Ruszył Galileo – nowy europejski GPS

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Ruszył Galileo – nowy europejski GPS

#1 Postautor: Admin » czwartek, 15 grudnia 2016, 00:37

Po wielu latach i miliardach wydanych dolarów Unia Europejska uruchamiła system nawigacji satelitarnej Galileo. Jest to nowoczesna odpowiedź na amerykański GPS i rosyjski GLONASS.
Co więcej, w ciągu kilku kolejnych dni będą mogli korzystać z niego użytkownicy nowszych modeli smartfonów. To świetna wiadomość dla miłośników gór polegających dotąd w elektronicznych mapach na słabym sygnale GPS.
Na co ludzkości kolejna sieć satelitów nawigacyjnych? Podstawowym powodem powstania Galileosa jest uniezależnienie Europy od systemów zarządzanych przez USA.
Europejski system zapewni około dziesięciokrotnie lepszą dokładność (teoretycznie do 1m) oraz mocniejszy sygnał, mniej wrażliwy na ukształtowanie terenu, tunele i wysokie budynki w miastach. Pewną nowością będzie możliwość komunikacji dwukierunkowej, w tym wysyłania sygnału ratunkowego (poprzez specjalny nadajnik).
Kto skorzysta z Galileosa w pierwszej kolejności? Właściciele garstki najnowszych smartfonów. Jednak jeśli posiadasz w miarę nowy telefon to nic straconego. Producenci mobilnych procesorów (przede wszystkim Snapdragon) twierdzą, że już od jakiegoś czasu zaszywają w nich sprzętową obsługę europejskich satelit. Pozostaje tylko zaczekać na uaktualnienie oprogramowania.
W tej chwili system składa się z 18 satelitów, krążących po trzech orbitach na wysokości 23222 metrów nad Ziemią. 14 z nich przeszło fazę testów i będzie dostarczać sygnał, cztery kolejne, wysłane na orbitę przed miesiącem, są testowane i zostaną włączone do systemu na wiosnę przyszłego roku.
Mój tablet , na dzień dzisiejszy widzi tylko GPS , natomiast smartfon GPS i Glonass.
Załączniki
004.gif
004.gif (245.84 KiB) Przejrzano 2052 razy
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Madej
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2424
Wiek: 52
Rejestracja: poniedziałek, 14 stycznia 2013, 12:45
Skąd jesteś: Krakow/Wiedeń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Twoje poprzednie Sorento: Niebieska 2,5 140 KM+ chip ,Opony AT , USEL i wiele dobrego jeszcze..
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times
Kontaktowanie:

Re: Ruszył Galileo – nowy europejski GPS

#2 Postautor: Madej » czwartek, 2 lutego 2017, 10:23

Próbowałem coś potestować ,ale jakoś mi nie wychodzi :hmm:
Jak to powiedział jeden kat "każdy ma prawo być porąbany "


Wróć do „TURYSTYKA I WYPRAWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości