Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- REPORTAŻ

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Joanka
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1137
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 21:32
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: złoty
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#16 Postautor: Joanka » czwartek, 17 października 2013, 11:11

A ja chciałam powiedzieć, że właśnie, na maila stowarzyszenia dostałam od makro gazetkę promocyjną, a tam nasze krzesełka, i mimo że już po rabacie, to i tak cena byłaby dla nas porażająca :(

Obrazek

niestety makro nie wspiera naszych działań :think: ...a i tak dzięki naszym sponsorom identyczne krzesełka w ilości 10 sztuk mieliśmy za darmo i pojechały do dzieci :happy2:

:shake:
Joanka

Awatar użytkownika
bocian
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 540
Wiek: 45
Rejestracja: piątek, 8 marca 2013, 12:26
Skąd jesteś: GND
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: niebieski
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#17 Postautor: bocian » sobota, 16 listopada 2013, 23:05

Piękna akcja... Muszę przyznać, że naprawdę się wzruszyłem podczas czytania tego reportażu. Następnym razem chętnie dołączyłbym do waszego konwoju. :ok:

Awatar użytkownika
Joanka
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1137
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 21:32
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: złoty
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#18 Postautor: Joanka » środa, 20 listopada 2013, 14:17

Witajcie,
Dzisiaj dostaliśmy wiadomość od Dyrektora Domu Dziecka w Dubience, wklejam poniżej Obrazek

Piotr Łobocki pisze:Witamy serdecznie!
Przepraszamy, że tak długo się nie odzywaliśmy. Wynikało to z problemów technicznych.
Na wstępie pragniemy jeszcze raz podziękować za przekazanie nam wspaniałych darów a zwłaszcza za poświęcony nam czas. Cieszymy się również, że istnieje możliwość ponownego spotkania. Wspólnie z dziećmi oglądaliśmy zamieszczony przez Państwa reportaż, w trakcie którego chętnie omawiały każde zdjęcie, wspominały co się na nich działo, itp.

Życie dzieciaków w placówce zmieniło się bardzo od naszego ostatniego spotkania. Wiadomo, że okres dzieciństwa i młodości to okres kształtowania się osobowości na którą wpływa również komputer. Pobudzają on ich myślenie, rozwijają procesy poznawcze oraz kształtują określone umiejętności. Otrzymane od Państwa komputery wspomagają rozwój intelektualny naszych wychowanków poprzez dostęp do ogromnych zasobów informacji przez pogłębianie zasobów wiedzy, rozwiązywania problemów przy pomocy komputera, wyrabianie samodzielnego i twórczego myślenia, jak również dostarczają rozrywki i relaksu, pomagają w wyszukiwaniu informacji na interesujące ich tematy.

Pozostałe prezenty na ogół użytkowane są codziennie. Założyliśmy biblioteczkę z książkami, które są w ciągłym obiegu.

Wracając do tematu ponownego spotkania, proszę powiedzieć jaki termin Państwu najbardziej by odpowiadał. Mamy pewne pomysły co do przebiegu spotkania: kulig, ognisko w terenie (las).

Czekamy na Państwa stanowisko.
W załączeniu przesyłamy zdjęcia.

Pozdrawiamy
Dyrektor i pracownicy DD w Dubience


I załączone zdjęcie:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Joanka

Awatar użytkownika
dynamic
To ja
To ja
Posty: 395
Wiek: 45
Rejestracja: czwartek, 20 października 2011, 17:23
Skąd jesteś: Mazowsze-W-wa/Kurpie
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2007
Kolor: Srebrny
Przebieg (km.): 215000
Inny Samochód: BMW E46 3.0 D 270KM
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#19 Postautor: dynamic » środa, 20 listopada 2013, 14:28

Widać, że warto było :help:
Co Cię nie zabije to Cię wzmocni :)

Awatar użytkownika
Katy
moje konto
moje konto
Posty: 242
Rejestracja: czwartek, 4 lipca 2013, 13:48
Skąd jesteś: Poznań i Pszczew
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2008
Kolor: Czarna Perła
Przebieg (km.): 177552
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#20 Postautor: Katy » czwartek, 21 listopada 2013, 23:52

:kwink: bo zawsze warto pomagać, jeśli choć na jednej małej buzi może wywołać to uśmiech

przyznam, że czytając list od Dyrektora placówki, ciepło mi się zrobiło na sercu i łezki mi się zakręciły w oczach :blushing:

i tylko żal bierze, że nie mogłam jechać wtedy z Wami Kochani!

katy@klubsorento.pl
CZARNY MIODZIO :roftl: :roftl: :roftl: = Autko z charakterem...
Kia Sorento 3,3 V6 (248KM) PB+LPG Vialle LPi
Skrzynia: A/T Automatyczna z Tiptronic
Napędy: 4 WD
Rocznik: 2008
Kolor: Czarny
Wersja: EX
Koła: 245/65 R17 A/T-S Yokohama Geolandar
Średnia paliwożerność (3/4 jazdy to miasto, zależnie od warunków) LPG 17,5-22/100km za to
w weekendy na trasie 13,5-14/100 km :roftl: :lol: jak nie mam zbyt ciężkiej nóżki... :rolley:
a jako miły rekordzik najniższe odnotowane spalanie 07 luty 2016 r. - 12,5 LPG/100km :happy1: :rolley:


Awatar użytkownika
Joanka
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1137
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 21:32
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: złoty
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#21 Postautor: Joanka » środa, 11 grudnia 2013, 08:49

Witajcie,

Zostałam poproszona o koordynację dalszej pomocy dla DD w Dubience Obrazek
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia postanowiliśmy wysłać dzieciaczkom paczki świąteczne ze słodyczami Obrazek, stąd moja ogromna prośba o zasilenie konta Stowarzyszenia w darowizny, za pomocą których będziemy mogli je sfinansować :love:
W DD w Dubience jest 29 dzieci, na paczkę przeznaczymy ok. 30-35 zł, plus przesyłka, stąd potrzebna będzie kwota około tysiąca złotych.

Proszę, dajcie trochę swojego serduszka Obrazek


Dla przypomnienia podaję konto stowarzyszenia:
Stowarzyszenie Polski Klub Kia Sorento: 18 2030 0045 1110 0000 0266 6020
w opisie należy wpisać wyłącznie : „Darowizna na cele pożytku publicznego realizowane przez Stowarzyszenie Polski Klub Kia Sorento”.
Joanka

Awatar użytkownika
darwoz7
moje konto
moje konto
Posty: 191
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2012, 21:31
Skąd jesteś: Lublin
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Rok: nie dotyczy
Inny Samochód: nie sorento ;(
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#22 Postautor: darwoz7 » niedziela, 15 grudnia 2013, 12:35

Joasiu wpłata dzisiaj poszła.
Jeśli potrzeba to prześlijcie paczki do mnie a ja podjadę i mogę zawieźć.

Awatar użytkownika
Joanka
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1137
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 21:32
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: złoty
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#23 Postautor: Joanka » niedziela, 15 grudnia 2013, 15:33

darwoz7 pisze:Joasiu wpłata dzisiaj poszła.

Dobrze, dzięki :happy2: sprawdzę wszystkie wpływy w poniedziałek po 12 i będziemy wiedzieli na czym stoimy.

darwoz7 pisze:Jeśli potrzeba to prześlijcie paczki do mnie a ja podjadę i mogę zawieźć.

Super propozycja, chyba tak będzie najlepiej :girl1: , ale obiecaj mi, że jak tam pojedziesz, to zawiesisz flagę forumową na swoim nowym autku :kwink:



W poniedziałek sprawdzę wszystkie wpłaty, wiem, że Admin dzisiaj cały dzień coś kombinuje, aby fajnie wyposażyć worki od Świętego Mikołaja, także we wtorek/środę będzie trzeba już pomyśleć nad wysyłką..
W poniedziałek również zadzwonię do Dyrektora DD, aby uzyskać potwierdzenie odnośnie aktualnej ilości dzieciaków przebywających w placówce.


Wszystkich, którzy mogliby i chcieliby wspomóc naszą świąteczną akcję, serdecznie zapraszam do wpłat na konto Stowarzyszenia Obrazek
Joanka

Awatar użytkownika
darwoz7
moje konto
moje konto
Posty: 191
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2012, 21:31
Skąd jesteś: Lublin
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Rok: nie dotyczy
Inny Samochód: nie sorento ;(
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#24 Postautor: darwoz7 » niedziela, 15 grudnia 2013, 17:34

Obiecuję że ubiorę się w koszulkę i zawieszę flagę. W prawdzie nie mam sori ale czuje się cały czas forumowiczem..

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#25 Postautor: Admin » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 08:23

Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Joanka
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1137
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 21:32
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: złoty
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#26 Postautor: Joanka » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 18:08

Kurcze, aż mi się łezka zakręciła w oku :girl1: jak miło jest wrócić wspomnieniami do tamtych chwil, kiedy jednomyślnie postanowiliśmy popełnić tę pomoc.. :friends:


Ale do rzeczy :)
Dzwoniłam do Dyrektora DD i zrobiłam "wywiad środowiskowy" :kwink: i okazuje się, że słodyczy dzieci mają aż w nadmiarze, aż obawia się o ich bolące brzuszki :palm:
Zapytałam zatem o oczekiwania "pozasłodyczowe" i na przestrzeni tygodnia mamy dostać informację co najbardziej przydałoby się dzieciom.
Wstępnie mówił o czymś, co nie byłoby kierowane personalnie do każdego z dzieci, tylko służyło wszystkim, coś w rodzaju piłkarzyków, czy karaoke dla miłego spędzania czasu wolnego.
Jesteśmy umówieni na maila w tej sprawie do końca dzisiejszego tygodnia :happy2:

Odnośnie wpłat, bardzo dziękuję za odzew: Adamz, Mudzahid, tommy, Darwoz7 i wrona :love: :love: :love:
Ponawiam prośbę, konto Stowarzyszenia prosi o wpłaty :girl1:
Joanka

Awatar użytkownika
Joanka
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1137
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 21:32
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: złoty
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#27 Postautor: Joanka » poniedziałek, 23 grudnia 2013, 18:32

Informuję, że kolejna darowizna zasiliła konto Stowarzyszenia :girl1: serdeczne dzięki Dynamic :shake:

Odnośnie zakupu jeszcze nie otrzymaliśmy maila potwierdzającego, natomiast w rozmowie z Dyrektorem DD ustaliliśmy termin realizacji podarku już po nowym roku (połowa stycznia) :)
Joanka

Awatar użytkownika
dynamic
To ja
To ja
Posty: 395
Wiek: 45
Rejestracja: czwartek, 20 października 2011, 17:23
Skąd jesteś: Mazowsze-W-wa/Kurpie
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2007
Kolor: Srebrny
Przebieg (km.): 215000
Inny Samochód: BMW E46 3.0 D 270KM
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#28 Postautor: dynamic » niedziela, 29 grudnia 2013, 18:52

Joanka pisze:Informuję, że kolejna darowizna zasiliła konto Stowarzyszenia :girl1: serdeczne dzięki Dynamic :shake:

Odnośnie zakupu jeszcze nie otrzymaliśmy maila potwierdzającego, natomiast w rozmowie z Dyrektorem DD ustaliliśmy termin realizacji podarku już po nowym roku (połowa stycznia) :)


Spoko :happy2:
Co Cię nie zabije to Cię wzmocni :)

Awatar użytkownika
Joanka
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1137
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 21:32
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: złoty
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#29 Postautor: Joanka » niedziela, 19 stycznia 2014, 13:54

Witajcie :) w tym tygodniu otrzymaliśmy wiadomość mailową od Dyrektora Domu Dziecka w Dubience, oto ona:

Piotr Łobocki pisze:Witamy bardzo serdecznie!
Na wstępie chcielibyśmy przeprosić za tak dużą zwłokę dotyczącą kontaktu z Państwem. Było to głównie związane z okresem świątecznym, który i w naszym Domu był czasem wielu działań i przedsięwzięć. Przede wszystkim nasze dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły we wszystkich działaniach przedświątecznych: przygotowywaniu ozdób, ubieraniu choinek, próbach do świątecznego przedstawienia, czy też ćwiczeniu kolęd. Odbył się u nas uroczyste spotkanie wigilijne, na które przybyli goście z Dubienki. Był to czas wielu wzruszeń, radości dla naszych dzieci, staraliśmy się stworzyć jak najbardziej rodzinną atmosferę, która byłaby dla nich przynajmniej namiastką prawdziwego domu. Nasi wychowankowie byli zachwyceni tym czasem, bardzo zadowoleni z otrzymanych prezentów, a także przejęci całą uroczystością. Bezpośrednio w dniu Wigilii, 24 grudnia, wychowankowie razem z wychowawcami ponownie zasiedli do wieczerzy wigilijnej, łamiąc się opłatkiem oraz kosztując tradycyjnych wigilijnych potraw. Okres Bożego Narodzenia jest czasem pięknym, ale jednocześnie trudnym, gdyż wiąże się z ogromną tęsknotą za prawdziwym domem. Staraliśmy się jednak z całych sił, aby ten czas był dla naszych dzieci był to czas wypełniony jedynie radością, zabawą, rodzinną atmosferą oraz wypoczynkiem. Wierzymy głęboko, iż udało nam się to osiągnąć.
Nasi wychowankowie nieustannie wspominają Państwa wizytę w Domu w Dubience. Bardzo często kierują do nas pytania kiedy w końcu będą mieli okazję gościć Państwa po raz kolejny. Są również bardzo wdzięczni za prezenty, które od Państwa otrzymali. Sprzęt komputerowy czy też stół do ping-ponga jest przez nich używany niemalże non stop. Dary, które od Państwa otrzymaliśmy pozwalają na poprawę jakości życia naszych wychowanków, na możliwość ich wszechstronnego rozwoju.
W związku z pytaniami dzieci dotyczącymi Państwa kolejnej wizyty, chcieliśmy bardzo serdecznie zaprosić Państwa do Dubienki. Jesteśmy bardzo otwarci na wszelkie propozycje przyjazdu z Państwa strony i z niecierpliwością czekamy na taką możliwość. Stąd nasze zapytanie dotyczące terminu, który najbardziej pasowałby Państwu. Czekamy na odpowiedź z Państwa strony.
Zgodnie z pytaniem z Państwa strony dotyczącym potrzeb naszych wychowanków, sporządziliśmy listę rzeczy, które znacznie ułatwiłyby życie wychowankom, wspomogły ich dalszy rozwój oraz byłyby powodem ich niezmiernej radości. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z istniejących ograniczeń. Stworzona przez nas lista jest spisem teoretycznym; każdy z darów, które od Państwa otrzymamy będzie dla nas bardzo cenny i będziemy za niego bardzo wdzięczni.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc z Państwa strony, okazane naszym dzieciom serce, a także zapraszamy do Dubienki. Czekamy na propozycje przyjazdu z Państwa strony.
W załączeniu przesyłamy Państwu kilka zdjęć z Wigilii w naszym Domu oraz wspomnianą wcześniej listę dotyczącą ewentualnych potrzeb naszym wychowanków.

Pozdrawiamy,
Dyrektor oraz pracownicy Domu Dziecka w Dubience.


Nadesłane zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


oraz lista :rules:

Lista rzeczy, które mogą przydać się naszym wychowankom:

• gry edukacyjne, gry planszowe,
• projektor multimedialny + ekran projekcyjny,
• gra „Piłkarzyki”,
• gra „Cymbergaj”,
• multimedialne karaoke,
• materace, maty,
• chusta animacyjna Klanza,
• akcesoria sportowe- piłki do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki, skakanki, hula-hop, rolki, szarfy, woreczki, itp.,
• ubrania sportowe- dresy, bluzy, czapki z daszkiem, obuwie,
• plecaki, torby,
• książki, pomoce edukacyjne,
• słodycze,
Joanka

Awatar użytkownika
darwoz7
moje konto
moje konto
Posty: 191
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2012, 21:31
Skąd jesteś: Lublin
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Rok: nie dotyczy
Inny Samochód: nie sorento ;(
Kontaktowanie:

Re: Akcja Pomocy dla Domu Dziecka w Dubience 5.10.2013- repo

#30 Postautor: darwoz7 » czwartek, 23 stycznia 2014, 16:00

Sąsiad obok handluje różnymi gadżetami.
Joasiu prośba dołącz fotki.
Szachy 35 zł, bilard, piłkarzyki, hokej - 40-45 zł.
Jak uważacie że się przydadzą możemy zakupić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wróć do „DOM DZIECKA DUBIENKA cz.1”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości