Obrotomierz i prędkościomierz nie działają

coś się dzieje z autem? napisz tutaj

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Piervito88
jestem
jestem
Posty: 2
Rejestracja: środa, 8 lutego 2023, 19:22
Skąd jesteś: Lębork
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Kontaktowanie:

Obrotomierz i prędkościomierz nie działają

#1 Postautor: Piervito88 » środa, 8 lutego 2023, 19:58

Witam! Około dwa tygodnie temu przestał działać mi obrotomierz i prędkościomierz. Wskazówka temperatury silnika i wskazówka poziomu paliwa działają bez zarzutów. Auto jeździ normalnie. Stało się to nagle. Przy odpaleniu auta po prostu wskazówki "nie wstały", mimo że kilka godzin wcześniej działały normalnie. Wydawało mi się początkowo, że problemem jest nagła zmiana pogody (było deszczowo i nagle w nocy przyszedł mróz a auto nie jest garażowane) więc coś gdzieś zmroziło i przestało stykać. Utwierdziłem się w tym przekonaniu gdy przy piątym odpaleniu auta (nagrzanego już czterema tego przedpołudnia krótkimi trasami po mieście) wskazówki zaczęły działać normalnie. Niestety od tego czasu jak leżały tak leżą. Moje zdolności mechaniczne i znajomość elektryki jest znikoma. Zanim oddam auto do warsztatu chciałbym spróbować dość pewnie oczywistych dla większości z Was zabiegów takich jak sprawdzenie bezpieczników, przetarcie ewentualnych zaśniedziałych elementów czy innych tego typu rzeczy. Niestety nie za bardzo wiem od czego zacząć i w którym miejscu czego szukać. Czy mogę liczyć na Waszą pomoc? Pacjent: Kia Sorento II, CRDi 2.0, 110kW, 2011 :help:

Wróć do „Awarie, czyli co dolega Twojemu KIA Sorento II”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości