Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

Dla ludzi, którzy mają coś do powiedzenia.

Moderator: Moderator

Regulamin forum
Piszemy o tym co nas interesuje , szanujemy poglądy innych forumowiczów. Całkowicie bez polityki.
Wiadomość
Autor
Konto usunięte

Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#1 Postautor: Konto usunięte » niedziela, 10 stycznia 2016, 14:38

http://ddob.com/blogbook/frame/10292/za ... press-blog


Wszystko odnośnie zakupów, rejestracji - pod linkiem wyżej. Dla Tych co oczywiście jeszcze tego nie obczaili! :rolley:

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#2 Postautor: Admin » niedziela, 10 stycznia 2016, 16:31

Aliexpress to chińska internetowa platforma skierowana do indywidualnych użytkowników na całym świecie, którzy chcą rozpocząć import z Chin małej ilości produktów (należy pamiętać, że poprzez zakupy na portalu Aliexpress stajesz się importerem) .
Jest to platforma, na której można zamówić niemal każdy produkt w niskiej cenie i małej ilości. Zamawianie produktów jest łatwe. Niestety jest kilka pułapek, na które warto zwrócić uwagę. Przy zachowaniu środków ostrożności, można minimalizować ryzyko zakupu.

Jeżeli planujecie kupno towarów na portalu Aliexpress do własnego użytku i chcecie uniknąć dodatkowych opłat celno-skarbowych, to musicie zapamiętać jedną prostą zasadę.

Jeżeli łączna wartość zamówionych towarów w jednej paczce nie przekroczy wartości 150 euro, to nie musicie opłacać cła (stawki celne można sprawdzić w systemie ISZTAR http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/main_PL). Może za to zostać naliczony podatek VAT, dla którego granicą zwolnioną z opodatkowania jest 22 euro.
W sytuacji gdy przesyłka wysłana jest jako prezent, tzw. gift, od osoby prywatnej (nie firmy) to przepisy krajowe zwiększają kwotę wolną od podatku do 45 euro.
Towar wysłany jako gift o wartości 40 euro – cło = 0%, VAT = 0%.
Towar wysłany od firmy o wartości 20 euro – cło = 0%, VAT = 0%.
Towar wysłany od firmy o wartości 40 euro – cło = 0%, VAT = 23%.
Towar o wartości 160 euro – cło kilkuprocentowe, VAT = 23%.

Niezależnie, czy kupujecie towar o niskiej zadeklarowanej wartości, czy importujecie większe ilości, zawsze trzeba liczyć na kontrolę służby celnej! Prowadzone one są wyrywkowo.
Większość produktów, które wystawiane są na portalu Aliepress produkowane są w Chinach na wewnętrzny rynek. Nie są to złe produkty, jednak często nie spełniają standardów bezpieczeństwa wymaganych w Europie
W przypadku jego odsprzedaży i ewentualnego wypadku, to importer za to odpowiedzialny.
Chińscy producenci i osoby sprzedające towaru na portalu Aliexpress nie ponoszą odpowiedzialności za towar.
W odróżnieniu od innych portali, na którym firmy mają pełne profile, na portalu Aliexpress informacje o sprzedających są bardzo ograniczone. Utrudnia to wyselekcjonowanie dobrego dostawcy. Jednak serwis rekompensuje to utrudnienie komentarzami kupujących, które na wzór polskiego Allegro czy eBay są widoczne i dostępne dla każdego. Wybierajcie dostawców, którzy mają dużo pozytywnych komentarzy.
Zaleca się by nie kupować markowych towarów. Znajdziemy je w ogromnych ilościach po bardzo niskich cenach. Jednak należy pamiętać, że nie da się kupić nowego iPhone’a 6 w Chinach w cenie 100 dolarów, czy markowych ubrań po kilkanaście złotych. Dodatkowo decydując się na zakup markowych towarów, narazić się można na wysokie kary.
W przypadku kontroli paczki przez urząd celny i stwierdzenia importu podrobionych towarów chronionych prawem i oznaczonych logo znanych firm, możemy zostać zmuszeni do zapłaty wysokich kar i ponieść koszty zniszczenia towaru. Znane są przypadki kupna podrobionych telefonów (nawet bez wiedzy kupującego) i kosztów związanych z odszkodowaniem i zniszczeniem towaru sięgających 3000–5000 zł.
W Polsce istnieje możliwość zapłaty poprzez Przelewy24, a co za tym idzie, przelewem bankowym. Przelewy24 obsługują ponad 120 polskich banków, tak więc niezależnie w jakim banku posiadać konto internetowe możesz bezproblemowo zapłacić przelewem internetowym.
Wybierając płatność kartą kredytową należy jednak sprawdzić w banku wydającym naszą kartę kredytową, jak wyglądają dodatkowe opłaty. Są one często ukryte w cennikach i regulaminach. Należy również sprawdzić, w jakiej walucie (euro czy dolar) przeliczane są złotówki, oraz po jakim kursie (banki stosują różne spready).

Jeżeli czas oczekiwania się wydłuża, warto sprawdzić, czy nasz towar nie został zatrzymany, a jeżeli tak, to należy natychmiast założyć spór ze sprzedającym.
Sprzedawcy na portalu Aliexpress nie otrzymują pieniędzy za sprzedany towar w momencie sprzedaży, a dopiero, kiedy kupujący otrzyma przesyłkę i potwierdzi, że wszystko jest ok i jest zadowolony. Warto pamiętać, że na wyrażenie swojej opinii o kupionym towarze mamy tylko 2 miesiące od momentu zakupu. W przypadku braku reakcji sprzedający otrzyma pieniądze za towar.
Jeżeli towar nie spełnił oczekiwań i jesteście niezadowoleni to można zgłosić reklamację poprzez otwarcie sporu. Mamy na to 2 miesiące od dnia zakupu. Po upływie tego terminu możliwość otwarcia sporu przepada. Należy pamiętać, że na przesyłkę można czekać do 35 dni. Jeżeli nie otrzyma się towaru po tym okresie, należy koniecznie zwrócić się do sprzedającego lub otworzyć spór.
W przypadku otwarcia sporu z powodu nieotrzymania paczki zaleca się, by wstrzymać się do ok. 50 dni. Jak otworzymy spór zbyt szybko, Chińczycy będą nalegali na zamknięcie sporu, twierdząc, że paczka dojdzie za kilka dni. Otwarcie sporu jest możliwe tylko raz. W przypadku zamknięcia, nie będzie można otworzyć sporu po raz drugi.
Jeżeli druga strona się nie ustosunkuje, to automatycznie po 60 dniach otrzymamy zwrot. Należy pamiętać, by dokładnie czytać opisy przedmiotów, ponieważ portal Aliexpress podchodzi neutralnie do sporów i w przypadku zasadnego tłumaczenia ze strony sprzedającego, nie uwzględni sporu.
Zakupy na portalu Aliexpress nie są trudne, a ryzyko – w porównaniu do klasycznego importu z Chin – relatywnie niskie. Można je zniwelować prawie do zera przy zachowaniu czujności.
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
staszek
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 966
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 15:28
Skąd jesteś: Łódź
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: EB
Inny Samochód: Mercedes W124 230TE
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Re: Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#3 Postautor: staszek » niedziela, 10 stycznia 2016, 17:12

Od siebie tylko dodam, że jak się czegoś tam szuka to warto pogrzebać troszkę, bo te same rzeczy można na kolejnej stronie znaleźć nawet za 1/3 ceny. Warto też zwracać uwagę na ceny wysyłek. Bardzo często małe rzeczy wysyłane są bez opłaty, nawet pocztą lotniczą.
Sporo pierdółek kupiłem już na Aliexpress i jak na razie wszystkie doszły. Niektóre po 10 dniach pocztą lotniczą, a niektóre po miesiącu. Ostatni zakup to kamera cofania za 38 zł z przesyłką gratis (na Allegro kosztuje taka 99 zł).Już mam ją w domu, wykonana świetnie. Jak się zrobi cieplej to zamontuję i nie omieszkam się "pochwalić".

mariank32
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1381
Rejestracja: sobota, 11 maja 2013, 20:12
Skąd jesteś: dolnośląskie 59300
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: nie mam
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 138000
Inny Samochód: Citroen C4, Citroen
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#4 Postautor: mariank32 » niedziela, 10 stycznia 2016, 20:57

Ja rowniez nie miałem żadnych problemów, a przyznać muszę, że sporo tam kupuję. Nie narzekam na jakość, 2 razy dostałem coś co nie do końca było kompletne, lub zamienione - reklamacja zawsze uwzględniona i zyczylbym każdemu aby tak załatwiać te sprawy. Szybko i pewnie. Ja polecam szczerze. Na cło i VAT załapałem się 2 razy, raz gdy zamówiłem firmą kurierską i wiadomo oni maja cennik za pośrednictwo celne więc każda paczka chyba ...... A drugi raz bo chińczyk nie zapakowal miernika w jakiś papier tylko w oryginalnym pudełku przysłał. A tak po za tym bez przygód.

Konto usunięte

Re: Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#5 Postautor: Konto usunięte » niedziela, 10 stycznia 2016, 21:01

A jak kupiłam dla Stelli telefon - to tego szczęściarza nawet VAT nie dosięgnął :idn: :ok:

mariank32
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1381
Rejestracja: sobota, 11 maja 2013, 20:12
Skąd jesteś: dolnośląskie 59300
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: nie mam
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 138000
Inny Samochód: Citroen C4, Citroen
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#6 Postautor: mariank32 » niedziela, 10 stycznia 2016, 21:14

Ostatni mój zakup : http://www.aliexpress.com/item/HD-2-0MP ... 57371.html i tu dali ciała zamiast zasilacz 5v dali 12V, ale już właściwy do mnie idzie :). Polecam ten zestaw gdy ktoś potrzebuje dobrego dużego przybliżenia z większych odległości ok 30 cm , np do prac z elektroniką. Kupiłem też ostatnio video endoskop HD , rewelacja można sobie bez rozbierania do silnika zajrzeć itp. W sumie większość rzeczy w swoim warsztacie mam z Chin. Bez zastrzeżeń

Awatar użytkownika
Madej
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2424
Wiek: 52
Rejestracja: poniedziałek, 14 stycznia 2013, 12:45
Skąd jesteś: Krakow/Wiedeń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Twoje poprzednie Sorento: Niebieska 2,5 140 KM+ chip ,Opony AT , USEL i wiele dobrego jeszcze..
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times
Kontaktowanie:

Re: Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#7 Postautor: Madej » poniedziałek, 11 stycznia 2016, 10:09

Też dużo kupuje na tym portalu.Wszystko jest ok.Tak jak już było pisane, warto poszukać bo ceny są bardzo zróżnicowane.
Zamawiałem radia które były wysyłane DHL i od razu trzeba było opłatę uiścić .Poza tym żadnych opłat za pierdółki :)
Jak to powiedział jeden kat "każdy ma prawo być porąbany "

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#8 Postautor: Admin » wtorek, 12 stycznia 2016, 00:23

Przymierzam się do pierwszego testowego zakupu na Aliexpress.
Ściągnąłem aplikację na smartfona i teraz przeglądam strony.
Na początek kupię jakiś drobiazg z darmową wysyłką do Polski i opiszę całą drogę od wybrania towaru , poprzez zakup i płatności do rozpakowania paczki i oceny zakupionego przedmiotu.
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Hessus
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2447
Wiek: 46
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 09:03
Skąd jesteś: Czę100chowa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: srebrny/grafitowy
Przebieg (km.): 219000
Inny Samochód: SHILTON
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#9 Postautor: Hessus » wtorek, 12 stycznia 2016, 07:40

Zamawiałem i ja za namową Jagi. Do tej pory wszystkie paczki doszły bez żadnych problemów (było ich kilkanaście) i były zgodne z opisem na stronie przedmiotu. Czekam na jeszcze jedną - prezent dla Sorci ale tu się chyba nie obędzie bez położenia ręki przez skarbówkę i dołożenia podatku VAT. Swoją drogą taki gadżet na alledrogo kosztuje w przedziale 600-800 zł. a na aliexpress dostałem go za 185 zł. więc i tak warto.
Admin tu nie ma co opisywać - zasada taka sama jak na innych portalach - klikasz kup teraz- zamawiasz - podajesz adres do wysyłki - robisz przelew bankowy - odbierasz po około 30 dniach towar w domciu i cieszysz się jego użyciem. Ot i cała prawda :idn:
KIA SORENTO SHILTON N°532
2.5 CRDi (140KM) + USEL
Lift 2 - przód +42mm, tył +40mm

Ściśle przestrzegam diety: wino, śpiew i kobiety...

Awatar użytkownika
Murzyn1313
expert
Posty: 5427
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 01:33
Skąd jesteś: Afryka :)
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Przebieg (km.): 120000
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#10 Postautor: Murzyn1313 » wtorek, 12 stycznia 2016, 09:03

Ja kupuję na Alli regularnie. Nigdy nie było problemu
Obrazek

Konto usunięte

Re: Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#11 Postautor: Konto usunięte » wtorek, 12 stycznia 2016, 09:30

Mi jedna paczka nie doszła - tak myślałam - wczoraj po 4 miesiącach jednak sie pojawiła - nigdy nie można jednak tracić nadziei!!! Większość małych pierdołek nie ma możliwości śledzenia, ale jak się ma uczciwe babki na poczcie i listonosza - to dochodzą. Mi nawet kiedyś paczka do sąsiadki doszła - ale też Agnieszka- to się listonosz pomylił.

Konto usunięte

Re: Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#12 Postautor: Konto usunięte » wtorek, 12 stycznia 2016, 10:02

A i jak ktoś ma FB - to polecam zapisanie się do grupy Aliexspress Polska - wszystkie fajniejsze zakupy z ich polecenia - wstawiają dużo recenzji

Konto usunięte

Re: Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#13 Postautor: Konto usunięte » wtorek, 12 stycznia 2016, 11:59

Jak ktoś by był zainteresowany Chińską myślą techniczną w zakresie telefonów to mogę polecić sprzedawcę - ma nawet stronę na FB po polsku i się specjalizuje w wysyłaniu do nas elektroniki.
Tracking działał na tej stronie (popularna strona do sprawdzania wysyłek z Chin) - http://www.sfb2c.com/?a=trackEn
Kontakt ze sprzedawcą bez problemu przez Ali i po polsku przez ich stronę na FB


2015.12.30 21:30 (GMT-7): Item delivery.UP Łańcut
2015.12.30 16:40 (GMT-7): Processing of item for delivery.UP Łańcut
2015.12.29 21:24 (GMT-7): Held by customs.UP Przemyśl 1

2015.12.23 15:48 (GMT-7): Item arrived.International Postal System

Zamówiony 15 grudnia - dostarczony 31 grudnia - (gdyby nie święta - byłby szybciej pewnie)

to link do tel Stelli - http://pl.aliexpress.com/item/Original- ... Title=true

a to do sklepu - http://pl.aliexpress.com/store/311331

Oczywiście spodziewałam się VATu, bo cła na telefony nie ma, ale że tel był dla Stelli - to jakimś cudem nie naliczyli. Oczywiście Chinol sam z siebie napisał na deklaracji celnej, że to Android tablet - wartości 20 dolców

Awatar użytkownika
tomasB
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1030
Wiek: 51
Rejestracja: sobota, 27 września 2014, 20:38
Skąd jesteś: niedary
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 300
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#14 Postautor: tomasB » wtorek, 12 stycznia 2016, 19:46

Jaga pisze:Mi jedna paczka nie doszła - tak myślałam - wczoraj po 4 miesiącach jednak sie pojawiła - nigdy nie można jednak tracić nadziei!!! Większość małych pierdołek nie ma możliwości śledzenia, ale jak się ma uczciwe babki na poczcie i listonosza - to dochodzą. Mi nawet kiedyś paczka do sąsiadki doszła - ale też Agnieszka- to się listonosz pomylił.


Albo pomylił, albo i nie. Zagranie listonosza może celowe :hmm:. Sąsiadka panna :rolley:

Konto usunięte

Re: Moje wielkie chińskie zakupy - jak kupować na Aliexspress - poradnik

#15 Postautor: Konto usunięte » wtorek, 12 stycznia 2016, 20:12

Sąsiadka - mężatka, ale listonosz po pierwsze dogrzewa się :kwink: jeszcze zanim wyruszy w rejon , a po drugie już jest tak wyćwiczony, że jak widzi przesyłkę z Chin to to nawet nie czyta adresu tylko do nas leci :palm:


Wróć do „HYDE-PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości