Praca wentylatora 2.4

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Beny-76
jestem
jestem
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 21:17
Skąd jesteś: Lipsko
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Has thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Praca wentylatora 2.4

#16 Postautor: Beny-76 » sobota, 6 czerwca 2020, 01:47

Witam a ja mam tak że po podgrzaniu się silnika do niecałych 90 stopni włączają się oba wentylatory i cały czas pracują, góra chłodnicy gorąca dół zimny, termostat zmieniony na nowy, na starym było tak samo, po usunięciu termostatu całkowicie wentylatory nie załączały się czujnik temp też założyłem nowy i jest tak samo- może ktoś coś podpowie.pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11392
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 256 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Praca wentylatora 2.4

#17 Postautor: Marek » sobota, 6 czerwca 2020, 10:14

Sprawdź pompę wody czy pracuje, może mieć wytarte łopatki, lub coś źle robisz z termostatem. Próbowałeś przepłukać układ . Płyn masz czysty?

Beny-76
jestem
jestem
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 21:17
Skąd jesteś: Lipsko
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Has thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Praca wentylatora 2.4

#18 Postautor: Beny-76 » niedziela, 7 czerwca 2020, 03:09

Robiony był silnik pierścienie ,panewki blok przepłukany założyłem w piątek nową chłodnicę prawie pasowała idealnie może jest zapowietrzony jeszcze układ zobaczymy za jakiś czas, w środku nie grzał ale grzeje już dosyć dobrze układu nie płukałam ale nad tym myślę kupiłem nawet specyfik taki z Kajetanowiczem na etykiecie piszą tam że nic nie uszkadza, pompę też zobaczę, może po płukaniu zniknie rdzawy kolor płynu- Dzięki za podpowiedzi pozdrawiam


Wróć do „Silniki benzynowe i LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości