Wyprawa Pireneje 2017

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
piroman
moje konto
moje konto
Posty: 164
Wiek: 38
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2017, 23:45
Skąd jesteś: Poznań
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: Srebrny
Przebieg (km.): 160000
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times
Kontaktowanie:

Re: Wyprawa Pireneje 2017

#16 Postautor: piroman » piątek, 1 września 2017, 11:08

Za dużo ich było, kamperami wciskali się w każde przydrożne krzaki. Gdzie nie pojechać to kampery, a jak nie to berlingo albo expert, a co bogatszy to caravella. Wszystko obsadzone Francuzami. Każdy większy strumień czy rzeczka czy jeziorko. Na drogach królowie, gdzie tam żeby wpuścić czy coś, a na wąskich drogach gdzie on tam będzie zjeżdżać na pobocze. Ponadto u Francuzów wszystko odgrodzone na amen. Nie ważne czy to łąka czy pustkowie zupełne, odgrodzone drutemi i koniec. Fakt, raz kiedy szukaliśmy sklepu okazali się pomocni i nawet jeden facet kazał za sobą jechać do celu. Śmieszne było w tym to, że pół wioski w przejęciu debatowało nad tym jak wskazać drogę do sklepu bo przyjechali Polacy i szukają kiełbasy na ognisko ;)
Dobrze że po hiszpańskiej stronie było ich mniej choć i tak kamperów tysiące, a na pieszych szlakach wrażenie że chodzi tam więcej Francuzów niż samych hiszpanów.
Nie mogę powiedzieć że mam jakiś wyjątkowy, szczególny, powód aby nie lubić Francuzów jednak wrażenie jest takie a nie inne. Hiszpanie za to wyluzowani, uśmiechnięci, każdy kierowca na mijance cię pozdrawia, każdy mijany pieszy cię pozdrawia...Siesta Maniana i w ogóle Hiszpanie w tych górskich rejonach są bardzo spoko.
A i jeszcze mandat z francuskiej krajówki 45E. Znajomy mnie ostrzegał i wiedziałem że trzeba jechać przepisowo i tak też jechałem. Nie da się tam jechać. W drodze powrotnej wolałem już płacić za autostrady.

Konto usunięte

Re: Wyprawa Pireneje 2017

#17 Postautor: Konto usunięte » czwartek, 28 września 2017, 20:02

byłeś może tu ? https://www.google.de/maps/place/Refugi ... 0431?hl=pl

bardzo powoli wbijam pinezki w mapę i chciałbym tą nazwać... nocleg :rolley:

podobno w 2016 dojazd był możliwy, a nic nowszego nie mogę znaleźć

Awatar użytkownika
piroman
moje konto
moje konto
Posty: 164
Wiek: 38
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2017, 23:45
Skąd jesteś: Poznań
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: Srebrny
Przebieg (km.): 160000
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times
Kontaktowanie:

Re: Wyprawa Pireneje 2017

#18 Postautor: piroman » piątek, 29 września 2017, 12:57

Hej. Nie, nie byliśmy tam. Kilka razy przejeżdżaliśmy tuż obok bo dolina Isabeny bardzo nam się spodobała. W ogóle między Rio Esera a Rio Isabena jest niesamowicie. Jakieś księżycowe szare miękkie skały tworzą klimat i krajobrazy których nie spotkaliśmy już nigdzie indziej. Na sam Turbon nie wjeżdżaliśmy gdyż nasz przewodnik motocyklowy mówił że to trasa enduro, a jak wcześniej się przekonaliśmy nie rzucał słów na wiatr. Zresztą ta góra jest tak potężna że na sam widok wiedzieliśmy, że nie ma co się tam pchać ;) W dolinie jest stara malownicza droga oraz nowa ładna szeroka doroga...W wiosce Campo jest Rafting, na który byłem napalony bo po drodze widzieliśmy pontony na przyczepach. Jednak kiedy zobaczyłem jak wygląda Rio Esera która płynie z Maladety to lekko pobladłem. Normalnie ta rzeka rwie niczym u nas rzeczki po jakiś gigantycznych opadach. Nie zdecydowałem się na taką zabawę ale ziarno zostało zasiane i chciałbym tego spróbować. Rzut beretem na północny zachód jest góra Cotiella, mało uczęszczana bo nie ma dróg. Wysoka na 2900m ale sam masyw jest tak duży jak Maladeta czy Perdido i co najlepsze jadąc drogami z żadnej strony nie widać szczytu! Warto się tam zapuścić! Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony piątek, 29 września 2017, 20:45 przez piroman, łącznie zmieniany 1 raz.

Konto usunięte

Re: Wyprawa Pireneje 2017

#19 Postautor: Konto usunięte » piątek, 29 września 2017, 13:09

O, jak trasa enduro, to dla mnie...wbijam.
Właśnie tą doliną planuję przylecieć od Andory przez wioskę Tor i kilka innych
Dzięki na pewno będę jeszcze pytał...
Teraz kurs na Nawarre ;)

rudi_pl
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 815
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 14 września 2016, 13:40
Skąd jesteś: Hrubieszów
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: Hmmm
Inny Samochód: Star 266
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times
Kontaktowanie:

Re: Wyprawa Pireneje 2017

#20 Postautor: rudi_pl » środa, 13 marca 2019, 20:02

Witam, mam zapytanie do autora. Czy pamiętasz które i gdzie są miejsca tj na fotkach 37-40, 60, 104-109?

Jadę do Hiszpanii, możliwe że uda się wygenerować dzień lub dwa, szukam miłej przystani na ten czas aby w umiarkowanej ciszy wypocząć.
Będę podróżował autem 4x4.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
"Zdania są jak dupa - podzielone"
Harry Callahan - Brudny Harry

Awatar użytkownika
piroman
moje konto
moje konto
Posty: 164
Wiek: 38
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2017, 23:45
Skąd jesteś: Poznań
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: Srebrny
Przebieg (km.): 160000
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times
Kontaktowanie:

Re: Wyprawa Pireneje 2017

#21 Postautor: piroman » niedziela, 17 marca 2019, 23:58



Wróć do „TURYSTYKA I WYPRAWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości