgarii w okolice Wielkiego Tyrnova i do Sozopola na leżakowanie z 7 dni, gdzie moja znajoma Bułgarka ma w dobrej cenie kwatery nad morzem. I powrót również przez Rumunię tym razem Transalpiną.
...

Nie pomiń Busteni - ja tam byłem tylko kilka godzin i to zdecydowanie za mało.
Transfogarską chyba lepiej jechać od południa - wtedy całą serpentynę widzisz z góry.
Transalpinie "kierunek zwiedzania" różnicy nie robi.


no właśnie chciałem to wyjaśnić, bo wydaje mi się, że transfagorą lepiej jechać z północy na południe bo serpentyny są na południu ???, natomiast transalpinę z południa . ale może ktoś jechała i wyprowadzi mnie z błędu . Chodzi mi o serpentyny na transfagorze , leżą one na południu czy na północy przełęczy , czyli jadąc z Polski co jest pierwsze serpentyny czy szczyt?

Awatar użytkownika
ntgale
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1329
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 18:54
Skąd jesteś: ___
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Been thanked: 1 time

Re: Pozdrowienia z Albanii

#51 Postautor: ntgale » wtorek, 26 kwietnia 2016, 16:02

Serpentyny na Transfogarskiej są na północnym stoku KLIK. Lepiej nią jechać od południa i tą wstążkę podziwiać od góry. Zaraz po tym jak skończy się ta wstążka asfaltu jest mnóstwo drzew i widoku żadnego. Ale od południowej strony też jest ładnie, bo przestrzeni więcej i drzewa widoku nie zasłaniają.
Transalpinę można jechać z obu stron - ja jechałem pierwszy przejazd od północy, a że tam zatrzymaliśmy się na 3 dni (Ranca) to i od południa zdarzyło nam się kilka razy jechać (z miasteczka Novaci). Tam chodzi głównie o przestrzeń, ale podjazd od północy, gdzie chwilami jechaliśmy na pierwszym biegu z butem w podłodze jest super.

Edit..
Koniecznie zajedź do Busteni. KLIK - tam po lewej jest wyciąg i wjeżdża się na tą górę co widać przed - rewelacja, zarówno sam przejazd jak i tam na górze.

Awatar użytkownika
italiano
To ja
To ja
Posty: 326
Rejestracja: środa, 1 czerwca 2011, 20:14
Skąd jesteś: Lublin
Silnik: 3.5 i V6 (195KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: RWD
Rok: 2006
Kolor: czarny
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times
Kontaktowanie:

Re: Pozdrowienia z Albanii

#52 Postautor: italiano » sobota, 30 kwietnia 2016, 08:34

Dzięki czyli już wiem na południe transalpina przy powrocie transfagora. Jeszcze jedno pytanie. Będę się zatrzymywał na 3-4 dni gdzieś pomiędzy Sybin,Alba Julia a Braszow, co byście polecili? Jadę z trzylatkiem więc żadnej ekstremy raczej miejsca do spacerowania, po starówkach lub łagodnych dolinach.W przewodnikami nic zaciekawego nie znalazłem.

Awatar użytkownika
ntgale
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1329
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 18:54
Skąd jesteś: ___
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Been thanked: 1 time

Re: Pozdrowienia z Albanii

#53 Postautor: ntgale » sobota, 30 kwietnia 2016, 08:54

W Braszowie byłem i nie pamiętam nic, wiec pewnie nie zbyt ciekawie było. Ale naprawdę polecam Busteni - na południe od Braszowa. Przez ten wyciąg co pisałem wyżej możesz spacerować po miasteczku, a po 30 minutach, nie licząc kolejki do kasy już na wysokości 2000 mnpm.


Wróć do „TURYSTYKA I WYPRAWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości