Spust płynu z chłodnicy

Własne fotorelacje z napraw lub usprawnień.

Moderator: Moderator

Regulamin forum
UWAGA: tu wstawiamy tylko własne fotorelacje z napraw i tego co sami zrobiliśmy przy aucie . NIE ZADAJEMY TUTAJ PYTAŃ, tylko dajemy odpowiedzi i wskazówki.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Farmer1971
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1037
Wiek: 52
Rejestracja: poniedziałek, 8 grudnia 2014, 11:37
Skąd jesteś: Grabowo Kościerskie
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 300000
Inny Samochód: VW Polo 1,4
Twoje poprzednie Sorento: Srebrna 2.5 CRDi 2003r. 140KM, M/T
Has thanked: 11 times
Been thanked: 107 times
Kontaktowanie:

Spust płynu z chłodnicy

#1 Postautor: Farmer1971 » czwartek, 16 lipca 2020, 21:44

Otwór do spuszczania płynu z chłodnicy w naszych Kiankach jest zamknięty zwykłym wkręcanym korkiem. Skutek jest taki, że przy każdym spuszczaniu płynu pomimo podstawiania przeze mnie dużego wiadra trochę płynu zawsze wylewało się na podłogę i zawieszenie.
Ponieważ musiałem w krótkim okresie czasu dwa razy spuszczać płyn, zeźliło mnie to do tego stopnia, że postanowiłem wprowadzić usprawnienie.
Postanowiłem zastąpić fabryczny korek kranikiem kupionym w sklepie z częściami rolniczymi.
Gwint fabrycznego korka ma wymiar M10x1.25 i niestety nie ma fabrycznych kraników z takim gwintem. Kupiłem więc kranik z gwintem M12 i tokarz naciął mi na nim nowy, odpowiedni gwint.
Połączenie uszczelniłem taśmą teflonową.
Po wkręceniu wygląda to tak:
KRANIK.jpg
KRANIK.jpg (198.3 KiB) Przejrzano 1445 razy

Teraz wystarczy założyć wężyk na końcówkę kranika i możemy spuścić cały płyn bez rozlewania.
Kia Sorento 3.3V6, automat tiptronic, 2007r. Obrazek

Wróć do „FOTORELACJE Z NAPRAW KIA SORENTO I (2002-2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość