Czego mi brakuje?

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
tompor
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 5 kwietnia 2013, 14:54
Skąd jesteś: Wrocław
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento III
Silnik: 2.0 CRDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2019
Kolor: BLUE
Twoje poprzednie Sorento: KIA Sorento II 2.2 CRDi (197 KM) A/T 4WD, 2012, GLITTERING METAL.
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Czego mi brakuje?

#1 Postautor: tompor » środa, 16 października 2019, 14:36

Po paru miesiącach użytkowania brakuje mi paru drobiazgów. Jakby nie zostały one do końca przemyślane.
Czego mi brakuje:
1. Jest pełno kamer, dlaczego nie wkomponowano rejestratora video. No trudno, brak, ale jak chcę połączyć rejestrator zewnętrzny, to zaczyna się jazda z kablami. A wystarczy gniazdo zasilające USB gdzieś w okolicach lusterka.
2. Ładowarka indukcyjna telefonu. Jest umieszczona w niewygodnym miejscu, ogranicza sygnał. W obecnych czasach chyba każdy ma smartfona. Można wygospodarować jakieś wygodne miejsce na telefon z ładowaniem indukcyjnym i USB, tak żeby była wygoda użytkowania (telefon, nawigacja itp.). Po co montować jakieś uchwyty na telefon?
3. Gniazdo zapalniczki w bagażniku, brak. Jak wiozę lodówkę, to muszę prowadzić kabel gdzieś po siedzeniach.
4. Nawigacja wykorzystująca technologię TomTom, dane online. I co z tego skoro internet muszę przynieść w wiaderku. A wystarczy modem i slot na kartę SIM.

To wszystko niby drobiazgi, w stosunku do ceny samochodu groszowe, a o ile byłoby funkcjonalniej.

komtur
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 52
Wiek: 49
Rejestracja: poniedziałek, 5 listopada 2018, 06:50
Skąd jesteś: Gdańsk
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento III
Silnik: 2.2 CRDI (197KM) Sorento3
Skrzynia: Automatyczna
Napęd: AWD
Rok: 2019
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 6600
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Czego mi brakuje?

#2 Postautor: komtur » czwartek, 17 października 2019, 20:36

Do tego mój telefon ledwo się mieści na ładowarce. Urośnie 2mm i pozamiatane :(

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11348
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 255 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Czego mi brakuje?

#3 Postautor: Marek » piątek, 18 października 2019, 00:12

Dokupiłeś złe auto do telefonu . :)

komtur
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 52
Wiek: 49
Rejestracja: poniedziałek, 5 listopada 2018, 06:50
Skąd jesteś: Gdańsk
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento III
Silnik: 2.2 CRDI (197KM) Sorento3
Skrzynia: Automatyczna
Napęd: AWD
Rok: 2019
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 6600
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: RE: Czego mi brakuje?

#4 Postautor: komtur » piątek, 18 października 2019, 19:47

Mi brakuje jakiegoś czujnika trzymania rąk na kierownicy. Skoro już mam system trzymania pasa, który w większości przypadków działa świetnie, to niech do diaska nie zmusza mnie do ruszenia kierownicą, bo mu się wydaje, że jej nie trzymam. Jak nie poruszę kierownicą to system się zdezaktywuje. A ja przecież trzymam ręce na kierownicy, tylko pozwalam prowadzić automatowi.
EDIT
tompor pisze:4. Nawigacja wykorzystująca technologię TomTom, dane online. I co z tego skoro internet muszę przynieść w wiaderku. A wystarczy modem i slot na kartę SIM.


Specjalnie do tego na Ali zakupiłem modem USB Lte, aczkolwiek ciężko było znaleźć na wszystkie pasma, trzeba szukać pod konkretnego operatora. Teraz siedzi sobie w ładowarce w gnieździe zapalniczki i po odpaleniu po chwili net jest. Bez tego nawigacja jest strasznie uboga.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


Wróć do „Pytania i odpowiedzi Sorento III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości