Moje estradowe wynalazki

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bocian
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 540
Wiek: 45
Rejestracja: piątek, 8 marca 2013, 12:26
Skąd jesteś: GND
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: niebieski
Kontaktowanie:

Moje estradowe wynalazki

#1 Postautor: bocian » wtorek, 28 października 2014, 00:34

Witam wszystkich zainteresowanych tematem - chciałem Wam zaprezentować moje wynalazki, które do niedawna "popełniałem" w czasie wolnym - czyli przeważnie kosztem zarwanych nocy :) Projekty, obliczenia i wykonanie w pełni samodzielne. Jedynie przy projektowaniu zwrotnic korzystałem z pomocy kolegi elektronika. Wyprodukowałem tego znacznie więcej ale niestety, zachowało mi się tylko kilka fotek - całą resztę szlag trafił wraz z nośnikiem, na którym się znajdowały. Cholernie nad tym ubolewam bo było tam udokumentowane całkiem sporo ciekawych projektów :( Mam nadzieję, że dane mi będzie jeszcze powrócić do tego zajęcia bo zazwyczaj radość z efektów końcowych jest naprawdę niemała :) Jeden z zestawów zatrzymałem naturalnie dla siebie :) Jeśli coś mi ze zdjęciami nie wyszło, to sorry wielkie :)
Załączniki
100_2546-1.jpg
100_2546-1.jpg (18.23 KiB) Przejrzano 2759 razy
100_3026.jpg
horn basowy w przekroju
100_2928.jpg
To mój osobisty testowy realizator dźwięku :)
100_3015-1.jpg
100_2546.jpg
100_3086.jpg
Sorry, że tu straszę ale stoję tu po to, żeby w przybliżeniu zobrazować rozmiary zestawu :) To akurat jeden z mniejszych jakie zrobiłem.

Awatar użytkownika
łysyKielce
coś umiem
coś umiem
Posty: 704
Wiek: 60
Rejestracja: sobota, 7 sierpnia 2010, 08:11
Skąd jesteś: Kielce
Inny Samochód: Micubisi
Twoje poprzednie Sorento: 2006 (po lifcie), 2.5 CRDI automat. Jakie było? Najwspanialsze......
Has thanked: 7 times
Kontaktowanie:

Re: Moje estradowe wynalazki

#2 Postautor: łysyKielce » wtorek, 28 października 2014, 07:00

bocian pisze: zachowało mi się tylko kilka fotek - całą resztę szlag trafił wraz z nośnikiem, na którym się znajdowały

To są konsekwencje bezgranicznego zaufania :hmm: albo nawet zauroczenia współczesną technologią :idn:
Ale za to masz nauczkę, a to jest bezcenne. No właśnie..... przyznaj się: teraz już drukujesz fotki, na których Ci zależy? :rolley:

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Moje estradowe wynalazki

#3 Postautor: Admin » wtorek, 28 października 2014, 07:19

a skąd wiesz jak wkładać te przegródki w środku? przesunięcie o centymetr może dawać już inne efekty, czy to nie ma znaczenia?
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
bocian
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 540
Wiek: 45
Rejestracja: piątek, 8 marca 2013, 12:26
Skąd jesteś: GND
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: niebieski
Kontaktowanie:

Re: Moje estradowe wynalazki

#4 Postautor: bocian » wtorek, 28 października 2014, 12:56

Admin pisze:a skąd wiesz jak wkładać te przegródki w środku? przesunięcie o centymetr może dawać już inne efekty, czy to nie ma znaczenia?

Rozumiem, że chodzi Ci o przekrój tej tuby basowej. To jest temat rzeka i można by pisać bez końca, więc napiszę tylko pokrótce. Nie w każdym przypadku przesunięcie czegoś o centymetr szkodzi. Pomijając komorę za głośnikiem, ważne jest żeby zachować właściwą geometrię tuby. Niezmiernie ważna jest też precyzja wykonania poszczególnych elementów ( wszystko musi być bardzo dobrze spasowane a cała konstrukcja po zmontowaniu bardzo sztywna ). Konstrukcje tubowe to akurat najtrudniejszy temat jeśli chodzi o kolumny. Tu też nie wszystko poszło mi dokładnie tak jak chciałem ale efekt końcowy i tak był bardzo przyzwoity :)


Wróć do „MUZYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości