Kompatybilność wtryskiwaczy.

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
czk
jestem
jestem
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 10 lipca 2020, 06:10
Skąd jesteś: Norwegia
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: Manualna
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Inny Samochód: Volvo RWD
Kontaktowanie:

Kompatybilność wtryskiwaczy.

#1 Postautor: czk » piątek, 10 lipca 2020, 06:59

Dzień dobry wszystkim!

To mój pierwszy post na forum. Troszkę głupio zaczynać od takiego tematu, ale niestety z powodu zaistniałej sytuacji jest to sprawa dosyć pilna.

Rozpocząłem pracę przy moim zapyziałym Sorento 2.5 CRDI z 2004 roku. Przebieg to 352.XXX km i jedyny zauważalny problem z którym się borykam to dosyć konkretne przedmuchy z bagnetu i korka wlewu oleju. Wiem, że bywa znacznie gorzej, wiem też, że może być lepiej. Również poziom oleju jest podejrzanie wysoki, ale zbyt mało kilometrów przejechałem tym samochodem żeby stwierdzić to na pewno. Innych typowych objawów brak, zastanawiam się tylko, czy jak na 140km samochód nie jest jednak nieco słaby pod obciążeniem typu laweta lub ostry podjazd - nie miałem okazji prowadzić innego sorento, natomiast na papierze słabsze turbodiesle które miałem okazję użytkować w takich sytuacjach były nieco żwawsze.

Chciałbym profilaktycznie zacząć od regeneracji wtryskiwaczy, wymiany podkładek oraz reszty czynności eksploatacyjnych. Przebywam aktualnie w Norwegii, rozważałem wysyłkę moich wtryskiwaczy do Polski w celu regeneracji, ale po porównaniu ceny usługi a kosztu zakupu zregenerowanych już wtrysków skłaniam się ku tej drugiej opcji. I tutaj pojawia się pytanie odnośnie kompatybilności wtryskiwaczy.

W samochodzie siedzą Bosche o numerze 0986435154. Wiodąca na allegro firma zajmująca się profesjonalną regeneracją (jakieś opinie, sugestie co do jakości wykonywanych przez nich usług? Może podpowiecie kogoś innego?), nie posiada wtryskiwaczy o takim oznaczeniu, ale ma w sprzedaży modele o oznaczeniu 0445110186 : https://allegro.pl/oferta/kia-sorento-2 ... 4291fbf951 , oraz 0445110306 : https://allegro.pl/oferta/wtrysk-wtrysk ... 6604cf017# .
W przypadku pierwszego dokładna moc silnika nie jest podana, w przypadku drugiego jest to 170km co wskazuje oczywiście na polifta. Co zastanawiające, przy obu modelach, moje wtryski znajdują się na liście pasujących zamienników.

Czy zatem mogę bez obaw zastosować jedne z dostępnych w sprzedaży modeli, szukać innych gdzieś indziej, czy może jednak koniecznie regenerować moje własne?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam! :bye:

Awatar użytkownika
Andrzej
Off-Road
Off-Road
Posty: 5061
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 07:47
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: niebieski
Przebieg (km.): 320000
Inny Samochód: C4 Picasso
Twoje poprzednie Sorento: 2003r. 2.5 CRDi złoty, manual
2005r. 2.5 CRDi niebieski automat
Has thanked: 77 times
Been thanked: 216 times
Kontaktowanie:

Re: Kompatybilność wtryskiwaczy.

#2 Postautor: Andrzej » piątek, 10 lipca 2020, 09:28

Sprzedający na Allegro bardzo często nie wiedzą co sprzedają . Wtryski z polifta nie są zamienne z wtryskami z auta przed liftem ponieważ poliftowe są programowalne a przedliftowe nie.
Moje Sorento
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiek ardie
ma VIN w małym palcu
ma VIN w małym palcu
Posty: 7225
Wiek: 58
Rejestracja: sobota, 19 czerwca 2010, 10:39
Skąd jesteś: Opole
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 159000
Inny Samochód: Daewoo Matiz
Has thanked: 474 times
Been thanked: 331 times
Kontaktowanie:

Re: Kompatybilność wtryskiwaczy.

#3 Postautor: krzysiek ardie » piątek, 10 lipca 2020, 11:56

Trochę czasu temu po rozterkach kolegów zrobiłem opracowanie odnośnie wtryskiwaczy, zapraszam do lektury powinno Ci się rozjaśnić.
viewtopic.php?f=110&t=13111
uczestnik SDA :) Obrazek
"Kup Inne Auto" cyt. Sztaba


Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości