Jak nie utopić komputera?

Pomysły, pytania, spostrzeżenia odnośnie tuningu zawieszenia, silnika, układu napędowego

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
RobertN
moje konto
moje konto
Posty: 158
Wiek: 52
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2011, 21:19
Skąd jesteś: Sucha Beskidzka
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Inny Samochód: Suzuki GSX1250FA
Twoje poprzednie Sorento: Było cudowne.
Kontaktowanie:

Jak nie utopić komputera?

#1 Postautor: RobertN » piątek, 30 grudnia 2011, 01:23

Witam.
Mam takie pytanko. Naoglądałem się ostatnio na YOUTUBE jak to Sorento prawie jak amfibia po rzekach, bajorach jeździ i mam pytanie czy aby to tylko reklama czy może az tak głęboko można wjechać. Auto brodziło do połowy drzwi i nic. Natomiast na serwisie panowie mówili żeby za mocno do wody nie jechać. Jakie jest wasze zdanie i może pomysły czy da się ten komputer jakoś dodatkowo zabezpieczyć?

Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

Re: Jak nie utopić komputera?

#2 Postautor: vokal » piątek, 30 grudnia 2011, 01:41

Drzwi są na tyle szczelne, żeby wytrzymać napór wody przez kilkadziesiąt minut. Jadnak po tym czasie auto zaczyna zamakać.
Wie to chyba najlepiej masek z naszego forum, któremu drzwi zaczęły przemakać po ok 40 min stania w wodzie.
Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

masek

Re: Jak nie utopić komputera?

#3 Postautor: masek » niedziela, 1 stycznia 2012, 16:40

Raczej po 15 nie 40 :( Ale da się zabezpieczyć komp pokładowy i układ TOD. Wystarczy "prezerwatywa" trochę czasu i spokoju. Przyda sie też "plastic" (spray, lakier zabezpieczający do obwodów drukowanych).Trochę silikonu, albvo innego uszczelniacza. całośc zajmuje koło godziny i trochę pracy :) ale powinno wytrzymać zmoczenie układu. Nie ma jak zabezpieczyć zmoknięcia przewodów :(

Awatar użytkownika
cino
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 460
Rejestracja: niedziela, 15 sierpnia 2010, 17:20
Skąd jesteś: Białystok
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2006
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 140000
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Jak nie utopić komputera?

#4 Postautor: cino » niedziela, 1 stycznia 2012, 17:37

Masek ok ale czy zamykając go szczelnie nie ograniczasz kompletnie jego chłodzenia? Nie ogladałem jak wygląda skrzynka z kompem ale zakładam że są tam elementy które mniej lub bardziej sie grzeją także czy robi to jakis problem?
Lift 2"

masek

Re: Jak nie utopić komputera?

#5 Postautor: masek » niedziela, 1 stycznia 2012, 20:34

Nic sie nie grzeje, pozatym on i tak jest zamknięty , więc chłodzenia obiegiem powietrza nie ma. Nie wiem co powodowało konstruktorami jego umiejscowienie, ale jest raczej trochę niefortunne. Wiem co mówię :) byłem zalany :) i moje szczęście, że akurat z lewej strony a nie z prawej. Oczywiście jak sie wyłaczy silnik i zasilanie, to wystarczy po jedynie dokładnie osuszyć, ale pojawia się problem, jak dotrzeć do celu?

Awatar użytkownika
RobertN
moje konto
moje konto
Posty: 158
Wiek: 52
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2011, 21:19
Skąd jesteś: Sucha Beskidzka
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Inny Samochód: Suzuki GSX1250FA
Twoje poprzednie Sorento: Było cudowne.
Kontaktowanie:

Re: Jak nie utopić komputera?

#6 Postautor: RobertN » niedziela, 1 stycznia 2012, 22:41

Acha, czyli da sie zabezpieczyc. To super. Czyli 1 sex mniej ale za to komputerek bedzie caly. Dzieki za sugestie.

masek

Re: Jak nie utopić komputera?

#7 Postautor: masek » poniedziałek, 2 stycznia 2012, 09:29

Coś w tym stylu :) najłatwiej jednak zalać złacze :( i to je trzeba właśnie jak najbardziej zabezpieczyć.

Awatar użytkownika
wmarkoni
To ja
To ja
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 13 kwietnia 2010, 22:47
Skąd jesteś: Jastrzębie-Zdrój
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: pewter/grey
Przebieg (km.): 200000
Inny Samochód: Alfa 147/Ford Escape
Kontaktowanie:

Re: Jak nie utopić komputera?

#8 Postautor: wmarkoni » poniedziałek, 2 stycznia 2012, 23:16

Niestety projektując sori nikt nie pomyślał o pływaniu i dla tego pewnie komputer trafił na podłogę a nie jak np w mojej biednej felicji pod maskę na wysokości 80cm. Przy nurkowaniu czołgiem trzeba pamiętać ,że komputer to nie wszystko. Jest jeszcze sterownik poduszek powietrznych umieszczony pod schowkiem w podłokietniku (znów podłoga), złącza przy układzie przełączania napędu w reduktorze, złącza czujników ABS (choć te raczej są fabrycznie szczelne). Oprócz tego zanurzenie auta bez przygotowania mechaniki skończy się conajmniej natychmiastową wymianą wszystkich olejów- dyferencjały ,reduktor i skrzynia mają przecież odpowietrzenia, które należało by wyprowadzić wężykami w wyższe partie auta.
Markoni


Wróć do „TUNING MECHANICZNY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości