nagrzewanie silnika zimą

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Betina
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 535
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 21:48
Skąd jesteś: KRAKÓW
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2006
Kolor: Indigo Blue
Been thanked: 2 times

nagrzewanie silnika zimą

#1 Postautor: Betina » środa, 10 marca 2010, 13:17

WItam
Mam pytanie dotyczące nagrzewania sie waszych dieslie teaz gdy są ujemne temperatury.W moim w trakcie jazdy po mieście nie jestem w stanie nagrzać silnika do poziomu jaki utrzymywał na wskaźniku latem....Nie jest to wina termostatu poniewaz silnik w trakcie normalnej jazdy nagrzewa sie, a schładza w trakcie powolnej jazdy w korkach czy podczas postoju...Czy macie podobną przypadłość w waszych autach??? Czy sorento posiada wstępny podgrzewacz płynu chłodzącego jak na pewno niektóre TDi volkswagena?

Liniowiec

Pozostałe informacje tutaj:- http://kiasorento.iq24.pl/default.asp?g ... emat=56604

MARCHEWA
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 28
Wiek: 45
Rejestracja: niedziela, 28 marca 2010, 23:15
Skąd jesteś: WROCŁAW
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: SREBRNY
Kontaktowanie:

Re: nagrzewanie silnika zimą

#2 Postautor: MARCHEWA » poniedziałek, 29 marca 2010, 21:10

hej

Moja SORENCINA posiada webasto na zasadzie dogrzewacza silnika ,który załancza sie samoczynnie gdy temperatura otoczenia spada poniżej określonej temp.
Powiem szczerze że to fajna sprawa i po przejechaniu dosłownie kilku kilometrów daje już ciepłym powietrzem na szybki i nogi ;)
Wogóle jak pojechałem do serwisu z tym webastem tu u nas we Wrocku to ,Panowie mechanicy stwierdzili od razu ,że autko nie jest kupione w Polsce , bo na polski rynek nie było takiej opcji i oni się na tym nie znają !! ,wiec wybrałem się do serwisu webasto i dopiero tam poinformowano mnie co i jak z tym webastem się" jee " :04
Można je rozbudować do wersji sterowanej zdalnie pilotem , lub zegarem ustawianym na określony czas ( koszt ok 1500 złociszy polskich ) tylko i aż!!

fajna sprawa :yes

pzdr


Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości