Limitowane wersje Sorento 02-06

Dla ludzi, którzy mają coś do powiedzenia.

Moderator: Moderator

Regulamin forum
Piszemy o tym co nas interesuje , szanujemy poglądy innych forumowiczów. Całkowicie bez polityki.
Wiadomość
Autor
alwo76
Jestem
Jestem
Posty: 839
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 18:01
Skąd jesteś: SK
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times
Kontaktowanie:

Limitowane wersje Sorento 02-06

#1 Postautor: alwo76 » niedziela, 7 lipca 2019, 20:06

Do tej pory wiedziałem o wersji Shilton i Executive.

Dzisiaj podczas przeglądania ogłoszeń trafiłem model Sorento w wersji Major Tech
Posiada on fotele i kanapę podobną do tej z wersji Shilton, radio z nawigacją firmy Becker i tabliczkę na tunelu środkowym poniżej podłokietnika z informacją o wersji limitowanej z numerem.

Ciekawe czy są jeszcze jakieś inne :hmm:

Awatar użytkownika
gomez953
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 1632
Rejestracja: wtorek, 1 lipca 2014, 22:34
Skąd jesteś: Opoczno - EOP
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Rood i siwe na dole
Przebieg (km.): 230000
Twoje poprzednie Sorento: 2.4 EX 2003 Vialle LPi niebieskie
Has thanked: 104 times
Been thanked: 194 times
Kontaktowanie:

Re: Limitowane wersje Sorento 02-06

#2 Postautor: gomez953 » niedziela, 7 lipca 2019, 23:22

W Shilton była metalowa tabliczka z numerem na schowku w tunelu środkowym, dodatkowe emblematy na zewnątrz i max wyposażenie.
Executive to na rynek holenderki i poza emblematem na na klapie nie różniło się od typowych modeli.
Obrazek

alwo76
Jestem
Jestem
Posty: 839
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 18:01
Skąd jesteś: SK
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times
Kontaktowanie:

Re: Limitowane wersje Sorento 02-06

#3 Postautor: alwo76 » poniedziałek, 8 lipca 2019, 10:07

Wersja Executive powstał na bazie wersji EX
Z zewnątrz miała inne zderzaki, boczne listwy i nadkola były malowane w kolorze nadwozia,osłony progów były szersze i wychodziły poza dolny obrys drzwi.
Montowane były felgi 19 calowe od Brabusa z oponami 255/55 ZR 19

We wnętrzu zastosowano elementy alkantary na dolnej i górnej części kierownicy,po prawej i lewej stronie konsoli środkowej, na oparciu centralnego podłokietnika z przodu i na boczkach drzwi.
Konsola środkowa i uchwyty w panelach drzwi były imitacją czarnego klonu o strukturze Birdseye wykonane na wysoki połysk. Jeżeli samochód był wyposażony w automatyczną skrzynie biegów to jej dźwignie wykonywano również w ten sposób.
.
Zestaw wskaźników miał tarcze w srebrnym kolorze z inną czcionką i posiadał oznaczenie Executive na pod prędkościomierzem skalowanym tylko w kilometrach.
Po otwarciu drzwi przednich i tylnych można również zobaczyć napis Executive nad progami.
Dodano również aluminiowe nakładki na pedały z napisem KIA

Tapicerka siedzeń była wykonana ze skóry.

Z tego co wiem była sprzedawana tylko na rynku niemieckim.

Opisując tą wersję posiłkowałem się wiedzą z pewnego niemieckiego,popularnego tygodnika motoryzacyjnego.


Wróć do „HYDE-PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości