Hałas z okolic łańcucha rozrządu

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia, układ chłodzenia i wydechowy.

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Piotre
jestem
jestem
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 10 października 2021, 13:33
Skąd jesteś: Szczecin
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Kontaktowanie:

Hałas z okolic łańcucha rozrządu

#1 Postautor: Piotre » niedziela, 10 października 2021, 14:39

Witam
Mam taki problem. Wymieniłem zestaw rozrządu w silniku 2.2 crdi. Pomimo wymiany po dłuższym postoju po uruchomieniu silnika przez krótką chwilę słychać rechot łańcucha, przysłuchiwałem się takiemu samemu silnikowi w innej Kia, tam również był podobny problem ale w tamtym przypadku auto było przed wymianą łańcucha. Proszę powiedźcie czy ma prawo być słychać ten łańcuch nawet jeśli jest po wymianie, czy rzeczywiście jak mówią niektórzy hydrauliczny napinacz potrzebuje chwili aby napiąć łańcuch. Wcześniej jeździłem autami z paskiem rozrządu, nie mam doświadczenia z łańcuchem. Mój mechanik twierdzi, że jest to normalne i żeby nie panikować. Czy może czasem nie jest to uszkodzony napinacz od nowości? Nie wiem czy mogę tak jeździć...
Z góry dziękuje za odpowiedzi

Awatar użytkownika
hunter
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3755
Rejestracja: piątek, 27 maja 2011, 00:37
Skąd jesteś: Toruń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: nie dotyczy
Kolor: DARK GREY
Inny Samochód: SPORTAGE QL 2,0 CRDI
Twoje poprzednie Sorento: Była czarna 3,3V6 248 KM, lift na daystar + sprężyny by Stella , Była SII 2,2CRDI 197KM AT AWD.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 123 times
Kontaktowanie:

Re: Hałas z okolic łańcucha rozrządu

#2 Postautor: hunter » środa, 13 października 2021, 20:34

Wymieniałeś kpl :hmm: tam łańcuchy ,ślizgacze ,napinacz ,jeżeli tak to jakiego producenta zestaw.
"JO" - JESTEM Z TORUNIA

Awatar użytkownika
volcan
moja ranga
moja ranga
Posty: 146
Wiek: 45
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2018, 10:11
Skąd jesteś: Rzeszów / Jaworzno
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2010
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 235000
Inny Samochód: Ford Fusion
Has thanked: 18 times
Been thanked: 9 times
Kontaktowanie:

Re: Hałas z okolic łańcucha rozrządu

#3 Postautor: volcan » czwartek, 14 października 2021, 01:28

Piotre pisze: hydrauliczny napinacz potrzebuje chwili aby napiąć łańcuch


Tak właśnie jest - szczególnie po długim postoju samochodu. Oczywiście chodzi o zagrzechotanie - może pół sekundy - i rozrząd się wycisza.

BTW Wymieniałeś rozrząd, bo hałasował w czasie normalnej pracy silnika?

Piotre
jestem
jestem
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 10 października 2021, 13:33
Skąd jesteś: Szczecin
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Kontaktowanie:

Re: Hałas z okolic łańcucha rozrządu

#4 Postautor: Piotre » sobota, 16 października 2021, 11:48

volcan pisze:
Piotre pisze: hydrauliczny napinacz potrzebuje chwili aby napiąć łańcuch


Tak właśnie jest - szczególnie po długim postoju samochodu. Oczywiście chodzi o zagrzechotanie - może pół sekundy - i rozrząd się wycisza.

BTW Wymieniałeś rozrząd, bo hałasował w czasie normalnej pracy silnika?


Gdy go kupiłem miał 140 tyś nalotu. Auto krajowe więc przebieg wiarygodny. A, że nie mam doświadczenia z łańcuchami znalazłem artykuł, który mówił, że producent zaleca wymienić go przy 110 tyś. Z racji tego, że robię długie trasy (1000km) wolałem nie ryzykować i zleciłem wymianę. Nawet nie pamiętam jak zachowywał się poprzedni łańcuch, był jakiś krótki rechot przy odpalaniu tak jak jest i teraz. Zwyczajnie myślałem, że po wymianie powinna być kompletna cisza. Dzięki za info. Uspokoiłem się, bo już nie dużo brakowało aby zlecić wymianę napinacza.
Pozdro

Piotre
jestem
jestem
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 10 października 2021, 13:33
Skąd jesteś: Szczecin
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Kontaktowanie:

Re: Hałas z okolic łańcucha rozrządu

#5 Postautor: Piotre » sobota, 16 października 2021, 11:49

hunter pisze:Wymieniałeś kpl :hmm: tam łańcuchy ,ślizgacze ,napinacz ,jeżeli tak to jakiego producenta zestaw.


Tak, wymieniłem komplet. Cały zestaw, ale już wiem, że łańcuch ma prawo lekko zahałasować po odpaleniu bo napinacz potrzebuje krótkiej chwili.


Wróć do „Silniki wysokoprężne Sorento II”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości