Sorento 3.3v6 Automat Gaśnie

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Arek2828_2A
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2022, 13:42
Skąd jesteś: Gryfów
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Czarny
Kontaktowanie:

Sorento 3.3v6 Automat Gaśnie

#1 Postautor: Arek2828_2A » środa, 1 czerwca 2022, 20:56

Witam mianowicie taki problem. Na początku po zakupie 1mies temu jeździłem na benzynie ponieważ instalacja LPG szwankowała. Po usunięciu usterki zacząłem jeździć na LPG i było wszystko ok po tygodniu pierwszy objawy wrzucam R i zgasła no nic odpaliłem pojechałem. Objaw zaczął się nasilać na biegu wstecznym ostatnio na 20m zgasła 3-razy i teraz zaczyna się już na D albo odpale i pojadę i jest ok albo obroty spadną po wyrzuceniu biegu lub jak tylko ruszę i zgaśnie. Rano nie ma tego problemu ssanie wyższe obroty i śmiga po pracy postoi i też śmiga ale jak przyjadę do domu 20km postoi z 15min wtedy jest najgorzej jak chcę jechać. Jak ruszy to jedzie bez problemu nie gaśnie na światłach. Co to może być?

Awatar użytkownika
ice-przemek
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1736
Wiek: 40
Rejestracja: niedziela, 6 września 2015, 08:52
Skąd jesteś: Konin
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: RWD
Rok: 2008
Kolor: EB
Przebieg (km.): 140
Inny Samochód: brak
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3v6 Automat Gaśnie

#2 Postautor: ice-przemek » poniedziałek, 6 czerwca 2022, 15:28

Miałem podobnie po założeniu instalacji gazowej . Centralka od gazu włączała się praktycznie w chwili gdy załączał się kompresor klimatyzacji , gdy silnik był nagrzany, rano tego problemu nie było. Następowało wtedy duże obciążenie silnika a brakowało paliwa i gasł. Teraz mam ustawioną centralkę gazu tak że muszę prze gazować i nie mam z gaśnięciem problemu :kwink:

Arek2828_2A
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2022, 13:42
Skąd jesteś: Gryfów
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Czarny
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3v6 Automat Gaśnie

#3 Postautor: Arek2828_2A » poniedziałek, 6 czerwca 2022, 20:20

Coś w tym jest bo dzisiaj rano miałem kurs 150km i rano lało deszczem klima 22stop. I nic a na powrocie slonce grzało klima 21stop. I sie zaczęło pierwszy raz zgasła hamowanie na zjeździe później na światłach, krzyżówkach do tego stopnia że dawałem na benzynę bo się już bałem na odcinku prostym w końcu zapalił się check i wróciłem na benzynie do domu. Pierwsza naprawa przez Pana od LPG brak komunikacji na 6wtrysku po zrobieniu spokój na 600km. Swoją drogą to jeden mechanik mówił że słabo się zbiera jak na tyle koni bo jeździł innymi to trwały może katalizator zapchany lub coś z podciśnieniami nie mam porównania muszę zobaczyć. Jutro jadę do gazownika.

jacentic
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 38
Rejestracja: sobota, 4 stycznia 2014, 14:56
Skąd jesteś: Kraków
Silnik: 3.5 V6 (280KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Rok: 2008
Kolor: czarny LX
Przebieg (km.): 130
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3v6 Automat Gaśnie

#4 Postautor: jacentic » czwartek, 7 lipca 2022, 11:33

Miałem podobny problem, proszę sprawdzić połączenie podciśnienia z dolotu do reduktora gazu, stan membran w reduktorze, po roku to już nie te parametry, najlepiej regenerować co 2 lata. Guma się starzeje i jest zdecydowanie mniej elastyczna na zimno, ale stawiałbym na podciśnienie .
Panie, uwolnij mnie od pychy,
która jest źródłem wszystkich grzechów.

Arek2828_2A
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2022, 13:42
Skąd jesteś: Gryfów
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Czarny
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3v6 Automat Gaśnie

#5 Postautor: Arek2828_2A » niedziela, 10 lipca 2022, 08:33

Dzięki za odp. Ostatnio byłem u gazownika wgrał nowy soft choć powiedział że po stronie gazu błędów nie widzi i faktycznie depłem w gaz strzelił z wydechu i auto poszło jak rakieta trzeba na autostradzie przegonić bo dawno nie było jeżdżone na LPG a na benzynie poprzedni właściciel jeździł 50km/h wokół komina no i jeszcze kazał wyczyścić przepustnicę i zobaczę na te mębramy wczoraj jeździłem to nie zgasła ani razu.


Wróć do „Silniki benzynowe i LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości