Elektrycznie regulowany fotel kierowcy - awaria

Wszystko, co związane z układem elektrycznym

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mateusz1
jestem
jestem
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 16 maja 2023, 19:05
Skąd jesteś: Wrocław
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Rok: 2005
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 261000
Kontaktowanie:

Elektrycznie regulowany fotel kierowcy - awaria

#1 Postautor: mateusz1 » wtorek, 16 maja 2023, 19:14

Witam,

w mojej Sorento (Sorento 1 2005r, 2,5 diesel z automatyczną skrzynią biegów) pojawił się dziwny problem, mianowicie regulacja fotela elektrycznego działa tylko "do tyłu" (mogę odsunąć, odchylić), ale nie działa nic do przodu... bezpieczniki okej, zdemontowałem przekaźnik, czy może ktoś z was posiada jakiś schemat do niego ? Z elektryką mam też drugi problem, mianowicie po konserwacji podwozia, zapaliła się kontrolka ABS (sam ABS działa), za to nie działa wyświetlanie zmiany biegów na desce rozdzielczej, na to całkowicie nie mam pomysłu, samochód za 2 tygodnie ląduje u mechanika, ale może ktoś miał podobny przypadek ?

z góry dziękuję za sugestię, i jeszcze raz wszystkich witam serdecznie :)

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11395
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 256 times
Been thanked: 353 times
Kontaktowanie:

Re: Elektrycznie regulowany fotel kierowcy - awaria

#2 Postautor: Marek » wtorek, 16 maja 2023, 20:39

Nie wiem o jakim przekaźniku piszesz, ale co do foteli, to radził bym rozebrać przełącznik i przeczyścić styki. ABS najlepiej sprawdzić komputerowo. Jeżeli wyświetlacz biegów przestał działać , to na początek sprawdź kostki przy skrzyni. Jak była robiona konserwacja podwozia, pod ciśnieniem?

jacek2
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 591
Wiek: 56
Rejestracja: poniedziałek, 7 marca 2011, 10:36
Skąd jesteś: Kłodzko
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 90
Inny Samochód: hyundai ix 35
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Re: Elektrycznie regulowany fotel kierowcy - awaria

#3 Postautor: jacek2 » czwartek, 18 maja 2023, 11:18

Odnośnie działania fotela i jego regulacji, to potwierdzam co napisał poprzednik. Zacznij naprawę od rozebrania włącznika sterowania fotelem. Osobiście w swojej sorci to przerabiałem. U mnie włącznik zaśniedział w środku na stykach i nie działał. Po wyczyszczeniu wszystkich styków włącznik zaczął działać jak nowy...
Tylko jeszcze taka dobra rada ode mnie. Rozbieraj włącznik po zdemontowaniu z siedzenia nad głęboką miską. W niej są różne elementy takie malutkie, które lubią się wysypać. W misce je złapiesz i nie pogubisz. Bez miski nie przewiduję skutecznej naprawy.... :hmm:
------JK, 2,5 CRDI 4x4 2005r


Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości