
Podnośnik orginalny kia Sorento
Moderator: Moderator
- Marek
- ASSISTANCE

- Posty: 11913
- Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
- Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
- Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
- Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
- Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
- Napęd: 4 WD AUTO
- Rok: 2005
- Kolor: czarny
- Przebieg (km.): 268000
- Has thanked: 257 times
- Been thanked: 368 times
- Kontaktowanie:
- alien125
- Jestem

- Posty: 1056
- Wiek: 38
- Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2017, 09:19
- Skąd jesteś: 53.497,18.411
- Silnik: nie mam
- Skrzynia: nie mam
- Napęd: nie mam
- Rok: nie mam
- Inny Samochód: Dacia Bigster 4x4
- Has thanked: 33 times
- Been thanked: 61 times
- Kontaktowanie:
Re: Podnośnik orginalny kia Sorento
Marek pisze:Tu zobacz , https://allegro.pl/oferta/kia-sorento-l ... 8376587055
O ja ślepy
Faktycznie jest tam taki pypeć.Dziwny jesteś mówili. W sumie mieli rację.
- italiano
- To ja

- Posty: 332
- Rejestracja: środa, 1 czerwca 2011, 20:14
- Skąd jesteś: Lublin
- Silnik: 3.5 i V6 (195KM)
- Skrzynia: M/T
- Napęd: RWD
- Rok: 2006
- Kolor: czarny
- Has thanked: 3 times
- Been thanked: 19 times
- Kontaktowanie:
Re: Podnośnik orginalny kia Sorento
Marek pisze:Przecież są oleje hydrauliczne .
Olej ze sprężarki stał na półce w garażu i do niczego nie służył.
. Konsystencję miał taką samą jak ten z podnośnika to dolałem. TO MA DZIAŁAĆ i nic więcej. I działa 
-
rudi_pl
- dobry jak...

- Posty: 815
- Wiek: 45
- Rejestracja: środa, 14 września 2016, 13:40
- Skąd jesteś: Hrubieszów
- Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
- Skrzynia: M/T
- Napęd: 4 WD
- Rok: 2004
- Kolor: Hmmm
- Inny Samochód: Star 266
- Has thanked: 31 times
- Been thanked: 26 times
- Kontaktowanie:
Re: Podnośnik orginalny kia Sorento
To nie rocket-science, cokolwiek wlejesz tłustego, ściśliwego i ma działać! Masz dot3, hipol, selektol też podejdzie. Przepalony też ok.
"Zdania są jak dupa - podzielone"
Harry Callahan - Brudny Harry
Harry Callahan - Brudny Harry
- ronin
- możesz mi ufać

- Posty: 1402
- Wiek: 50
- Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2014, 19:57
- Skąd jesteś: Lublin
- Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
- Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
- Napęd: 4 WD AUTO
- Rok: 2004
- Inny Samochód: Służbowe pędzidło
- Has thanked: 15 times
- Been thanked: 47 times
- Kontaktowanie:
Re: Podnośnik orginalny kia Sorento
Kurła pany.... ja wszystko rozumiem ale.. Czym się różni ten słupek (niby oryginalny) od tego z marketu za 50zł? Taka sama konstrukcja poza tą niebieską naklejką. Nie przesadzacie trochę z tą oryginalnością 15_20 letnich samochodów? Kupiłem w markecie 5 lat temu taki za 40zł i używam do dziś.. działa, działa a jak bym go przemalował nikt by nie odróżnił od tego za 150zł. Niech go sobie w d.. wsadzi za taką kasę ....
Jak bym miał oryginalny i by przestał działać kupił bym nowy za 40zł... TAKI SAM...
Jak bym miał oryginalny i by przestał działać kupił bym nowy za 40zł... TAKI SAM...
Ostatnio zmieniony środa, 21 sierpnia 2019, 09:56 przez ronin, łącznie zmieniany 2 razy.
- Marek
- ASSISTANCE

- Posty: 11913
- Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
- Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
- Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
- Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
- Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
- Napęd: 4 WD AUTO
- Rok: 2005
- Kolor: czarny
- Przebieg (km.): 268000
- Has thanked: 257 times
- Been thanked: 368 times
- Kontaktowanie:
Re: Podnośnik orginalny kia Sorento
Co tak emocjonalne podchodzisz do tematu , przecież nikt nie mówił o tym czy oryginalny jest lepszy czy nie . Rozmawiamy o odpowietrzaniu i o rozmiarach , żeby się zmieścił do schowka .
- ronin
- możesz mi ufać

- Posty: 1402
- Wiek: 50
- Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2014, 19:57
- Skąd jesteś: Lublin
- Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
- Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
- Napęd: 4 WD AUTO
- Rok: 2004
- Inny Samochód: Służbowe pędzidło
- Has thanked: 15 times
- Been thanked: 47 times
- Kontaktowanie:
Re: Podnośnik orginalny kia Sorento
No dobra może faktycznie trochę za bardzo emocjonalnie... przepraszam.
Czasami człowiek ma gorsze 5 minut i mu się uleje...
Czasami człowiek ma gorsze 5 minut i mu się uleje...
- Andrzej
- Off-Road

- Posty: 5090
- Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 07:47
- Skąd jesteś: Warszawa
- Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
- Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
- Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
- Napęd: 4 WD AUTO
- Rok: 2005
- Kolor: niebieski
- Przebieg (km.): 320000
- Inny Samochód: C4 Picasso
- Twoje poprzednie Sorento: 2003r. 2.5 CRDi złoty, manual
2005r. 2.5 CRDi niebieski automat - Has thanked: 77 times
- Been thanked: 218 times
- Kontaktowanie:
Re: Podnośnik orginalny kia Sorento
A ja swojego podnośnika ani razu nie użyłem. Nigdy nie złapałem gumy 

Moje Sorento
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic

Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic

- alien125
- Jestem

- Posty: 1056
- Wiek: 38
- Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2017, 09:19
- Skąd jesteś: 53.497,18.411
- Silnik: nie mam
- Skrzynia: nie mam
- Napęd: nie mam
- Rok: nie mam
- Inny Samochód: Dacia Bigster 4x4
- Has thanked: 33 times
- Been thanked: 61 times
- Kontaktowanie:
Re: Podnośnik orginalny kia Sorento
Ja swojego używam przy każdej naprawie w garażu. Nie mam podnośnika kolumnowego, a żaba jest za niska. Mógłby być trochę stabilniejszy. Jakoś niepewnie się czuję przy podnoszeniu na 2 stopniu, ale ogólnie daje rade. Jakbym go nie miał, to pewnie bym kupił jakiś za 40zł i używał tak samo.
Dziwny jesteś mówili. W sumie mieli rację.
-
michaUU
- moja ranga

- Posty: 125
- Rejestracja: środa, 28 października 2015, 19:49
- Skąd jesteś: okolice Wroclawia
- Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
- Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
- Napęd: 4 WD AUTO
- Rok: 2006
- Kolor: 6C
- Przebieg (km.): 95000
- Inny Samochód: Ford Sierra
- Has thanked: 2 times
- Been thanked: 2 times
- Kontaktowanie:
Re: Podnośnik orginalny kia Sorento
Panowie odkopię lekko ;)
Poda ktoś link albo model podnośnika który zmieści się we wnęce na podnośnik i da radę podnieść Sorento bez desek itd.
Bo ostatnio okazało się, że u Taty w czołgu jest jakiś hydr. Toya czy Yato, ale nawet podkładając dechę nie podniesie auta na tyle, żeby zmienić koło
No i wypadałoby wsadzić tam coś, co w awaryjnej sytuacji da radę podnieść to auto na tyle, żeby wymienić koło ;)
Poda ktoś link albo model podnośnika który zmieści się we wnęce na podnośnik i da radę podnieść Sorento bez desek itd.
Bo ostatnio okazało się, że u Taty w czołgu jest jakiś hydr. Toya czy Yato, ale nawet podkładając dechę nie podniesie auta na tyle, żeby zmienić koło
No i wypadałoby wsadzić tam coś, co w awaryjnej sytuacji da radę podnieść to auto na tyle, żeby wymienić koło ;)
- Marek
- ASSISTANCE

- Posty: 11913
- Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
- Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
- Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
- Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
- Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
- Napęd: 4 WD AUTO
- Rok: 2005
- Kolor: czarny
- Przebieg (km.): 268000
- Has thanked: 257 times
- Been thanked: 368 times
- Kontaktowanie:
Re: Podnośnik orginalny kia Sorento
Numer oryginału - 091103E000 , tu coś piszą na ten temat - http://www.kiasorento.iq24.pl/default.a ... emat=61720
- Mucha
- Off-Road

- Posty: 2252
- Wiek: 37
- Rejestracja: środa, 19 grudnia 2018, 22:25
- Skąd jesteś: Raszyn
- Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
- Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
- Skrzynia: Manualna
- Napęd: 4 WD
- Rok: 2006
- Kolor: Srebrny
- Przebieg (km.): 270
- Has thanked: 65 times
- Been thanked: 114 times
- Kontaktowanie:
Re: Podnośnik orginalny kia Sorento
Musisz podnosić za most lub wahacze. Nie ma takiego małego podnośnika słupkowego który podniesie to auto
Mówcie mi kolekcjoner 

-
michaUU
- moja ranga

- Posty: 125
- Rejestracja: środa, 28 października 2015, 19:49
- Skąd jesteś: okolice Wroclawia
- Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
- Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
- Napęd: 4 WD AUTO
- Rok: 2006
- Kolor: 6C
- Przebieg (km.): 95000
- Inny Samochód: Ford Sierra
- Has thanked: 2 times
- Been thanked: 2 times
- Kontaktowanie:
Re: Podnośnik orginalny kia Sorento
Jakby co, to kupiłem:
" PODNOŚNIK HYDRAULICZNY SŁUPKOWY 8T YT-17003 YATO "
wchodzi na styk do schoweczka w bagażniku i podnosi auto spokojnie na tyle, żeby zmienić koło
" PODNOŚNIK HYDRAULICZNY SŁUPKOWY 8T YT-17003 YATO "
wchodzi na styk do schoweczka w bagażniku i podnosi auto spokojnie na tyle, żeby zmienić koło

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość