Gaśnie auto przy zwalnianiu na zakretach

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia, układ chłodzenia i wydechowy.

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
SopranoSorento
jestem
jestem
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 16:43
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Gaśnie auto przy zwalnianiu na zakretach

#1 Postautor: SopranoSorento » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 19:23

Moja Sorka 2011 wersja USA benzyna + Lpg 2.4 gasnie przy zwalnianiu na zakretach ,wypadają zapłony bledy :czujnik przepustnicy wymieniony i dalej wyskakuje ten błąd zmieniłem wszystkie świece i jedną cewke błąd P0303 od tego momentu wylatują różnie.Kłopoty zaczęły się z poczatkiem zimny wyskoczył błąd check na kompie wyskoczył błąd P0303 wypadł zapłon.Mechanik skasował za kilka dni powtórka skasowałem zdejmujac kleme z akumulatora i od tej pory mam te kłopoty elektromechanik rozkłafa ręce :idn: dodam że kupiłem żonie ceeda 1.4 benzynz 2010 bez Lpg padł w tym samym czasie akumulator wymieniłem i też gasnie przy zwalnianiu ale nie wypadają zapłony zmieniłem świece mechanik wyczyścił i polerował przepustnice nie pomogło.Dwie Kijanki podobna sytuacja i obiawy.Czy ktoś miał podobne problemy? :help: :idn:

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11348
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 255 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Gaśnie auto przy zwalnianiu na zakretach

#2 Postautor: Marek » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 20:47

Jak zwykle muszę powtórzyć że kasowanie błędów to nie jest naprawa . Może na początku określ czy to się dzieje jak jeździsz na gazie czy tylko na benzynie . Wypada zapłon na trzecim cylindrze , pojeździj na samej benzynie , sprawdź w ten sposób jakiego paliwa to dotyczy .

W 1.4 , zależnie jak rozładował się akumulator , jeżeli powoli do zera to może być konieczność wgrania nowego softu , lub jeżeli to jest możliwe adaptacja przepustnicy .

Awatar użytkownika
hunter
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3752
Rejestracja: piątek, 27 maja 2011, 00:37
Skąd jesteś: Toruń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: nie dotyczy
Kolor: DARK GREY
Inny Samochód: SPORTAGE QL 2,0 CRDI
Twoje poprzednie Sorento: Była czarna 3,3V6 248 KM, lift na daystar + sprężyny by Stella , Była SII 2,2CRDI 197KM AT AWD.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 123 times
Kontaktowanie:

Re: Gaśnie auto przy zwalnianiu na zakretach

#3 Postautor: hunter » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 21:04

Sprawdził bym w Sorento szczelność uszczelki kolektora ssącego na 3 -cim cylindrze -są to pojedyńcze uszczelki . Dwie środkowe ( cyl 2i 3)są takie same , i dwie zewnętrzne (1 i 4 cyl) są takie same -ważne przy zakupie. Do sprawdzenia wtryskiwacz benzynowy na 3 cim cylindrze :hmm: Sprawdz szczelność osadzenia wtryskiwacza LPG na 3-cim cylindrze.
"JO" - JESTEM Z TORUNIA

SopranoSorento
jestem
jestem
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 16:43
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Gaśnie auto przy zwalnianiu na zakretach

#4 Postautor: SopranoSorento » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 21:44

Dzięki jak ogarne tematy to odrazu odpisze :ok: jeszcze raz dziękuję :ok:

SopranoSorento
jestem
jestem
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 16:43
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Gaśnie auto przy zwalnianiu na zakretach

#5 Postautor: SopranoSorento » wtorek, 19 marca 2019, 18:41

Witam. W Sorento głowica do szlifu, gaz robi swoje, to nie auto pod gaz, zbyt delikatny silnik. Teraz będę jeździł na benzynie, bo 80 tys na gazie i kolejny remont mija się z celem. Kia ceed rozrząd był do roboty. Odpięcie akumulatorów w tym samym czasie to zbieg okoliczności. Autka teraz są oki. Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11348
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 255 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Gaśnie auto przy zwalnianiu na zakretach

#6 Postautor: Marek » wtorek, 19 marca 2019, 20:06

To że Tobie przytrafiło się to nieszczęście , mogę Ci tylko współczuć , ale nie znaczy wcale że te silniki nie nadają się do pracy na gazie . Żeby opinie były wiarygodne , powinieneś mieć informacje o powtarzalności konkretnej usterki zaistniałej w takich samych warunkach eksploatacji . W tym przypadku jest to tylko gdybanie . Poza tym nawet nie opisałeś rodzaju usterki , a głowica jest szlifowana po każdym zdjęciu .

Giza

Re: Gaśnie auto przy zwalnianiu na zakretach

#7 Postautor: Giza » wtorek, 19 marca 2019, 23:25

To nie silnik do dupy tylko zebana instalacja LPG, pewnie wyregulowana "oszczędnie".
Ja od lat mam prostą zasadę (oprócz idealnie dostrojonego LPG (na bogato)). Ponad 90% obciążenia - benzyna, ponad 4300obr - benzyna i przynajmniej u mnie nigdy nie było problemów z silnikiem. A min przebieg na gazie to 100 000 km.

flatron15
jestem
jestem
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2018, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Gaśnie auto przy zwalnianiu na zakretach

#8 Postautor: flatron15 » środa, 20 marca 2019, 21:57

Na 100% Kolega trafił na trefnego gaziarza i takie opinie że silnik nie jest do gazu idą potem w świat. A to gazownik nie nadaje się do obsługi aut.
Opcje są dwie. Albo ów zjadł wszystkie rozumy i ustawił ubogie mieszanki żeby mniej paliło. Albo ów jest nieukiem i nie umiał ustawić instalacji szczególnie jeśli auto gasło na zakręcie czyli przy przeciążeniach nie wyrabiał parownik, membrana, sprężynki na bypasie....


Wróć do „Silniki benzynowe i LPG Sorento II”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości