Klima

Wszystkie tematy związane z wnętrzem samochodu

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
italiano
To ja
To ja
Posty: 326
Rejestracja: środa, 1 czerwca 2011, 20:14
Skąd jesteś: Lublin
Silnik: 3.5 i V6 (195KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: RWD
Rok: 2006
Kolor: czarny
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times
Kontaktowanie:

Re: Klima

#46 Postautor: italiano » czwartek, 31 sierpnia 2017, 08:55

italiano pisze:Witam wszystkich. Właśnie wróciłem z wyprawy do Chorwacji, gdzie Kijanka w każdej miejscowości rano i po południu była lekką sensacją za sprawą paska od klimatyzacji :palm: Odpalając auto rano w miejscu gdzie właśnie nocowaliśmy po całej miejscowości rozległą się przez 5 minut przeciągły pisk z paska klimatyzacji :palm:. Dodam że przed wyjazdem wymieniłem wszystkie paski bo były już lekko popękane. Przed założeniem nowego paska wszystko było ok. Pisk przez chwilę rozległą się również po włączeniu klimatyzacji jak też po odpaleniu auta po kilku godzinnym postoju. :love:. Po powrocie okazało się że jeden zewnętrzny rower paska został ścięty...dlaczego???? Przed wyjazdem ponieważ czasami pasek popiskiwał pojechałem do mechanika na regulację i pomogło. Niby pasek do Sorento. Niby nie popękane w poprzek, Niby tylko wymiana że starego na nowy. Niby wszystkie pozostałe paski ok. Jak może być zatem przyczyną święcie tego rocka zewnętrznego na pasku??? Pytam bo jadę zakładać nowy i nie chcę powtarzać operacji za 2 tygodnie. :help:


Ku....wa mechanicy :love: pojechalem do serwisu klimatyzacji w Lublinie , tak w ogóle Klima Plus polecam. wcześniej czyścili mi przewody klimatyzacji. I co się okazało? Paski były za duże( za długie) zarówno ten od klimatyzacji jak też ten długi. Co prawda moim zdaniem popiskiwał tylko ten od klimatyzacji, ale wymienili obydwa. Owszem mechanik założył zgodnie z katalogiem i napinaczami ( ten długi pasek napinaczem podciągnął niemal na maxa) udało mu sie je naciągnąć. Jednak jak się okazało w wersji amerykańskiej te paski mają inne parametry. Wczesniej w Klima Plus robiłem klimatyzację i szef powiedział, że też założył zgodnie z katalogiem i było to samo. Miał mój samochód w komputerze i doszedł o co chodzi. Mechanik założył 4PK1083Micro-V Horizon. Natomiast w serwisie załozyli mi 4PK1075 Continental. Nie wiem jaki pasek mechanik założył do klimatyzacji i jaki mi w servisie zmienili .


Wróć do „Wnętrze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości