Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
davidkupczyk
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 31 stycznia 2016, 07:53
Skąd jesteś: Kępno
Kontaktowanie:

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#16 Postautor: davidkupczyk » wtorek, 23 lutego 2016, 20:01

Sorento 3.5 v6 lpg 2003 z rangi problemu, który jest dość indywidualny post będzie bardzo przydatny dla innych. Prosił bym o założenie nowego tematu.

Witam, więc tak by nie zostawić tematu bez odzewu.

Problem jest większy, gdyż auto podczas próby odpalenia nie kręci równo tylko "zatyka rozrusznik" - jak by coś było z nim nie tak, ale nie raz odpali normalnie pochodzi a po czasie gaśnie i znowu nie da się go odpalić. I tak w kółko. Oczywiście nikt nie chce mi tego zrobić w całym Kępnie gdyż jest tu zmienna faza rozrządu i cytuję jednego mechanika "temat jest ślizgi "drogie części, dużo roboty ewentualnej wymiany wałków :(
Ale nikt silnika jeszcze nie rozbierał i łudze się, że problem nie będzie, aż tak poważny.

Po tym co zdiagnozował mi mechanik odmawiając dalszej współpracy i wcześniejszej konsultacji z Orłem telefonicznie za co mu dziękuję za poświęcony czas wniosek jest taki że :
-Rozrusznik sprawny
-Czujnik położenia wału raczej działa prawidłowo bo pokazuje błąd słusznie.
-zdiagnozowano wyprzedzenie zapłonu z 10 do 60stopni problem z zmiennymi fazami rozrządu.
Jeśli będzie potrzeba wymiana wałków to, aż się boję ile to będzie kosztować bo wszystkie możliwe pieniądze wydałem na wymarzone auto
:( Podejrzewam, że sprzedawca dobrze wiedzal co jest grane, tak mi mechanik powiedział. Tylko że to wymarzone auto ponad miesiąc jeździło świetnie! chodź check już był na wypadanie zapłonu potem usterki grzałki wszystko 2 Cylinder. Pewnie wszystkie błędy są powiązane znając życie. Nic nie dzieje się bez powodu. Znalazłem mechanika, który powiedział, że mam je jutro podstawic, ale powiem szczerze nie liczę na wiele, gdyż naj lepszy mechanik w okolicy mi również podziękował jak usłyszał jaki jest problem.
Jestem załamany
ktos coś poradzi?
PS. nie mogłem podać diagnozy Orłowi, gdyż miał zajęty tel a nie chciałem się narzucać i nie znam jego opinii po diagnozie. Będę wdzięczny jak by się wypowiedział w tym temacie.

Awatar użytkownika
Murzyn1313
expert
Posty: 5427
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 01:33
Skąd jesteś: Afryka :)
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Przebieg (km.): 120000
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#17 Postautor: Murzyn1313 » wtorek, 23 lutego 2016, 20:14

Od kiedy w 3.5v6 są zmienne fazy rozrządu?
Obrazek

Awatar użytkownika
tomasB
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1030
Wiek: 51
Rejestracja: sobota, 27 września 2014, 20:38
Skąd jesteś: niedary
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 300
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#18 Postautor: tomasB » wtorek, 23 lutego 2016, 20:20

davidkupczyk pisze:Sorento 3.5 v6 lpg 2003 z rangi problemu, który jest dość indywidualny post będzie bardzo przydatny dla innych. Prosił bym o założenie nowego tematu.

Witam, więc tak by nie zostawić tematu bez odzewu.

Problem jest większy, gdyż auto podczas próby odpalenia nie kręci równo tylko "zatyka rozrusznik" - jak by coś było z nim nie tak, ale nie raz odpali normalnie pochodzi a po czasie gaśnie i znowu nie da się go odpalić. I tak w kółko. Oczywiście nikt nie chce mi tego zrobić w całym Kępnie gdyż jest tu zmienna faza rozrządu i cytuję jednego mechanika "temat jest ślizgi "drogie części, dużo roboty ewentualnej wymiany wałków :(
Ale nikt silnika jeszcze nie rozbierał i łudze się, że problem nie będzie, aż tak poważny.

Po tym co zdiagnozował mi mechanik odmawiając dalszej współpracy i wcześniejszej konsultacji z Orłem telefonicznie za co mu dziękuję za poświęcony czas wniosek jest taki że :
-Rozrusznik sprawny
-Czujnik położenia wału raczej działa prawidłowo bo pokazuje błąd słusznie.
-zdiagnozowano wyprzedzenie zapłonu z 10 do 60stopni problem z zmiennymi fazami rozrządu.
Jeśli będzie potrzeba wymiana wałków to, aż się boję ile to będzie kosztować bo wszystkie możliwe pieniądze wydałem na wymarzone auto
:( Podejrzewam, że sprzedawca dobrze wiedzal co jest grane, tak mi mechanik powiedział. Tylko że to wymarzone auto ponad miesiąc jeździło świetnie! chodź check już był na wypadanie zapłonu potem usterki grzałki wszystko 2 Cylinder. Pewnie wszystkie błędy są powiązane znając życie. Nic nie dzieje się bez powodu. Znalazłem mechanika, który powiedział, że mam je jutro podstawic, ale powiem szczerze nie liczę na wiele, gdyż naj lepszy mechanik w okolicy mi również podziękował jak usłyszał jaki jest problem.
Jestem załamany
ktos coś poradzi?
PS. nie mogłem podać diagnozy Orłowi, gdyż miał zajęty tel a nie chciałem się narzucać i nie znam jego opinii po diagnozie. Będę wdzięczny jak by się wypowiedział w tym temacie.



Mogę zapytać mojego mechanika czy by się podjął tematu, jeśli ma czas

Awatar użytkownika
krzysiek ardie
ma VIN w małym palcu
ma VIN w małym palcu
Posty: 7225
Wiek: 58
Rejestracja: sobota, 19 czerwca 2010, 10:39
Skąd jesteś: Opole
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 159000
Inny Samochód: Daewoo Matiz
Has thanked: 474 times
Been thanked: 331 times
Kontaktowanie:

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#19 Postautor: krzysiek ardie » wtorek, 23 lutego 2016, 20:21

Dawid zbieraj kasę, nic nie kombinuj z tubylcami i zapierniczaj z autem do ASO Orzeł, nie ma że boli, w innym przypadku wydasz trzy razy tyle i tak wylądujesz u Orła :hmm: Z drugiej strony podziwiam Orła, że chce mu się uczyć przez telefon niedouczonych mechaników :roftl:
uczestnik SDA :) Obrazek
"Kup Inne Auto" cyt. Sztaba

Awatar użytkownika
hunter
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3752
Rejestracja: piątek, 27 maja 2011, 00:37
Skąd jesteś: Toruń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: nie dotyczy
Kolor: DARK GREY
Inny Samochód: SPORTAGE QL 2,0 CRDI
Twoje poprzednie Sorento: Była czarna 3,3V6 248 KM, lift na daystar + sprężyny by Stella , Była SII 2,2CRDI 197KM AT AWD.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 123 times
Kontaktowanie:

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#20 Postautor: hunter » wtorek, 23 lutego 2016, 20:24

-zdiagnozowano wyprzedzenie zapłonu z 10 do 60stopni problem z zmiennymi fazami rozrządu. :hmm: :hmm: :jaw: :jaw: ten mechanik co Ci diagnozował ma chyba zmienne fazy ( zależne od tego co pali). Poszukaj fachowca z prawdziwego zdarzenia, bo kręcisz się za przeproszeniem "wokół swojego ogona". Sam tego nie ogarniesz ze względu na brak wiedzy o tym samochodzie, nie czytasz co się Tobie pisze na temat koniecznej diagnostyki, koniecznie zrobić pomiar ciśnienia sprężania i sprawdzić rozrząd - jego ustawienia.
"JO" - JESTEM Z TORUNIA

Ontario
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 514
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2015, 08:42

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#21 Postautor: Ontario » wtorek, 23 lutego 2016, 20:38

"Fachowcowi" od zmiennych faz grzecznie podziękuj. Ratuje Cię tylko mechanik obyty z Sorento i nie pozwól nikomu uczyć się na Twoim samochodzie bo to tylko Ciebie uderzy po kieszeni - a potrafi mocno zaboleć :)

Awatar użytkownika
davidkupczyk
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 31 stycznia 2016, 07:53
Skąd jesteś: Kępno
Kontaktowanie:

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#22 Postautor: davidkupczyk » wtorek, 23 lutego 2016, 20:58

Zmienne fazy rozrządu czułem, że to coś nie pasuje, rozrząd raczej ok bo autem do Mechanika dojechałem ok 1 km jak by nigdy nic dopiero potem nie chciał odpalic.
Przeczytajcie z uwagą moje wypociny może coś mądrego będzie można wywnioskować. Byłem po auto odpalił normalnie. Po zgaszeniu problem powrócił.
Wiem ze orzeł jest świetnym fachowcem, ale jest zwykłym człowiek i musi być ktoś bliżej kto umie to naprawić. To tylko auto! Macie rację, ale muszę je zrobić jak naj szybciej bo mamy z żoną duży problem z dojazdem do pracy o kosztach dostawy auta pod Warszawę nie mówię a co biorę pod uwagę. Nie wiem co robić takie fajne auto a tyle problemów na przywitanie :( nigdy więcej handlarzy
Masz Ryszard rację, ale może zna ktoś mechanika, który zna sorento z okolic Wrocławia 100km w kierunku Warszawy

Awatar użytkownika
Murzyn1313
expert
Posty: 5427
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 01:33
Skąd jesteś: Afryka :)
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Przebieg (km.): 120000
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#23 Postautor: Murzyn1313 » wtorek, 23 lutego 2016, 21:20

Stawiam na czujnik Halla. Po nagrzaniu nie odpala, jak zimny to odpalił. Miałem już tak w dwóch chyba autach.
Obrazek

Awatar użytkownika
papug
To ja
To ja
Posty: 359
Wiek: 52
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 20:46
Skąd jesteś: Żmigród
Silnik: 2.4 i 16V (139KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: Srebrny
Przebieg (km.): 140000
Inny Samochód: CHRYSLER PT CRUISER
Has thanked: 10 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#24 Postautor: papug » wtorek, 23 lutego 2016, 21:30

"może zna ktoś mechanika, który zna sorento z okolic Wrocławia 100km w kierunku Warszawy"

Próbowałem znaleźć kogoś z głową na karku w okolicach Wrocławia.Niestety nie udało się.Nasłuchałem się bajek, baśni, opowieści ze stumilowego lasu i w końcu wylądowałem w ASO Orzeł.Choć transport 400km kosztował mnie prawie 1000zł nie żałowałem tego nawet przez chwilę.Życzę powodzenia.
A jednego mechanika pominąłem ,ale tak jakoś wyszło.Mechanika,u którego serwisuje tomasB,ale jeszcze wszystko przede mną :)

Awatar użytkownika
davidkupczyk
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 31 stycznia 2016, 07:53
Skąd jesteś: Kępno
Kontaktowanie:

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#25 Postautor: davidkupczyk » wtorek, 23 lutego 2016, 21:40

Murzyn nie jestem fachowcem ale też stawiam na ten czujnik, tylko to zacinanie podczas kręcenia jest dziwne nawet orzeł powiedział że z takimi objawami nie spotkał się jeszcze i wymaga to dokładnej diagnozy
Papug, pominąłeś? Nie rozumiem

Awatar użytkownika
papug
To ja
To ja
Posty: 359
Wiek: 52
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 20:46
Skąd jesteś: Żmigród
Silnik: 2.4 i 16V (139KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: Srebrny
Przebieg (km.): 140000
Inny Samochód: CHRYSLER PT CRUISER
Has thanked: 10 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#26 Postautor: papug » wtorek, 23 lutego 2016, 21:45

tomasB proponował mi wizytę u niego, ale tak jakoś się potoczyło, że nie skorzystałem z jego usługi.

Awatar użytkownika
davidkupczyk
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 31 stycznia 2016, 07:53
Skąd jesteś: Kępno
Kontaktowanie:

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#27 Postautor: davidkupczyk » wtorek, 23 lutego 2016, 21:47

Rozumiem.. pisałem do tomasaB, gdzie on ma mechanika bo nie wiem, czy okolice. Dziękuję wszystkim za naprawdę mądre słowa. Miło być częścią tej społeczności. Jak sprawa się rozwiąże, to na pewno będę chciał jechać na zlot was poznać.
tomasB, odezwij się, bo jutro chcę dać auto do kolesia, który chce się podjąć "naprawy".

Awatar użytkownika
tomasB
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1030
Wiek: 51
Rejestracja: sobota, 27 września 2014, 20:38
Skąd jesteś: niedary
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 300
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#28 Postautor: tomasB » środa, 24 lutego 2016, 07:20

davidkupczyk pisze:Rozumiem.. pisałem do tomasaB, gdzie on ma mechanika bo nie wiem, czy okolice. Dziękuję wszystkim za naprawdę mądre słowa. Miło być częścią tej społeczności. Jak sprawa się rozwiąże, to na pewno będę chciał jechać na zlot was poznać.
tomasB, odezwij się, bo jutro chcę dać auto do kolesia, który chce się podjąć "naprawy".



Proszę bardzo, wysyłam ci Mój nr na pw, a dalej pomyślimy. Do mnie masz niedaleko. Jutro jak coś to dzwoń, ale staraj się około 13, bo śpię :rolley: chyba że od 22:00 do 5:00 ewentualnie do 7:30 bo do tej piję :lol:

Awatar użytkownika
davidkupczyk
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 31 stycznia 2016, 07:53
Skąd jesteś: Kępno
Kontaktowanie:

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#29 Postautor: davidkupczyk » środa, 24 lutego 2016, 20:20

Auto stoi u mechanika, który twardo chce je naprawiać! Wiec spróbuję, ale chcę mieć alternatywę w razie porażki.
PS.
Pytanie dla wyjaśnienia, bo głupieję, a musze mieć pewność.
Sorento 3.5 v6 2003 r. Wersja Europa.

Czy w tym silniku jest ZMIENNA FAZA ROZRZĄDU? Jak nie, to czemu każdy mechanik myśli, że jest i które sorcie maja?
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 lutego 2016, 20:17 przez davidkupczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Murzyn1313
expert
Posty: 5427
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 01:33
Skąd jesteś: Afryka :)
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Przebieg (km.): 120000
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Wypadanie zapłonu - ciekawostka.

#30 Postautor: Murzyn1313 » środa, 24 lutego 2016, 20:32

Sorento 3.3/3.8 ma zmienne fazy rozrządu, tak samo jak regulację podkladkami. W 3.5v6 jest tradycyjny wałek i hydrauliczne popychacze.
Obrazek


Wróć do „Silniki benzynowe i LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości