Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

Dla ludzi, którzy mają coś do powiedzenia.

Moderator: Moderator

Regulamin forum
Piszemy o tym co nas interesuje , szanujemy poglądy innych forumowiczów. Całkowicie bez polityki.
Wiadomość
Autor
MixhaL
coś umiem
coś umiem
Posty: 736
Wiek: 43
Rejestracja: piątek, 5 marca 2010, 15:41
Skąd jesteś: Lubelskie
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2003
Kolor: Czarny/Szampański
Przebieg (km.): 152000
Kontaktowanie:

Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#1 Postautor: MixhaL » czwartek, 17 czerwca 2010, 23:07

"Do wszystkich kierowców. Bardzo dobry pomysł.

Przeczytaj do końca!

Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 5 PLN za litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które przeprowadzano kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, że nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się!

Firmy paliwowe i państwa OPEC ciągle uważają, że koszt litra paliwa jest niski. Musimy więc podjąć radykalne kroki, aby nauczyć ich, że to kupujący kontrolują rynek, a nie sprzedający. Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody.

Oto pomysł:

Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW a najlepiej niczego od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawali paliwa, będą zmuszeni do obniżenia ceny, jeśli obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów.

Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL.

To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość prześle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni!

Założę się, że nie sądziłeś, że masz taki potencjał, prawda?

W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu.

Jeśli uważasz, że ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość.

WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok. 3,5 PLN /litr).

Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na tych dwóch."
Kia SORENTO EX plus pakiet TOW i LUXURY
Wersja USA
Fuel Economy- 14.5l LPG

kukul
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 472
Rejestracja: wtorek, 9 marca 2010, 21:27
Skąd jesteś: Tychy
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: nie mam
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Kolor: Błękitny
Kontaktowanie:

Re: Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#2 Postautor: kukul » piątek, 18 czerwca 2010, 08:34

Wiesz, Kolego.

Problem polega na tym że akcja taka uderzy głównie w ajentów stacji benzynowych.
Poza tym, BP jest dostawcą paliwa do naftobaz na terenie kraju. Czyli czy tak, czy inaczej większośc stacji paliw również innych sieci kupuje w hurcie od BP.
Koło się zamyka.

P.S. W samych Katowicach mamy chyba 4, czy 5 samych BP.
Moja (eks)Sorka jest w rękach Kolegi z Forum.

Awatar użytkownika
marcelo8
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 647
Wiek: 47
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 22:41
Skąd jesteś: Kielce
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Rok: W PLANACH
Kontaktowanie:

Re: Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#3 Postautor: marcelo8 » piątek, 18 czerwca 2010, 08:42

a ja jestem za. trzeba próbować. zaraz robię ctrl+c+v i wysyłam.

Awatar użytkownika
autorus
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2317
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 06:48
Skąd jesteś: Skierniewice
Silnik: W PLANACH
Inny Samochód: Skoda octavia 480tys
Has thanked: 20 times
Kontaktowanie:

Re: Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#4 Postautor: autorus » piątek, 18 czerwca 2010, 09:00

Nie ma problemu. Powiem więcej ja na tych stacjach w ogóle nie tankuje. Konkretniej nie przypominam sobie abym kiedyś na nich tankował.

Ja okupuję Neste24, czasami shell i orlen/bliska.

kwintolp21
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1712
Rejestracja: niedziela, 21 marca 2010, 12:04
Skąd jesteś: Europa
Rok: nie dotyczy
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#5 Postautor: kwintolp21 » piątek, 18 czerwca 2010, 10:59

Ja w ogóle nie tankuje w Polsce, ale chyba na wakacjach mi się zdarzy, również potwierdzam, że w Leżajsku nie ma BP ani Statoil, jest Orlen, Lotos, i dwie czy trzy prywatne...
Zastanawia mnie tylko jedna kwestia, kto jest inicjatorem tej akcji?
Przecież największą sieć dystrybucji ma Orlen i to od niego powinna się to zacząć :?: :17
Ciekawe, czy przypadkiem nie jet to akcja mająca na celu pozbycie się konkurencji szczytnymi metodami

kukul
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 472
Rejestracja: wtorek, 9 marca 2010, 21:27
Skąd jesteś: Tychy
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: nie mam
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Kolor: Błękitny
Kontaktowanie:

Re: Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#6 Postautor: kukul » piątek, 18 czerwca 2010, 11:12

kwintolp21 pisze:Ja w ogóle nie tankuje w Polsce, ale chyba na wakacjach mi się zdarzy, również potwierdzam, że w Leżajsku nie ma BP ani Statoil, jest Orlen, Lotos, i dwie czy trzy prywatne...
Zastanawia mnie tylko jedna kwestia, kto jest inicjatorem tej akcji?
Przecież największą sieć dystrybucji ma Orlen i to od niego powinna się to zacząć :?: :17
Ciekawe, czy przypadkiem nie jet to akcja mająca na celu pozbycie się konkurencji szczytnymi metodami


Ty napisałeś, to co mi jako pierwsze po przeczytaniu w/w "apelu" w oczęta się rzuciło. :oklaski
Moja (eks)Sorka jest w rękach Kolegi z Forum.

MixhaL
coś umiem
coś umiem
Posty: 736
Wiek: 43
Rejestracja: piątek, 5 marca 2010, 15:41
Skąd jesteś: Lubelskie
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2003
Kolor: Czarny/Szampański
Przebieg (km.): 152000
Kontaktowanie:

Re: Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#7 Postautor: MixhaL » piątek, 18 czerwca 2010, 11:56

kukul pisze:Wiesz, Kolego.

Problem polega na tym że akcja taka uderzy głównie w ajentów stacji benzynowych.
Poza tym, BP jest dostawcą paliwa do naftobaz na terenie kraju. Czyli czy tak, czy inaczej większośc stacji paliw również innych sieci kupuje w hurcie od BP.
Koło się zamyka.

P.S. W samych Katowicach mamy chyba 4, czy 5 samych BP.

A ja słyszałem że BP kupuje paliwo od orlenu i podpisało umowe na kolejne 4 czy 5 lat ale ja się nie znam i nie tankuję nigdy na BP bo mają do d..y paliwo i drogie :D
Tak czy inaczej akcja chyba nabiera tempa bo na wielu forach to jest.
Kia SORENTO EX plus pakiet TOW i LUXURY
Wersja USA
Fuel Economy- 14.5l LPG

maska

Re: Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#8 Postautor: maska » piątek, 18 czerwca 2010, 12:05

Możliwe, że głos Wielu, zostanie wreszcie zauważony :) ale jak znam życie to niczego to nie zmieni :( Niemniej jednak się przyłączam :) BP zatruwa za wiele na chwilę obecną, by nie połączyć dwu w jednym :) zemsty za brak rozwiązania i próby obniżenia cen na stacjach :)

Awatar użytkownika
rings
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 492
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 09:02
Skąd jesteś: Pruchna k/Cieszyna
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 3.5 V6 (280KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2013
Kolor: CZARNY
Przebieg (km.): 100000
Inny Samochód: Kia Venga
Twoje poprzednie Sorento: 3,5v6 RWD złote
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times
Kontaktowanie:

Re: Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#9 Postautor: rings » piątek, 18 czerwca 2010, 12:19

Anonimowi autorzy przytoczonego wyżej apelu nie kierują się równie szczytnymi pobudkami, ale też twierdzą, że ich akcja ma światowy wymiar. Prawdę mówiąc nie wiadomo jednak, dlaczego ich atak wymierzony jest akurat w BP i Statoil. To nie te firmy są największymi graczami na rynku paliw w Polsce i nie one decydują o cenie benzyny na naszych stacjach. Najwięcej do powiedzenia mają tu PKN Orlen (który m.in. dostarcza paliwo BP i Statoilowi) oraz... Ministerstwo Finansów, które ustala stawki podatków. Tylko jak bojkotować fiskusa... :24

ja również się przyłączam bo tankuję na innych stacjach :23
3.5 V6 2005 2wd A/T(automat) złoty wersja USA. 3.5 V6 2013 AWD A/T(automat) czarny wersja USA

kwintolp21
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1712
Rejestracja: niedziela, 21 marca 2010, 12:04
Skąd jesteś: Europa
Rok: nie dotyczy
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#10 Postautor: kwintolp21 » piątek, 18 czerwca 2010, 14:02

Bojkotować fiskusa też się da i to praktycznie legalnie, tylko mało kto to wykorzystuje i na nie dużą skalę.
Nie chcę tutaj do niczego namawiać, ale takie dwa słowa "Tax free"+ "Granica Polsko-Ukraińska"
:31

maska

Re: Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#11 Postautor: maska » piątek, 18 czerwca 2010, 14:19

Fajnie się mówi jak się ma do granicy około 100 :) z centrum to trochę za dużo :)

Awatar użytkownika
Murzyn1313
expert
Posty: 5427
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 01:33
Skąd jesteś: Afryka :)
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Przebieg (km.): 120000
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#12 Postautor: Murzyn1313 » piątek, 18 czerwca 2010, 14:40

prawie wogole nie tankuje na BP wiec w pewnym sensie przychylam sie do protestu. Uwazam Shella za najlepsza stacje i tam zazwyczaj moja sorcia uzupelnia swoj zbiorniczek :31 :31 :31

kwintolp21
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1712
Rejestracja: niedziela, 21 marca 2010, 12:04
Skąd jesteś: Europa
Rok: nie dotyczy
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#13 Postautor: kwintolp21 » piątek, 18 czerwca 2010, 18:19

maska pisze:Fajnie się mówi jak się ma do granicy około 100 :) z centrum to trochę za dużo :)


85km :02 ale nawet gdybym był w Polsce to nie jeździłbym tankować na Ukrainę gdyż po przejechaniu 170km to różnica wychodzi żadna,
nie wliczając oczywiście jakiś posiłków itp., gdybym nie mieszkał na Ukrainie na pewno w garażu nie stałoby sorento v6 3,5 :p

Co do akcji to uważam iż głównym/jedynym celem powinien być Orlen, będą mniejsze kolejki po hot-dogi :32
No ale trudno się dziwić, że tak nie jest jeżeli :idea: projektu jest firma z orłem

Awatar użytkownika
Adimo
coś umiem
coś umiem
Posty: 749
Wiek: 53
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 21:48
Skąd jesteś: Gruta
Silnik: 2.4 i (174KM)
Skrzynia: nie mam
Napęd: nie mam
Rok: W PLANACH
Inny Samochód: Isignia
Kontaktowanie:

Re: Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#14 Postautor: Adimo » niedziela, 20 czerwca 2010, 19:11

No to co robimy :D
wysyłamy czy nie.

prtro
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1227
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 12:27

Re: Ogólnopolska akcja "Nie tankować na"

#15 Postautor: prtro » czwartek, 1 lipca 2010, 00:04

Ja już wysłałem to znaczy że jestem za.


Wróć do „HYDE-PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości