Silnik dymi po wymianie rozrządu

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Sarenka2008
jestem
jestem
Posty: 2
Rejestracja: środa, 27 lutego 2019, 11:30
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: Manualna
Napęd: 4 WD
Rok: 2007
Kontaktowanie:

Silnik dymi po wymianie rozrządu

#1 Postautor: Sarenka2008 » czwartek, 31 marca 2022, 10:50

Witam,
W mojej Sorento pękł łańcuch rozrządu, sytuacja miała miejsce podczas skrętu przy wjeżdżaniu na parking, więc nie stało się to przy jakiejś dużej prędkości.
Po zrobieniu głowicy (wymiana 8 zaworów i prowadnic) i wymianie rozrządu silnik zaczął kopcić na czarno. Uruchamia się bez problemów, kopcenie występuje cały czas na wolnych i na wyższych obrotach, nie są to objawy takie jak przy dziurawym dolocie, spaliny mają zapach jakby niedopalonego paliwa i to dość wyraźny.
W całym zakresie obrotów silnik wpada w lekkie drgania a przy przyspieszaniu wyczuwalny jest brak mocy.
Sprawdzono pompę, wtryski, turbo, wałki rozrządu, wszystko ok, egr wymieniony na nowy,
Może macie jakieś sugestie,bo już nie wiem co to może być.
Dodam jeszcze, że z pół roku przed tym zdarzeniem była wgrywana najnowsza wersja softu, a w trakcie naprawy samochód stał dość długo z wyjętym akumulatorem, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
Z góry dziękuję za rady.

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11379
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 256 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Silnik dymi po wymianie rozrządu

#2 Postautor: Marek » czwartek, 31 marca 2022, 12:14

Jeżeli rozrząd jest dobrze założony i wszystko sprawdzone,to może zamieniłeś wtryski miejscami i trzeba zrobić kodowanie, sprawdzić kompresję i sprawdzić sofy.Ale tego ostatniego nie podejrzewam, nie ma powodu żeby się rozjechał.


Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości