Car detailing

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Kader
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 56
Wiek: 40
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 09:50
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2018
Kolor: Gravity blue
Kontaktowanie:

Car detailing

#1 Postautor: Kader » niedziela, 15 lipca 2018, 20:31

Cześć,

Mam do Was takie pytanie. Ostatnio dowiedziałem się, że nowe samochody warto zabezpieczać jakimiś powłokami ceramicznymi itd. Do tego też dochodzą folie. Na nowy samochód typu Sorento koszt tego jest (bez folii) jakieś 4 000 przynajmniej tak widziałem w jednej z firm które się czymś takim zajmują. Mam do Was pytanie, czy warto coś takiego robić? Chciałem się dowiedzieć by dostać jakąś obiektywną opinię bo ja już sam nie wiem. Może ktoś z Was robił coś takiego i może mi powiedzieć co to wnosi do tematu? Z tego co wiem to te folie to podobno odkształcają się po uderzeniu np kamienia a potem wracają do swojej pierwotnej formy. Wiem, że to pewnie mało fachowe określenie ale tak zrozumiałem z niektórych opisów. Chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat bo to nie są tanie rzeczy. A i jeszcz czy ta powłoka ceramiczna to jakiś taki bardziej zabieg kosmetyczny (nie wiem mniej się brudzi i brud łatwiej schodzi) czy dodatkowo przed czymś chroni?

Awatar użytkownika
Andrzej
Off-Road
Off-Road
Posty: 5061
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 07:47
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: niebieski
Przebieg (km.): 320000
Inny Samochód: C4 Picasso
Twoje poprzednie Sorento: 2003r. 2.5 CRDi złoty, manual
2005r. 2.5 CRDi niebieski automat
Has thanked: 77 times
Been thanked: 216 times
Kontaktowanie:

Re: Car detailing

#2 Postautor: Andrzej » niedziela, 15 lipca 2018, 21:38

Moja opinia jest taka.
Nie warto wydawać 4000 zł na dodatkowe zabezpieczenie auta, które i tak sprzeda się od 3 do 5 lat później. Lepiej wydać te pieniądze na coś z czego skorzystamy od razu , typu nagłośnienie , fajne felgi , czy box dachowy. Chyba , że chcemy zachować ten samochód dla naszych przyszłych pokoleń , co też jest bez sensu , ponieważ technologia idzie w górę i za 10 lat będą wypuszczać na rynek tylko auta elektryczne, przy których nasze nowe teraz Sorento będzie wyglądało jak dinozaur. :kwink:
Moje Sorento
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Kader
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 56
Wiek: 40
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 09:50
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2018
Kolor: Gravity blue
Kontaktowanie:

Re: Car detailing

#3 Postautor: Kader » piątek, 20 lipca 2018, 21:12

Dzięki za odpowiedź, właśnie takiego punktu widzenia oczekiwałem. Choć przyznam szczerze, że ja raczej kupuję raczej na dłużej niż 5 lat, co do reszty to faktycznie się zgadzam. Jeszcze raz dzięki, przynajmniej nie rzucę się na to jak nie wiadomo na co :) Rzeczywiście także postanowiłem zainwestować te pieniądze chociażby w felgi i opony na zimę zamiast w to zabezpieczenie.

Awatar użytkownika
Balzac
moja ranga
moja ranga
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2016, 11:35
Skąd jesteś: Białystok
Silnik: 2.4 i 16V (139KM)
Skrzynia: M/T
Rok: 2006
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 160000
Inny Samochód: Ford
Has thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Car detailing

#4 Postautor: Balzac » sobota, 21 lipca 2018, 01:32

Każdy ma inne zdanie na temat auto detalingu. Auto terenowe tak więc tu zabezpieczenie nic nie da jak i tak ludzie będą jeździć po lasach itp. 4000 zł to dość spora kwota na takie zabezpieczenie ceramiką. Sama ceramika nie da zabezpieczenia lakieru jak nie będzie się o nią dbał itp. Ogólnie temat rzeka. Chce żeby lakier był zabezpieczony i błyszczący to proponuje pomyśleć nad woskiem tez dobra opcja i dużo tańsza. Jak jakieś pytania to zapraszam :-)

Kader
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 56
Wiek: 40
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 09:50
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2018
Kolor: Gravity blue
Kontaktowanie:

Re: Car detailing

#5 Postautor: Kader » wtorek, 31 lipca 2018, 22:03

Jedyne pytanie jakie mi się nasuwa to czy mi to w ogóle jest potrzebne czy to szkoda na to pieniądze. Nawet jeśli bym to planował, to na pewno nie teraz. Obecnie priorytetem będzie kupno felg i opon na zimę bo tego jeszcze nie mam a to też będzie nie mały wydatek, więc raczej na ten moment na to pójdą moje fundusze.

jacek2
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 591
Wiek: 56
Rejestracja: poniedziałek, 7 marca 2011, 10:36
Skąd jesteś: Kłodzko
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 90
Inny Samochód: hyundai ix 35
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Re: Car detailing

#6 Postautor: jacek2 » środa, 1 sierpnia 2018, 13:56

Zupełnie bym sobie odpuścił taki wydatek. Robię czyszczenie auta osobiście, gdy mam czas i pogodę. Cztery browary, czyste szmaty- wcześniej auto umyte i wytarte wilgotną szmatką z kurzu, następnie miło spędzam popołudnie polerując sobie autko szmatką po wcześniejszym nałożeniu pasty woskowej na każdy element osobno. Ale ja to lubię i widzę w tym przyjemność. Dodatkowo wygląd błyszczącego auta poprawia samopoczucie z dobrze wykonanej roboty....
I przyjemniej się jeździ...
------JK, 2,5 CRDI 4x4 2005r

Kader
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 56
Wiek: 40
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 09:50
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2018
Kolor: Gravity blue
Kontaktowanie:

Re: Car detailing

#7 Postautor: Kader » wtorek, 7 sierpnia 2018, 09:17

Dzięki za opinię :)

daniel.tymek
moja ranga
moja ranga
Posty: 101
Rejestracja: wtorek, 25 kwietnia 2017, 17:09
Skąd jesteś: Grodzisk Maz
Kontaktowanie:

Re: Car detailing

#8 Postautor: daniel.tymek » niedziela, 23 września 2018, 14:47

Z detailingiem mam trochę doczynienia, tańsza wersja zabezpieczenia :
Przygotowanie lakieru ( mycie,czyszczenie- alkohol izopropylowy- cleaner ( 50-100zl) - wosk (100 zl) a później co tydzień lub co 2 tygodnie po myciu quick detailer w sprayu w celu uzupełnienia powłoki.
Dobry wosk zabezpiecza na dobre 3 miesiące lakier. Wspomagając to quick detailer em wydłużamy ten czas.


Wróć do „Pytania i odpowiedzi Sorento III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości