Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

Wszystko, co związane z układem elektrycznym

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
JuliuszK
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 67
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 07:20
Skąd jesteś: Rejowiec Fabryczny
Silnik: 3.3 V6 (235KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: srebrny
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#16 Postautor: JuliuszK » czwartek, 28 stycznia 2016, 14:54

No - w końcu ktoś zaczyna odpowiadać ;)
A tak poważniej - po pierwsze nie wysłałem maila do szanownego kolegi tylko do kogoś innego i nie będę wymieniał do kogo - bo nie mam na celu obrażania kogokolwiek. Nie odpowiedział to nie - jego wybór i prawo.
Hunter zadał mi pytanie - ja nie jestem mechanikiem i nie naprawiam samochodu. Przekazałem jego sugestie mechanikowi - twierdził że sprawdzał i że ok. Podziękowałem za wszelkie rady - więc nie pisz kolego że mam pretensje i pisze bzdury.
Nie mam także pretensji do Was i nie twierdzę że mechanik do du...
Dziwi mnie że na moje posty - dla mnie ważne - było raptem kilka odpowiedzi a na inne czasami dla mnie szczerze powiedziawszy błahe - rozpisujecie się na kilka stron. Czy mój problem jest tak nietypowy czy też nie ma chęci żeby coś podpowiedzieć. Ale mniejsza o to - widocznie tak ma być.
Ale jedyny żal jaki mam to do wspomnianego kolegi, że mimo maila skierowanego wprost do niego - nie silił się nawet na odpowiedź - sorry nie mam czasu.
Kolego - piszesz że nie dzwoniłem ? A przepraszam - gdzie mam dzwonić. Są podane jakieś telefony ? Poza tym szanuję wasz czas. Wydaje mi się że po to jest to forum że każdy wtedy kiedy chce i ma ochotę - wchodzi i może poradzić.
Ja namiary do siebie m.in numer telefonu podałem w ogłoszeniu o zakupie przepustnicy. Jeśli ktoś rzeczywiście chce pomóc - nie widzę problemu żeby napisał czy zadzwonił. Ja nie dysponuję żadnymi telefonami do Was. Poza tym - jak wspomniałem - jestem przekaźnikiem pomiędzy mechanikiem a forum. Po prostu każda cenną radę / podpowiedź przekazuję gościowi aby sprawdził. Jak na razie w wątku tych rad było raptem 4. Na mój mail do admina forum z pytaniem o umożliwienie dostępu do działu ze schematami elektrycznymi do sorento - zero odpowiedzi, na mail do kolegi zajmującego się tu na forum sorento i mającego bogate doświadczenie - zero odpowiedzi - Więc o jakiej pomocy tu mówimy ?
Więc Szanowny Kolego nie pisz że ja pisze bzdury. Jeśli rzeczywiście chcecie pomóc - to w miarę rozwoju sytuacji podawajcie mi pomysły, napiszcie gdzie mogę znaleźć używaną przepustnicę do mojego modelu żeby nie bulić za nową, a nie wyrzucaj mi że piszę bzdury. Poza tym moja główna frustracja dotyczyła braku gwarancji na diagnozę ze strony jakiegokolwiek warsztatu a dopiero dalszy był przytyk w stronę forum. Więc bez urazy - ale jak możecie pomóc to będe wdzięczny.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
miro
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2461
Wiek: 54
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2014, 09:23
Skąd jesteś: Bestwina
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: Srebro
Przebieg (km.): 200000
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#17 Postautor: miro » czwartek, 28 stycznia 2016, 15:06

Wiem że nie pisałeś do mnie, a gdybyś nawet pisał, to skąd mam wiedzieć ktoś ty ?

Twoja odpowiedź na post huntera.
JuliuszK pisze:Dziękuję za każdą poradę. każda jest dla mnie bardzo cenna. Nie robię tego sam - przekażę zaraz mechanikowi.

I teraz mi napisz co mamy dalej Ci radzić, jak od tego czasu milczysz ? :hmm:

Jesteś pośrednikiem, ok, ale niech ci szanowny mechanik poda odczyty, a nie mówi że jest ok.
Po czym koledzy mają zgadywać usterkę, jak nie mają żadnych danych ?

Skoro problem zniknął, to niby czemu przepustnica czy komputer miały by być winne ?
Według mnie, albo coś działa, albo nie.
Raczej jest to jakaś usterka związana z przewodami, wilgocią i tym o czym pisze kolega vokal, czy lopunia.
Jesteś informatykiem, więc jakąś wiedzę o kabelkach masz .....więc rusz cztery litery i zerknij na kable czy nic im nie dolega.

Jak miałem problem z webasto, koledzy prowadzili mnie jak przedszkolaka za rączkę i wszystko sam zdemontowałem i naprawiłem.
Dziś mogę go prawie z zawiązanymi oczami demontować.
Tak samo było ze zbiornikiem paliwa.....klucze do ręki i jazda !

Tylko jedno ...trzeba chcieć.

Awatar użytkownika
hunter
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3752
Rejestracja: piątek, 27 maja 2011, 00:37
Skąd jesteś: Toruń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: nie dotyczy
Kolor: DARK GREY
Inny Samochód: SPORTAGE QL 2,0 CRDI
Twoje poprzednie Sorento: Była czarna 3,3V6 248 KM, lift na daystar + sprężyny by Stella , Była SII 2,2CRDI 197KM AT AWD.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 123 times
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#18 Postautor: hunter » czwartek, 28 stycznia 2016, 15:11

JuliuszK od początku:
- niech ten elektronik samochodowy poda wyniki pomiarów które wykonał,a nie dogina jakies styki w przepustnicy, podawałem te poprawne parametry - bez nich to nic się nie wymyśli.
- jak widzisz na rysunku nie jest połączenie bezpośrednie - pedał przepustnica, jeszcze na uchylenie przepustnicy ma wpływ kilka innych sygnałów z pozostałych czujników , które są przetwarzane w ECM.
- Pomoc to możesz otrzymać TY a nie ten elektronik( a czy on ma jakieś dojście do dokumentacji KIA :hmm: , czy tak przyjął do naprawy z marszu? bo myślał ,że będzie łatwo) , który Cię skasuje i nikt chętnie nie podzieli się z nim wiedzą
- Omijaj ten serwis Kia ,który Ci chce wymienić ECM - jakby padł to auto by było martwe, tym bardziej ,że nie potrafią zrobić odczytów za pomocą oprogramowania KIA.
Info dla elektronika ,zalogować się na stronie KiA do działu serwisowego zapłacić abonament jednorazowo na jakiś czasowy dostęp do serwisówki i po bólu ( i może otwierać specjalizację w naprawie KIA :kwink: )
Jak wrócę wieczorem to trochę poszperam w temacie, o ile będzie to nadal aktualne
"JO" - JESTEM Z TORUNIA

JuliuszK
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 67
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 07:20
Skąd jesteś: Rejowiec Fabryczny
Silnik: 3.3 V6 (235KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: srebrny
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#19 Postautor: JuliuszK » czwartek, 28 stycznia 2016, 16:21

Hej !
Na wstępie - sorry Miro ale kompletnie nie rozumiem twego wywodu :
"Wiem że nie pisałeś do mnie, a gdybyś nawet pisał, to skąd mam wiedzieć ktoś ty" Czyżby na forum nie było kto jest autorem postu ? Podziękowałem za radę Hunterowi, powiedziałem że KAŻDA porada jest dla mnie wartościowa i że "biegnę z nią" do mechanika. - to tyle w tym temacie.

Do Huntera - jeszcze raz dzięki za rzeczowe podejście. Może rzeczywiście macie trochę racji - może moje zapytania nie są do końca rzeczowe, z podaniem wszystkich informacji - to wynik tego że niewiele się na samochodach znam. Do tej pory moja obsługa toyoty ograniczała się do zalania paliwa ew. wymiany przepalonej żarówki ;) A Miro każe mi brać klucz i coś rozkręcać ;) Aż mi ciarki przeszły po plecach ;) Ok. Jeszcze raz przesyłam schemat otrzymany od Huntera do mechanika i wymagam podania ściśle zmierzonych wartości. Dostępu do dokumentacji sorento to on nie ma na pewno bo w końcu wydębiłem jakiś schemat sterowania elektrycznego *nie wiem czy właściwy) z ASO KIA z Lublina. Ale zapodam mu pomysł o zarejestrowaniu do działu serwisowego na stronie KIA. Jak będę wiedział coś więcej - zaraz napiszę.
P.S. A możecie podpowiedzieć jak uzyskać dostęp na forum do działu schematy i instrukcje ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
miro
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2461
Wiek: 54
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2014, 09:23
Skąd jesteś: Bestwina
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: Srebro
Przebieg (km.): 200000
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#20 Postautor: miro » czwartek, 28 stycznia 2016, 17:09

Skoro umiesz wymienić żarówkę, to nie jest z tobą tak źle... :rolley:
Moim zdaniem powinieneś zmienić mechanika.

JuliuszK
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 67
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 07:20
Skąd jesteś: Rejowiec Fabryczny
Silnik: 3.3 V6 (235KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: srebrny
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#21 Postautor: JuliuszK » czwartek, 28 stycznia 2016, 18:17

Kto wie - jeśli ten polegnie - będę musiał szukać kogoś innego. Wg słów mechanika do którego prowadzałem wszystkie swoje poprzednie auta i z którego byłem przez kilkanaście lat zadowolony -- jest to dobry spec od elektroniki samochodowej. Rozszyfrował że lampka check engine zapala się nie tylko od wspomnianego błędu którego jeszcze nie zwalczyliśmy ale także spalona była - o ile dobrze cytuję - grzałka sondy lambda czy też sama sonda lambda. I rzeczywiście - ostatnio check engine paliło się cały czas (jeszcze przed wymianą oleju w skrzyni). Po wymianie oleju zaczęły się problemy z esp-off. Po pierwszej wizycie u elektronika - wymienił sondę, podoginał styki w kostce przy przepustnicy i wszystkie lampki pogasły - check engine także. Po kilku dniach w momencie jazdy - zapaliła się jednocześnie check engine i esp-off. Resztę już znacie z mych poprzednich opisów. Czy macie namiary na jakieś źródło specjalizujące się w używanych częściach do kijanki ? Po prostu gdyby się okazało że teoria o padniętej przepustnicy się sprawdzi, chciałbym kupić używaną, niech nawet pochodzi parę miesięcy ale żebym był pewien że to chodzi o przepustnicę, a nie tak że wywalę kasę a okaże się za chwilę że to nie przepustnica a co innego.

Awatar użytkownika
alkrak
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2014
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 17:51
Skąd jesteś: Kraków
Silnik: 2.4 GDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: M/T
Napęd: AWD
Rok: 2014
Kolor: Sand Track
Przebieg (km.): 31000
Twoje poprzednie Sorento: KIA Sorento FL, 2,5 CRDI (170 KM), rok 2007.
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#22 Postautor: alkrak » czwartek, 28 stycznia 2016, 18:37

Mieliśmy już, na naszym Forum, kilka przypadków usterek, występujących okresowo, przyczyną których było zawilgocenie, a czasem zalanie kostek połączeniowych, znajdujących się na pionowej ścianie, przy prawej stopie pasażera, za tapicerką.
Na schemacie zaznaczyłem obwódką kolorową.
Jest to taka przypadłość niektórych egzemplarzy, szczególnie tych z zatkanymi przewodami odprowadzania wody z dachu.
Zamieszczam schemat i podłączenia potencjometrów pedału gazu i silnika przepustnicy do sterownika.
Pokaż to swojemu elektronikowi i zasugeruj zaglądnięcie za tapicerkę przy prawej stopie pasażera.
W razie potrzeby, obrazki o większej rozdzielczości mogę wysłać emailem.
Załączniki
Sorento 3,3 k1.jpg
Sorento 3,3 k2.jpg
Próbowałem oszukać czas - naprawiałem zegary!! :idn:
Nie udało się - niestety. :bye2:

JuliuszK
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 67
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 07:20
Skąd jesteś: Rejowiec Fabryczny
Silnik: 3.3 V6 (235KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: srebrny
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#23 Postautor: JuliuszK » czwartek, 28 stycznia 2016, 22:19

Na razie wielkie dzięki wszystkim za te porady. Jutro rano zbieram wszystkie wydruki i pedałuję do mechanika. O rozwoju sytuacji będę informował.

Pozdrawiam

JuliuszK
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 67
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 07:20
Skąd jesteś: Rejowiec Fabryczny
Silnik: 3.3 V6 (235KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: srebrny
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#24 Postautor: JuliuszK » wtorek, 9 lutego 2016, 13:36

Dalsze wiadomości. Dziś zadzwonił mechanik że auto zrobione - do odbioru. Uszkodzony był jeden lub dwa potencjometry przy pedale gazu. Wg mechanika - trzeba było wymienić całość tj pedał plus elektronika plus jeszcze jakaś kostka 6-cio pinowa z wiązką. Same części to ok 1,2 tys. ;(. Czy waszym zdaniem trzeba było wymieniać całość czy można było coś indywidualnie wymontować i wymienić (np. jeden uszkodzony potencjometr )? Pytam tylko z ciekawości bo i tak już po wszystkim - wymienione i muszę zapłacić. Chcę tylko wiedzieć na przyszłość czy dalej korzystać z tego mechanika czy go omijać. Więcej szczegółów z naprawy - po odbiorze auta.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję Wszystkim którzy starali się mi pomóc.

Awatar użytkownika
alkrak
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2014
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 17:51
Skąd jesteś: Kraków
Silnik: 2.4 GDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: M/T
Napęd: AWD
Rok: 2014
Kolor: Sand Track
Przebieg (km.): 31000
Twoje poprzednie Sorento: KIA Sorento FL, 2,5 CRDI (170 KM), rok 2007.
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#25 Postautor: alkrak » wtorek, 9 lutego 2016, 15:49

Koniecznie zażądaj wydania wymontowanych części.
Potem sporządź dokumentację fotograficzną i pokaż zdjęcia.
Wtedy będzie można coś zawyrokować.
Zgłaszam się, jako pierwszy do sprawdzenia wymontowanego pedału, w swoim "laboratorium".
Oczywiście, jeżeli będziesz zainteresowany. :idea:
Próbowałem oszukać czas - naprawiałem zegary!! :idn:
Nie udało się - niestety. :bye2:

JuliuszK
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 67
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 07:20
Skąd jesteś: Rejowiec Fabryczny
Silnik: 3.3 V6 (235KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: srebrny
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#26 Postautor: JuliuszK » niedziela, 20 marca 2016, 11:02

Witam. Sorry że tak długo się nie odzywałem ale chciałem przez kilka tygodni po testować auto. Wygląda na to że diagnoza była słuszna. Auto jeździ już bez przechodzenia w tryb awaryjny. Co prawda znowu zapaliła się lampka check engine, ale ma to prawdopodobnie (wg słów nowego mechanika ;)) związek z albo przekłamującymi sondami lambda, albo kończącym się katalizatorem. Tak więc tą usterkę zwalczyliśmy - również dzięki Waszej wydajnej pomocy. I za tę pomoc jeszcze raz dziękuję. Zakładam nowy wątek o moim katalizatorze - jeśli możecie w wolnej chwili zerknąć i coś doradzić - z góry dziękuję.
Zdjęcie uszkodzonej części mogę wrzucić - ale chyba po trzech tygodniach jazdy można stwierdzić że diagnoza była prawidłowa. Szkoda tylko że trochę drogo ta część kosztuje ;)

Awatar użytkownika
Madej
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2424
Wiek: 52
Rejestracja: poniedziałek, 14 stycznia 2013, 12:45
Skąd jesteś: Krakow/Wiedeń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Twoje poprzednie Sorento: Niebieska 2,5 140 KM+ chip ,Opony AT , USEL i wiele dobrego jeszcze..
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#27 Postautor: Madej » niedziela, 20 marca 2016, 11:39

Napiszę tak.
Nie jest to sorento ale objawy były podobne.(ford C Max )
Podczas jazdy zgasło mi auto i wyskoczył błąd ESP, ponowne odpalenie i ok. Znowu kilkanaście metrów i auto zgasło. :(
Po kilku próbach dojechałem powoli do domu.Kilka błędów pokazało, nawet że wspomaganie układu kierowniczego ma błąd. :jaw:
Pojechałem na sprawdzenie do klubu ÖMTC. Mają dobry sprzęt do testów....... i co się okazało???? pęknięta rura od filtra powietrza do turbiny.:palm:
Mechanik mi powiedział że jeśli wyskakuje błąd ESP to nie oznacza od razu że problem z elektroniką.... sygnalizuje to również problemy z mechaniką silnika...

Tak więc pedał gazu może był ok.... polecam podesłać do Alkraka na test :).... bo jak znowu check wyskakuje, to coś nie tak jest :hmm:
Jak to powiedział jeden kat "każdy ma prawo być porąbany "

pandy
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 22 czerwca 2015, 11:55
Skąd jesteś: PL
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 200245
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#28 Postautor: pandy » środa, 6 kwietnia 2016, 00:34

JuliuszK pisze:Same części to ok 1,2 tys. ;(. Czy waszym zdaniem trzeba było wymieniać całość czy można było coś indywidualnie wymontować i wymienić (np. jeden uszkodzony potencjometr )? Pytam tylko z ciekawości bo i tak już po wszystkim - wymienione i muszę zapłacić.


http://www.ebay.com/itm/SORENTO-02-09-G ... 1680654968
Oryginał - orientacyjny koszt kompletu na ebay pomiędzy 75 a 150$ - sam sobie odpowiedz.

Co do samego potencjometru - jak rozumiem działanie TPS w sorento to tam są dwa zintegrowane potencjometry które maja przeciwbieżna charakterystykę - podczas ruchu jeden zwiększa rezystancje a w drugim maleje, jeśli potencjometry są dokładne to wypadkowa rezystancja obu jest stała natomiast każdego oddzielnie inna - dzięki temu można sprawdzić kierunek ruchu pedału oraz wyeliminować różne błędy - tez mam ten problem choć nie tak tak jak u ciebie, u mnie po prostu zapal się ESP OFF i tyle, nie ma kontrolki Check Engine - od dłuższego czasu nie miałem już tego problemu - potencjometr niby wymieniony tylko nie wiem czemu Kia w Polsce twierdzi ze oni wymieniali sam potencjometr gdy w USA w akcji wymieniany był cały komplet czyli pedał z okablowaniem.

JuliuszK
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 67
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 07:20
Skąd jesteś: Rejowiec Fabryczny
Silnik: 3.3 V6 (235KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: srebrny
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#29 Postautor: JuliuszK » środa, 6 kwietnia 2016, 07:50

No to nieźle przepłaciłem. Ale najważniejsze że jeździ ;) Ostatnio mechanik poprzeglądał wszystko, jak to się wyraził - zaadoptował na nowo do systemu sondy i odpukać ... od dwóch tygodni nic się nie zapala. Trzymam kciuki żeby tak dalej ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cus10
expert
Posty: 4179
Rejestracja: wtorek, 28 stycznia 2014, 13:22
Skąd jesteś: Zawidów
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 204000
Inny Samochód: A-3 8l 1.6 2001
Twoje poprzednie Sorento: 2.4 2005r.
Has thanked: 332 times
Been thanked: 83 times
Kontaktowanie:

Re: Podczas jazdy zapala się ESP OFF i tryb awaryjny

#30 Postautor: cus10 » niedziela, 14 stycznia 2018, 19:56

Temat sam się odświeżył.
Otóż dzisiaj "caryca" moja dosiadła czarnulę i po odpaleniu od razu
check i esp off. Podobno "nie chciała jechać" (do 50km/h) :rolley:
Po południu łączenie obdII blutem i ...
prorok...P2138, P2106.
W wykazie błędów nie znalazłem takich więc dogrzebałem się tutaj. Teraz trochę jestem oświecony.
Z telefonu aplikacją Piston skasowałem i jazda próbna przez jakieś 2-3 km.
Jazda delikatna-ok
Jazda ostra od 0-90 km -jak rakieta :happy2:
Oby na tym się skończyło i mam nadzieję, że to moja ostatnia wizyta w tym wątku... :hmm:


Screenshot_20180114-161309.png


Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości