Preskoczył rozrząd.

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
z.d.z.i.s.l.a.w
jestem
jestem
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 13 kwietnia 2024, 18:59
Skąd jesteś: Suwałki
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Kontaktowanie:

Preskoczył rozrząd.

#1 Postautor: z.d.z.i.s.l.a.w » niedziela, 14 kwietnia 2024, 10:00

Cześć.
Jestem nowy i nie bardzo ogarniam, jeśli nie tu wstawiłem proszę o przeniesienie do innego działu.
Mam Sorento I 2.5 crdi. Samochód zgasł i już nie mogłem odpalić, kręcił silnik na rozruszniku jakby bez ciśnienia (na pusto). Okazało się że uszkodziła się pompa Vacum, która na tyle stawiła opór (zmieliła się), że zablokowało wałek rozrządu wydechowy który napędzał Vacum. Następnie scięło klin na zebatce tego wałka przez co przestawił się rozrząd. Połamało 4 dzwigienki zaworowe. Pytanie czy ktoś tak miał i czy w tej sytuacji jest ryzyko uszkodzenia zaworów? Czy wystarczy wymienić Vacum i dzwigienki? Dodam że zaczołem od rozebrania rozrządu bo myslałem na początku że pekł łańcuch. Łańcuch był cały, ten górny miał troche luzu, dolne sztywne. Wymieniłem już komplet rozrządu.
Dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11397
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 256 times
Been thanked: 353 times
Kontaktowanie:

Re: Preskoczył rozrząd.

#2 Postautor: Marek » niedziela, 14 kwietnia 2024, 12:35

Dźwigienki pękają na skutek uderzenia tłoka w talerzyk zaworu. Troszkę się pospieszyłeś z tą wymiana rozrząd. Jeżeli to jest możliwe to sprawdź czy zawory są ruchome, a następnie kompresję. Moim zdaniem zawory uległy pogięciu i będziesz musiał naprawić głowicę.


Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości