Ile czasu gra Wam radio na postoju?

żarówkI, led, xenon, lampy, zapłon, przewody.

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Art
jestem
jestem
Posty: 9
Rejestracja: środa, 1 lutego 2023, 10:37
Skąd jesteś: Straszyn
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento III
Been thanked: 3 times
Kontaktowanie:

Ile czasu gra Wam radio na postoju?

#1 Postautor: Art » poniedziałek, 24 kwietnia 2023, 10:01

Mam pytanie - ile czasu, po wyłączeniu silnika, może grać Wam radio? Bo u mnie max.po 15 minutach wyskakuje komunikat "uruchom silnik...." i po minucie radio ulega automatycznemu wyłączeniu. Mam nowy aku (Bosch), ale tak było na starym jak i na nowym. To trochę dziwne, zważając że ten akumulator to przecież kawał "byka", który daje radę ogrzewaniu siedzeń, podgrzewaniu kierownicy i jest przystosowany do systemu start/stop - a tutaj byle radyjko i chce wyłączać. Miałem podobną sytuację w fordzie galaxy - ale tam, po wymianie aku była "sekretna" sekwencja klawiszy w radiu, która zerowała czujnik akumulatora IBS, aby system wiedział że ma nową, w pełni sprawną baterię - po zastosowaniu "sztuczki" radio mogło grać godzinę bez wyłączenia. Czy tutaj też może coś takiego występuje, czy po prostu "ten typ tak ma" że krótko gra?

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11348
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 255 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Ile czasu gra Wam radio na postoju?

#2 Postautor: Marek » poniedziałek, 24 kwietnia 2023, 12:10

To raczej nie jest kwestią akumulatora. Sprawdź w opcjach radia ( Auto Delay), prawdopodobnie trzeba zmienić ustawienia.


Wróć do „Elektryka Sorento III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości