Czujnik ładowania akumulatora 3.3 USA

żarówki , lampy, zapłon, przewody.

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
daweed
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 23 sierpnia 2016, 11:24
Skąd jesteś: Bełchatów
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 3.3 V6 GDI (290KM) Sorento2
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2013
Kolor: czarny
Inny Samochód: Suzuki Grand Vitara
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Czujnik ładowania akumulatora 3.3 USA

#1 Postautor: daweed » wtorek, 13 września 2022, 21:49

Witajcie,
Potrzebuję porady dotyczącej czujnika akumulatora na klemie minusowej. Otóż wychodzi na to że jest uszkodzony bo po odpaleniu auta ładowanie jest i po chwili, kila-kilkanaście sekund aku nie jest ładowany.
Po odpięciu kostki od tego czujnika przy klemie ładowanie wraca ale pojawia się problem gdy zostawię kostkę odpiętą na stałe. Tzn. zaraz po odpaleniu przez około 30 sekund nie ma ładowania, a potem się pojawia i jest to ~13,8 V a jak jest gorąco to spada do 13,2-13,5V. Nie wiem czy tak można z tym jeździć.

Numery ORI tego czujnika to 37180-1C600. Szukałem na alledrogo ale nie znalazłem nic pod tym numerem. Jest coś podobnego, wygląda tak samo, ma takie samo złącze ale czy będzie to pasować do mojego Sorento z USA ? Poradzi ktoś ?
Nie chce wstawiać linku wiec dam numer aukcji: 12151253534 CZUJNIK AKUMULATORA 6PK 010 181-701 HELLA HYUNDAI
Z góry dziękuje za podpowiedz bo wydatek jest nie mały ~600zł. Akumulator jest jest jeszcze OK. Sprawdzałem w sklepie gdzie sprzedają i powiedzieli że nie trzeba wymieniać.

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11388
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 256 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Czujnik ładowania akumulatora 3.3 USA

#2 Postautor: Marek » środa, 14 września 2022, 09:39

Z czujnikiem nie jest ładowany, a później co się dzieje? Bez czujnika ładowanie masz dobre. Tylko nie napisałeś, czy w związku z tym czujnikiem masz jakieś problemy z akumulatorem.

Awatar użytkownika
daweed
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 23 sierpnia 2016, 11:24
Skąd jesteś: Bełchatów
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 3.3 V6 GDI (290KM) Sorento2
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2013
Kolor: czarny
Inny Samochód: Suzuki Grand Vitara
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Czujnik ładowania akumulatora 3.3 USA

#3 Postautor: daweed » poniedziałek, 10 października 2022, 20:10

Gdy czujnik jest podłączony to napięcie akumulatora spada na tyle nisko około 12V a nawet niżej przy niskich obrotach i wtedy instalacja LPG przestaje działać. Na samym PB95 gdy nie ma ładowania to samochód nierówno pracuje na 3 cylindrach czasem na 4. Widzę to w aplikacji od LPG po czasach wtrysków PB.

Pytasz czy są jakieś problemy w związku z tym czujnikiem a raczej pewnie jego odłączeniem. Otóż jak pisałem tylko przy odpalaniu przez około 15 sek (max30) zanim alternator zostanie wzbudzony silnik pracuje na 3-4 cylindrach - nierówno. jak tylko napięcie wzrasta to wszystko jest OK. Większych problemów nie ma jeżdżąc bez tego czujnika.


Wróć do „Elektryka Sorento II”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości