Wymiana lusterka zewnętrznego

Miejsce dyskusji na temat nadwozia. Tylko sprawy techniczne z pominięciem tuningu. Problemy, porady

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Tomazo
jestem
jestem
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 21:06
Skąd jesteś: Łask-Kolumna,k/Łodzi
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2006
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 107000
Kontaktowanie:

Wymiana lusterka zewnętrznego

#1 Postautor: Tomazo » środa, 26 lipca 2017, 02:31

Witam wszystkich po baaardzo długiej nieobecności! :)
Utrąciłem sobie prawe lusterko. Obudowa pękła, nakładka maskująca na drzwi również, wkład się pokruszył (choć resztki zostały i coś widzę), ale mechanizm podgrzewania, regulacji i składania działa. Jest to lusterko z chromowanymi nakładkami. Szukałem w necie oryginalnego (bo w serwisie 1180 zł i to chyba bez chromu) i znalazłem wersję angielską. Czytałem, że w niektórych samochodach angielskie lusterka pasują, gdyż wystarczy odpowiednio przestawić kąt ręcznie w lusterku (przesunąć mechanizm o kilka ząbków) i już działa. W przypadku niektórych marek należy dokręcić jakieś podkładki i również hula, a w przypadku innych trzeba wziąć obudowę z Anglika, a resztę ze swojego, jeśli się uratowała, jak w moim przypadku.
Wobec powyższego mam następujące pytania:
1. Czy ktoś z Was wymieniał lusterko na wersję od anglika (w moim przypadku chodzi akurat o prawe)?
2. Czy trzeba było się bawić w jakieś podkładki, czy też składanie jednego z dwóch?
3. Czy wersja z el. podgrzewaniem, el. regulacją i el. składaniem ma pinów 5, czy 7?
4. Czy dla laika sama wymiana lusterka (załóżmy że na europejska wersję, czyli bez kombinacji) jest możliwa do wykonania?
Pytanie jest o tyle zasadne, że różnica w cenie pomiędzy wersja angielską i europejską jest dość spora - 40zł vs. 200zł.
Po 8 latach użytkowania (kiedy to zrobiłem jedynie ok 50tys. km) będę szykować samochód i wypadałoby, żeby lusterko już było. :)
Liczę na cenne wskazówki.
Pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
arturiewa5
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1224
Wiek: 58
Rejestracja: piątek, 25 grudnia 2015, 23:24
Skąd jesteś: Wołów
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: BORDO
Przebieg (km.): 180000
Inny Samochód: ML 280 CDI
Been thanked: 15 times
Kontaktowanie:

Re: Wymiana lusterka zewnętrznego

#2 Postautor: arturiewa5 » środa, 26 lipca 2017, 20:10

Wymieniałem stronę lewą ,u mnie jest 7 pin ,wszystko pasuje ,ja nic nie kombinowałem :hmm:


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości