Jakie HIDY do Sorento?

Koła, spoilery, grille, lotki, blendy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
giengsta12
jestem
jestem
Posty: 13
Wiek: 42
Rejestracja: sobota, 12 maja 2012, 11:03
Skąd jesteś: Zgorzelec
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: srebny metalik
Przebieg (km.): 178000
Kontaktowanie:

Jakie HIDY do Sorento?

#1 Postautor: giengsta12 » sobota, 24 listopada 2012, 20:54

Witam wszystkich.Zastanawiam się nad założeniem Hidów do Sorento.Planuję wymienić najpierw lampy na te po lifcie i dożucić do tego Hidy.Moje pytanie jest następujące.Jakiej marki najlepiej byście polecili i o jakiej temp. 4500K, 6000K, 8000K, 10000K, 12000K? Pozdrawiam i czekam na opinie.

Mudzahid
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 975
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2011, 16:18
Skąd jesteś: Wałbrzych
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Rok: 2014
Kolor: White
Inny Samochód: Audi A4
Kontaktowanie:

Re: Jakie HIDY do Sorento?

#2 Postautor: Mudzahid » sobota, 24 listopada 2012, 21:02

Aby zmienić lampy na po liftowe to również trzeba przedni zderzak przerobić. Lampy po lifcie nie pasują do roczników 02-06.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami."

giengsta12
jestem
jestem
Posty: 13
Wiek: 42
Rejestracja: sobota, 12 maja 2012, 11:03
Skąd jesteś: Zgorzelec
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: srebny metalik
Przebieg (km.): 178000
Kontaktowanie:

Re: Jakie HIDY do Sorento?

#3 Postautor: giengsta12 » sobota, 24 listopada 2012, 21:18

więc będę musiał przerobić albo zderzak albo zakupić jakiś bajerancki który będzie pasował do lamp.

Awatar użytkownika
roland80
coś umiem
coś umiem
Posty: 724
Wiek: 43
Rejestracja: środa, 28 września 2011, 21:13
Skąd jesteś: Głogów
Silnik: 2.4 i (174KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 2 WD
Rok: 2003
Kolor: granat
Przebieg (km.): 250
Inny Samochód: bmw 530da 2003r
Kontaktowanie:

Re: Jakie HIDY do Sorento?

#4 Postautor: roland80 » sobota, 24 listopada 2012, 22:04

Szukaj jak najmiej kelwinów wtedy barwa jest biała a nie niebieska przy której nic nie widać . Zreszta górna dopuszczona granica to 6000K wiekszośc aut orginalnie wyposażonych w Xenon ma barwe do 5000k . W lagunie miałem 4300K i jak dlamie to ideał wsszystko ładnie widac nawet w deszczu co przy xenonoach niejest taki oczywiste . Mój wybór to max 5000k
Które kobiety wrzeszczą w dzień?? Te co nie jęczą w noc

Awatar użytkownika
autorus
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2317
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 06:48
Skąd jesteś: Skierniewice
Silnik: W PLANACH
Inny Samochód: Skoda octavia 480tys
Has thanked: 20 times
Kontaktowanie:

Re: Jakie HIDY do Sorento?

#5 Postautor: autorus » niedziela, 25 listopada 2012, 07:25

mam hidy, niestety nie wiem jakie bo to było dość dawno. Ale też kojarzę ze albo 4500k albo 6000k :) Na pewno nie więcej .

Bodzion
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2219
Rejestracja: niedziela, 22 sierpnia 2010, 21:01
Skąd jesteś: SBE
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: srebrno - szary
Przebieg (km.): 135000
Inny Samochód: CBR 1100 XX
Has thanked: 17 times
Been thanked: 99 times
Kontaktowanie:

Re: Jakie HIDY do Sorento?

#6 Postautor: Bodzion » niedziela, 25 listopada 2012, 08:35

Znów przewija się ten temat. I znów może warto aby znów to ktoś powiedział...
HID'y są niezgodne z przepisami i homologacją naszego samochodu - więc z założenia... nielegalne.
Nie ma możliwości założyć legalnie do Sorento ksenonów - bo nawet jak ( jakimś cudem ) ogarniecie kwestię homologowanej lampy ( nie wiem nawet czy taka istnieje) i nawet jak macie oryginalne spryskiwacze reflektorów to i tak nie macie szansy ogarnąć kwestii samopoziomowania reflektorów ( nie mylić z manualnym opuszczaniem ) - bo takiego systemu w naszych Sorento nigdy nie było.
Więc podczas jakiejkolwiek stłuczki z Waszym udziałem rzeczoznawca uzna modyfikacje samochodu za "zagrażające bezpieczeństwu" ( nie będzie miał wyboru ).
A konsekwencje ?
Możliwe przypisanie Wam automatycznie winy za kolizję, wyłączenie odpowiedzialności OC ubezpieczyciela - bo ubezpieczalnie tylko na to czekają.
Czyli istnieje ryzyko, że naprawicie samochód poszkodowanego za własną kasę... oby nie był to nowy mercedes lub nowe audi...
A w przypadku osób poszkodowanych nie chcę nawet dywagować...
Czekam na pierwszy opisany np. w internecie taki przypadek - wtedy może otworzą się oczy wszystkim posiadaczom "Hid'ów z bazaru"
Oczywiście samochód z Hid'ami nie ma prawa przejść legalnego przeglądu - ale jak rozumiem to nie jest dla nikogo powód do zmartwień w naszym pięknym kraju - "za flaszkę" przechodzą nie takie rzeczy.
Nie chcę nikogo obrazić tym postem - zwracam jedynie uwagę na ewentualne konsekwencje nieautoryzowanych modyfikacji samochodu.
No i jeżdżę dużo, także w nocy. I to co się teraz dzieje ( szczególnie w okolicach małych miejscowości ) gdy każdy "Golf 2" musi mieć ksenony - zakrawa o pomstę do nieba...
Nie lepiej jakieś dobre, mocne ale homologowane żarówki H7 ?

Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

Re: Jakie HIDY do Sorento?

#7 Postautor: vokal » niedziela, 25 listopada 2012, 12:31

Bodzion pisze:Nie ma możliwości założyć legalnie do Sorento ksenonów - bo nawet jak ( jakimś cudem ) ogarniecie kwestię homologowanej lampy ( nie wiem nawet czy taka istnieje) i nawet jak macie oryginalne spryskiwacze reflektorów


Z tego co wiem, to założenie ksenonów w reflektorach projektorowych nie nastręcza problemów natury prawnej.
Reflektory takie są przecież fabrycznie instalowane w Sorciach poliftowych.

Jednak w reflektorach odbłyśnikowych, takich jak w Sorento 2002-2006, nie ma prawa być zainstalowany żaden ksenon/HID, co niestety jest praktykowane przez domorosłych "elektryków" oślepiających wszystkich kierowców jadących z naprzeciwka, czy przed nimi.

Bodzion pisze:Oczywiście samochód z Hid'ami nie ma prawa przejść legalnego przeglądu - ale jak rozumiem to nie jest dla nikogo powód do zmartwień w naszym pięknym kraju - "za flaszkę" przechodzą nie takie rzeczy.


Na ostatnim przeglądzie w październiku diagnosta nawet nie spojrzał na moje lampy nie mówiąc już nic o sprawdzeniu prawidłowego ustawienia świateł.
Sprawdzenia dokonał dopiero na moją prośbę.
Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

Bodzion
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2219
Rejestracja: niedziela, 22 sierpnia 2010, 21:01
Skąd jesteś: SBE
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: srebrno - szary
Przebieg (km.): 135000
Inny Samochód: CBR 1100 XX
Has thanked: 17 times
Been thanked: 99 times
Kontaktowanie:

Re: Jakie HIDY do Sorento?

#8 Postautor: Bodzion » niedziela, 25 listopada 2012, 13:19

vokal pisze:Z tego co wiem, to założenie ksenonów w reflektorach projektorowych nie nastręcza problemów natury prawnej.
Reflektory takie są przecież fabrycznie instalowane w Sorciach poliftowych.

I tu się właśnie mylisz.
Wkładanie żarników ksenonowych do lam przeznaczonych do żarówek halogenowych jest niezgodne z homologacja lamy jako zespołu - więc jest niezgodne z prawem.
Nie i ma tu znaczenia czy lampa jest projektorowa czy też odbłyśnikowa.
Dlatego lampy mają oznaczenie do jakiej żarówki są przeznaczone - dla halogenów jest to litera H
I nie trzeba być mistrzem internetu aby znaleźć w ciągu 5 minut poważne artykuły na ten temat...
Np. ten:
http://www.forumsamochodowe.pl/ksenony- ... t42421.htm
To dla tych którzy maja ochotę to przeczytać.

A dla tych co nie mają jeden cytat:
"W świetle przytoczonych faktów nie ulega wątpliwości, że zamiana żarówek na „zestaw ksenonów” jest całkowicie nielegalna i grozi konsekwencjami prawnymi i finansowymi.
Na wielu forach internetowych (...) czytam o przeróbkach reflektorów na ksenon. Wypowiadają się wielcy fachowcy, obrońcy idei nie znających prawa."
I tyle w temacie...

giengsta12
jestem
jestem
Posty: 13
Wiek: 42
Rejestracja: sobota, 12 maja 2012, 11:03
Skąd jesteś: Zgorzelec
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: srebny metalik
Przebieg (km.): 178000
Kontaktowanie:

Re: Jakie HIDY do Sorento?

#9 Postautor: giengsta12 » niedziela, 25 listopada 2012, 13:26

Bodzion masz rację co do homologacji przeglądów itp. Ja mam duży problem z jeżdżeniem w nocy,strasznie się męcze i czy policja zabieże mi dowód to już będzie ryzyko. Nasze auta posiadają (te po lifcie) lampy z soczewką więc założenie Hidów tak bardzo nie będzie żucać się w oczy.Jeżeli takie auta jak Golf II jeżdzą i nic im nie robią misiaczki to mam cichą nadzieję że nas też nie będą się czepiać.Ale trzeba po założeniu też odpowiednio wyregulować światła żeby nie oślepiać innych. Co do przeglądów to mam już patent na diagnostykę.Przed założeniem Hidów wyprowadzam drógą wiązkę.Więc normalnie jeżdże na Hidach a jakby co to zakładam normalną żarówkę w drugą wiązkę i wkładam do lampy.Tak ma mój kolega w Audi A4 i bez problemu przechodzi przeglądy.A nawet jak Cię Policja zatrzyma i będzie chciała zabrać dowód to zrobisz to na miejscu i problem z głowy (mam taką cicjhą nadzieję).Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
autorus
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2317
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 06:48
Skąd jesteś: Skierniewice
Silnik: W PLANACH
Inny Samochód: Skoda octavia 480tys
Has thanked: 20 times
Kontaktowanie:

Re: Jakie HIDY do Sorento?

#10 Postautor: autorus » niedziela, 25 listopada 2012, 18:25

mam hidy i sobie chwale, choć częściej jeżdżę na dziennych helli :)

Awatar użytkownika
dynamic
To ja
To ja
Posty: 395
Wiek: 45
Rejestracja: czwartek, 20 października 2011, 17:23
Skąd jesteś: Mazowsze-W-wa/Kurpie
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2007
Kolor: Srebrny
Przebieg (km.): 215000
Inny Samochód: BMW E46 3.0 D 270KM
Kontaktowanie:

Re: Jakie HIDY do Sorento?

#11 Postautor: dynamic » czwartek, 29 listopada 2012, 22:04

Bodzion pisze:Znów przewija się ten temat. I znów może warto aby znów to ktoś powiedział...
HID'y są niezgodne z przepisami i homologacją naszego samochodu - więc z założenia... nielegalne.
Nie ma możliwości założyć legalnie do Sorento ksenonów - bo nawet jak ( jakimś cudem ) ogarniecie kwestię homologowanej lampy ( nie wiem nawet czy taka istnieje) i nawet jak macie oryginalne spryskiwacze reflektorów to i tak nie macie szansy ogarnąć kwestii samopoziomowania reflektorów ( nie mylić z manualnym opuszczaniem ) - bo takiego systemu w naszych Sorento nigdy nie było.
Więc podczas jakiejkolwiek stłuczki z Waszym udziałem rzeczoznawca uzna modyfikacje samochodu za "zagrażające bezpieczeństwu" ( nie będzie miał wyboru ).
A konsekwencje ?
Możliwe przypisanie Wam automatycznie winy za kolizję, wyłączenie odpowiedzialności OC ubezpieczyciela - bo ubezpieczalnie tylko na to czekają.
Czyli istnieje ryzyko, że naprawicie samochód poszkodowanego za własną kasę... oby nie był to nowy mercedes lub nowe audi...
A w przypadku osób poszkodowanych nie chcę nawet dywagować...
Czekam na pierwszy opisany np. w internecie taki przypadek - wtedy może otworzą się oczy wszystkim posiadaczom "Hid'ów z bazaru"
Oczywiście samochód z Hid'ami nie ma prawa przejść legalnego przeglądu - ale jak rozumiem to nie jest dla nikogo powód do zmartwień w naszym pięknym kraju - "za flaszkę" przechodzą nie takie rzeczy.
Nie chcę nikogo obrazić tym postem - zwracam jedynie uwagę na ewentualne konsekwencje nieautoryzowanych modyfikacji samochodu.
No i jeżdżę dużo, także w nocy. I to co się teraz dzieje ( szczególnie w okolicach małych miejscowości ) gdy każdy "Golf 2" musi mieć ksenony - zakrawa o pomstę do nieba...
Nie lepiej jakieś dobre, mocne ale homologowane żarówki H7 ?


Nie chce sie wymadrzac bo nie jestem prawnikiem,ale z tego co mi wiadomo to jezeli przyczyna zdarzenia nie wynika bezposrwdnio z winy lamp to moga sie walic bo przed sadem to jest latwo wykazac
ze lampy nie mialy decydujacego wplywu na zdarzenie.
Co Cię nie zabije to Cię wzmocni :)

Awatar użytkownika
ermaciek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 583
Rejestracja: niedziela, 25 września 2011, 19:23
Skąd jesteś: Polska
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: róż cukierkowy
Przebieg (km.): 2
Inny Samochód: róźiowy lowelek :)
Kontaktowanie:

Re: Jakie HIDY do Sorento?

#12 Postautor: ermaciek » czwartek, 29 listopada 2012, 22:30

a mnie zatrzymano z HIDami i Pan policjant był na mnie zły :(

!

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego...
ermaciek łączy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.

Bodzion
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2219
Rejestracja: niedziela, 22 sierpnia 2010, 21:01
Skąd jesteś: SBE
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: srebrno - szary
Przebieg (km.): 135000
Inny Samochód: CBR 1100 XX
Has thanked: 17 times
Been thanked: 99 times
Kontaktowanie:

Re: Jakie HIDY do Sorento?

#13 Postautor: Bodzion » piątek, 30 listopada 2012, 06:18

Nie chce sie wymadrzac bo nie jestem prawnikiem,ale z tego co mi wiadomo to jezeli przyczyna zdarzenia nie wynika bezposrwdnio z winy lamp to moga sie walic bo przed sadem to jest latwo wykazac
ze lampy nie mialy decydujacego wplywu na zdarzenie.

Nie masz racji niestety. Jeżeli Twój samochód uszkodzi inny pojazd a jakiś sprawny prawnik drugiej strony wykaże, ze Twoj samochód nie byl zgodny z homologacją (specyfikacja producenta) i że nie był w stanie przejść przeglądu technicznego ( a auta z żarówkami ksenon w zwykłych reflektorach nie przechodzą uczciwych przegladów ), to nawet nie radzę iść do sadu... bo to się dobrze nie skończy.

Awatar użytkownika
roland80
coś umiem
coś umiem
Posty: 724
Wiek: 43
Rejestracja: środa, 28 września 2011, 21:13
Skąd jesteś: Głogów
Silnik: 2.4 i (174KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 2 WD
Rok: 2003
Kolor: granat
Przebieg (km.): 250
Inny Samochód: bmw 530da 2003r
Kontaktowanie:

Re: Jakie HIDY do Sorento?

#14 Postautor: roland80 » piątek, 30 listopada 2012, 08:42

W Holadni sie śmieją że nawet na wycieraczki musza mić atest , Popatrz na Niemcy oni na wszystko musza miec papier ) koła opony spoilery itp) wszystko masz wbite w papiery ( Brief) . Polska to tez pomału nie ciemnogród i każdy patrzy jak sie wymigać i zapewniam że jak ktoś miałby hidy to czy moja wina czy nie ide do się sądzić że wina leży po jego stron ie bo ( lampy bez homolgacji , brak samopoziomowania , brak automatycznego samooczyszczania , . Każda firma zajmująca się dozyskiwaniem odszkodowania pobiera w przypadku wygranej (15%) od zasądzonej sumy , a oni już się postaraja zeby sprawe wygrać a jeśli nawet przegraja to ty nieponosisz żadnej opłaty .
Które kobiety wrzeszczą w dzień?? Te co nie jęczą w noc

Awatar użytkownika
ermaciek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 583
Rejestracja: niedziela, 25 września 2011, 19:23
Skąd jesteś: Polska
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: róż cukierkowy
Przebieg (km.): 2
Inny Samochód: róźiowy lowelek :)
Kontaktowanie:

Re: Jakie HIDY do Sorento?

#15 Postautor: ermaciek » piątek, 30 listopada 2012, 10:13

jeśli już ktoś chce spróbować włożyć hidy to po moim spotkaniu z patrolem miśków:) sugeruję żeby po otworzeniu maski nie było widać przetwornic.. a wszelkie kabelki osłońcie czymś.. gruby peszel będzie ok.. przetwornice gdzieś pod blachy :) oczywiście nie namawiam nikogo do tego... i to co teraz napiszę ma charakter czysto bajkowy :D a historia jest zmyślona na poczekaniu :) dotyczy samochodzików na baterie sterowanych zdalnie :P bo u mnie była taka opcja że zatrzymano mnie.. i po tym jak już uporaliśmy się z powodem niezapiętych pasów kazano mi podnieść maskę :) miałem jedną przetwornicę niewidoczną.. więc policjant pyta czy to hidy z allegro.. czy oryginał.. ja jak każdy mówie ze takie auto kupiłem :P to popatrzył popatrzył.. znalazł drugą przetwornicę, usmiechnął się.. powiedział "allegro" poszukał oznaczenia na lampie jakie tam powinny iść żarówki czy tam na co jest homologowana.. potem powiedział zeby pokazać spryskiwacze, następnie czy auto jest wyposażone w autopoziomowanie...i dodał ze nie chodzi o pokrętło regulacji wysokości świateł :P Potem w miśkowozie podliczono mnie za pasy .. opunktowano.. dowód do zatrzymania... ale że zaczełem marudzić że biedny student i mi ciężko to mnie pouczono tylko i powiedział ze mnie zapamięta i jak jeszcze raz pokaże sie z hidami to zabierze dowód.. do tego kazał od razu jechać kupić normalne żarówki , a hidy sprzedać na allegro żeby chociaż za pasy się zwróciło :)
Miłe i nie miłe spotkanie.. ale tak wygląda sprawa hidów.. są policjanci którzy nie zwracaja na to uwagi.. są tacy którzy wiedzą o co biega.. tym bardziej ze na drogach aut z tym wynalazkiem jest teraz multum.. więc już wiedzą jak to rozpoznać (przetwornice charakterystyczne z allegro wyprowadzone na zewnątrz lampy które wszysktie wygladaja podobnie) jeśli ktoś chce ładne światło to bardziej polecałbym żarówki osram z serii blue.. :) w soczewkach ładnie wygladają.. i dają ładne światło i poświatę niebieskości .. oczywiscie są homologowane.. :)



!

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego...
ermaciek łączy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Wróć do „TUNING WIZUALNY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości