Dobra kosiarka z napędem i elektrycznym rozrusznikiem

Dla ludzi, którzy mają coś do powiedzenia.

Moderator: Moderator

Regulamin forum
Piszemy o tym co nas interesuje , szanujemy poglądy innych forumowiczów. Całkowicie bez polityki.
Wiadomość
Autor
Uriel78
jestem
jestem
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 20 stycznia 2013, 21:50
Skąd jesteś: Rzeszów
Silnik: W PLANACH
Skrzynia: W PLANACH
Napęd: W PLANACH
Rok: W PLANACH
Kontaktowanie:

Dobra kosiarka z napędem i elektrycznym rozrusznikiem

#1 Postautor: Uriel78 » wtorek, 16 lutego 2021, 00:33

Zastanawiam się nad zakupem kosiarki z napędem, elektrycznym rozrusznikiem, centralą regulacją wysokości koszenia i bocznym wyrzutem.
Takie wymagania z uwagi na to, że kosiarkę będzie używać starsza osoba i nie daje rady odpalić ręcznym rozrusznikiem gdzie trzeba szarpnąć czasem 3 - 4 razy. Mam obecnie jeszcze małą kosiarkę Oleo - Mac z silnikiem Emak K 500A i tu zapalanie jest super bo wystarczy lekko pociągnąć sznurek i pali ale jest za mała na to koszenie a i nie chce mi się jej wozić. Myślałem, żeby kupić taka samą tylko większą, ale boję się że przy moim pechu to znów będzie jakiś problem z odpalaniem i dlatego pozostaje mi elektryczny rozruch.
Czy taka kosiarka będzie ok ?? Do niej można dokupić ręczny rozrusznik, w razie gdyby elektryczny się zepsuł.
https://allegro.pl/oferta/kosiarka-oleo ... 0139943912
Oczywiście jestem otwarty też na inne propozycje w kwocie tak max do 2 tys.

diodalodz
Jestem
Jestem
Posty: 1044
Rejestracja: środa, 1 listopada 2017, 18:35
Skąd jesteś: Łódź
Silnik: 3.3 V6 (248KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 155000
Inny Samochód: Opirus
Has thanked: 13 times
Been thanked: 54 times
Kontaktowanie:

Re: Dobra kosiarka z napędem i elektrycznym rozrusznikiem

#2 Postautor: diodalodz » wtorek, 16 lutego 2021, 00:48

Mam to https://allegro.pl/oferta/hortmasz-kosi ... 0187869226
Silnik spoko , reszta jest problematyczna
Wszystko wykonane z bardzo delikatnego tworzywa. Po 2 latach musiałem zmienić koła, linkę gazu , noże .
Po roku padła mi bateria. Jest dostępna tylko w serwisie i kosztuje ok 180 zł. Ma inny rozmiar i wyprowadzenia , więc nie podłożysz nic innego. Od początku były problemy z rozrusznikiem , że czasami nie miał siły ruszyć. Obecnie są już problemy z częściami, nie wiem czy przez pandemię czy przez importera...
Wcześniej przez 15 lat miałem Solo z napędem i silnikiem hondy i był spokój.

Awatar użytkownika
Saimon_2005
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 457
Wiek: 51
Rejestracja: sobota, 15 sierpnia 2020, 10:23
Skąd jesteś: Warszawa - Ursynów
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Taki no...EB
Przebieg (km.): 283000
Inny Samochód: SAAB 900 NG
Has thanked: 24 times
Been thanked: 29 times
Kontaktowanie:

Re: Dobra kosiarka z napędem i elektrycznym rozrusznikiem

#3 Postautor: Saimon_2005 » wtorek, 16 lutego 2021, 04:16

Witaj.
W zeszłym roku musieliśmy kupić kosiarkę na działkę i wybór padła na KANWOD be rozrusznika (znacząco podnosi wagę urządzenia).
Pamiętać należy tylko o tym, że napęd działa na prostych odcinkach. Przy zawracaniu trzeba go wyłączyć, ze względu na możliwość uszkodzenia. Poza tą niedogodnością, kosiarka sprawuje się rewelacyjnie.
PS.
Dodatkowo posiada super system do czyszczenia po użyciu.

https://kanwod-polska.pl/ogrod/kosiarka ... ssmeister/
Pozdrawiam, M@rcin
*******************
Nie dyskutuj z debilem!
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Obrazek

Awatar użytkownika
marcin316
jestem
jestem
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2017, 20:03
Skąd jesteś: Okolice Lublina
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Dobra kosiarka z napędem i elektrycznym rozrusznikiem

#4 Postautor: marcin316 » wtorek, 16 lutego 2021, 13:09

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze w temacie. OleoMaca bym odradzał... bo mam i nie do końca jestem zadowolony z tej kosiarki. Niby ma więcej mocy, niby lepiej mieli niż mój poprzedni marketowy model na dolnozaworowym Briggsie serii 625 ale ciężej zapala (Emak K805) i dużo ciężej się nią manewruje bo ma krótszą rączkę i gorzej rozłożoną masę. Silnik kosiarki z linka trzy posty wyżej wydaje mi się trochę za mały do szerokości koszenia, szczególnie jeśli trawnik nie będzie koszony zbyt często. Nieco zawiedziony OleoMac'kiem kupiłem używaną Toro z lawetą 55cm i dolnozaworowym Briggsem serii 675. Pomimo większej szerokości koszenia lekkość z jaką prowadzi się tą kosiarkę i jakość koszenia stoją na znacząco wyższym poziomie niż w OleoMac. Niestety jako nowe te kosiarki kosztują w granicach 3kzł i nie mają centralnej regulacji wysokości koszenia. Może silniki Emac i Loncin mają wyższą trwałość niż Briggsy, szczególnie te nowsze, jednak odbywa się to kosztem dodatkowej masy która może okazać się problemem dla starszej osoby. Osobiście próbowałbym poszukać kosiarki z silnikiem Briggsa z serii 750. Powinna palić na tyle lekko, że rozrusznik nie będzie potrzebny. Podobno dobre są jeszcze Hondy ale nie mam doświadczenia z współczesnymi produktami tej marki.

Uriel78
jestem
jestem
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 20 stycznia 2013, 21:50
Skąd jesteś: Rzeszów
Silnik: W PLANACH
Skrzynia: W PLANACH
Napęd: W PLANACH
Rok: W PLANACH
Kontaktowanie:

Re: Dobra kosiarka z napędem i elektrycznym rozrusznikiem

#5 Postautor: Uriel78 » wtorek, 16 lutego 2021, 22:57

marcin316 pisze: Podobno dobre są jeszcze Hondy ale nie mam doświadczenia z współczesnymi produktami tej marki.


O Hondach też słyszałem dobre opinie ale też budżet trzeba by większy. Może faktycznie rozejrzę się za używką Hondy albo Toro.


Wróć do „HYDE-PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości