Dacia Duster->dyskusja

Nowinki techniczne związane nie tylko z motoryzacją

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
gallardo
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 896
Wiek: 49
Rejestracja: sobota, 3 kwietnia 2010, 15:47
Skąd jesteś: Mezowo
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 3.5 V6 (280KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2009
Kolor: bordoux
Przebieg (km.): 230000
Twoje poprzednie Sorento: ...piękne, szybkie, niezawodne
Kontaktowanie:

Re: Dacia Duster->dyskusja

#31 Postautor: gallardo » poniedziałek, 6 września 2010, 19:38

Nie,nie,nie zamykajmy,temat jest w odpowiednim dziale no bo to taki gadżet ,namiastka SUV'a .
Extremalny liberalizm stylem życia.

maska

Re: Dacia Duster->dyskusja

#32 Postautor: maska » poniedziałek, 6 września 2010, 21:22

Nie zamknięty :) więc gdzie problem? :) Poza markopatriotyzmem :)
A tak apropos :) czy to nie nowe słowo? markopatriotyzm? :) mielibyśmy prawa autorskie :)

piotr74
jestem
jestem
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:22
Skąd jesteś: Świętochłowice
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: zielony
Kontaktowanie:

Re: Dacia Duster->dyskusja

#33 Postautor: piotr74 » sobota, 11 września 2010, 20:04

Przymierzałem się do Dacii.
Napęd 4X4 ,silnik 1,5D,radio CD, wyliczyli mi na ok.56 tyś.
Ale jak wsiadłem i zobaczyłem ogrom plastików oraz pokrętła które ledwo się trzymały, :11 to się rozmyśliłem.
Wolałem kupić sobie 5 letniego czołga za 43 tyś. :02

maska

Re: Dacia Duster->dyskusja

#34 Postautor: maska » sobota, 11 września 2010, 21:08

I Piotrze74 to był właściwy i jedynie słuszny wybór :) Zapewne nie żałujesz :) zresztą jak każdy na tym forum :)
Dacia renówką :) ale Sorento nawet lepsze od "Rudego" jest :) bylo i bedzie :) No hyba, że Mohave bedzie osiągalne na naszym rynku :) Ale i tak pierwsza milość jest najpiękniejsza :)
I love Sorento !!!:) I Polski Klub Sorento "tyż" :)

spider2you
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1640
Wiek: 51
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 22:00
Skąd jesteś: Krasne k/ Rzeszowa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 146800
Inny Samochód: Land Rover Discovery
Kontaktowanie:

Re: Dacia Duster->dyskusja

#35 Postautor: spider2you » sobota, 11 września 2010, 21:14

Maska cóż za miłosne wyznanie :)
Twardziele nie jedzą miodu, twardziele WYSYSAJĄ pszczoły

maska

Re: Dacia Duster->dyskusja

#36 Postautor: maska » sobota, 11 września 2010, 21:24

W przeciwieństwie do jednego Pajęczaka :) kocham mojego czołgusia :).
Jeśli uda mi sie dostać Mohave ( jak narazie nigdzie nie znalazłem :) ) :) to czołguś i tak bedzie moim "centrum" rozrywki piaszczysto błotnej :) za bardzo sie do niego przywiazałem, by go zdradzać z jakimiś Angolami :) i nie przemawia do mnie fakt, że byle kowal toto naprawi :)

Awatar użytkownika
cyber_human
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3364
Wiek: 48
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 09:16
Skąd jesteś: POZnan* West Side
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: Silver/Pewter Gray
Przebieg (km.): 298000
Inny Samochód: motocykl BMW R1150GS
Twoje poprzednie Sorento: nie sprzedam... robimy
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Re: Dacia Duster->dyskusja

#37 Postautor: cyber_human » niedziela, 12 września 2010, 00:59

Kiedyś myślałem, że te superlatywy pod adresem Sorento, że każdy kto kupi, posiądzie, nie będzie żałował, to demagogia.

Dziś wiem, trochę też po modach, że to był fantastyczny wybór.
Polecam niezdecydowanym.

Co do zdrady, to ja łypię okiem na Patrola Y60 lub Y61. Ale ten jeszcze długo nie zagości w mej stajni, a na pewno nie zastąpi Czołga - Cyberowa go nie odda :)
SuperLock - pierwszy w Polsce
Lift 2": H&R, Koni Heavy Truck
Chip:140@175 KM, 320@390 Nm

Ja też nie znam się, nie umiem, nie rozumiem, a w ogóle, to mi się nie chce.
Wypieram się tego, co napisałem, zmieniam zdanie, kręcę i ściemniam.

kukul
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 472
Rejestracja: wtorek, 9 marca 2010, 21:27
Skąd jesteś: Tychy
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: nie mam
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Kolor: Błękitny
Kontaktowanie:

Re: Dacia Duster->dyskusja

#38 Postautor: kukul » niedziela, 12 września 2010, 08:19

Widziałem ostatnio to "cudo". Napompowany kawał blachy - ohyda, to już Discovery Spidera jest ładniejsze. :25
Moja (eks)Sorka jest w rękach Kolegi z Forum.

spider2you
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1640
Wiek: 51
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 22:00
Skąd jesteś: Krasne k/ Rzeszowa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 146800
Inny Samochód: Land Rover Discovery
Kontaktowanie:

Re: Dacia Duster->dyskusja

#39 Postautor: spider2you » niedziela, 12 września 2010, 10:41

Disco jest śliczne w porównaniu z tym czymś, choć mi się to auto podoba, biorąc pod uwagę zakup nowego crossovera z napędem 4x4 za rozsądne pieniądze. Na pewno sam bym tego nie zakupił, ale jest wiele osób, które zamiast wybrać jakieś Polo czy Fabię, mogą sobie pozwolić na swoje pierwsze 4x4. Wielu mam klientów myśliwych i lekarzy co śmigają po szutrach i widzę, że wybierają Sedici, SX4 i temu podobne Quposzkaje :), więc może Duster będzie dla nich.
Nie ma co dyskutować o wyższości zakupu Dustera nad 5-letnią Sori, bo wybór jest oczywisty, ale jak ktoś chce nowe, to naprawdę to auto zbiera pochlebne opinie i wielu malkontentów się przekonuje do takich rozwiązań.
Dacia nie pogoni rozwoju motoryzacji, ale jest ciekawostką rynkową i już za chwilę może napędzić stracha konkurencji - zauważcie zapotrzebowanie na małe crossovery (modernizacja Quposzkaja, wprowadzenie mniejszego Outlanderta - nie pamiętam jak to się zwie, i Nissan wprowadza Juke, a co powiecie na Mini 4x4????).
Ludziska chcą auta do miasta na wysokie krawężniki i aby w zimie się lepiej jeździło - dlatego każdy z tego tortu chce coś wykroić dla siebie, Renault także, bo ich Koleos, to dramat jeszcze większy niż Duster.

Kiedyś zabijali się ludzie za Scenicem, Zafirą i innymi vanami, teraz rynek się zmienił i ludzie chcą 4x4.
My sami tej modzie też się poniekąd poddaliśmy, przynajmniej ja, i okazała się już chorobą, bo zachorowałem na 4x4, może nie tak jak maska ze swoją miłością do Sori, ale prawie....
Twardziele nie jedzą miodu, twardziele WYSYSAJĄ pszczoły

Awatar użytkownika
cyber_human
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3364
Wiek: 48
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 09:16
Skąd jesteś: POZnan* West Side
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: Silver/Pewter Gray
Przebieg (km.): 298000
Inny Samochód: motocykl BMW R1150GS
Twoje poprzednie Sorento: nie sprzedam... robimy
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Re: Dacia Duster->dyskusja

#40 Postautor: cyber_human » wtorek, 14 września 2010, 08:11

Ja zawsze chciałem 4x4. Długo było dla mnie niedostępne. Zawsze pasjonowała mnie możliwość, że jadę sobie czarnym jadę, ot, jakaś trudność czy przeszkoda, to ja smyk, off-asfalt i gnam dalej.
Ciągle mam przed oczyma opis Admina, jak to zimą okrążył śniegiem, polem, lasem, kolejkę przed główną, nie mogąc wyjechać z osiedla...
Co prawda to nie był off-road prawdziwy, ale pokazuje, że nie musimy być konformistami trzymającymi się kurczowo nitki asfaltu wytyczonego przez kogoś.

Dlatego ja motam Sorento. Po co mi ciężki off, którym rodzinnie nie będziemy jeździć codziennie. I wtedy kiedy będzie potrzebny, to go nie będzie. Nasz codzienny samochód ma być gotowym na wszystko Czołgiem...

Tak ja to widzę.

A to, o czym pisze Spider, to zapewne ta sama myśl u coraz większej rzeszy ludzi... Zerwać z konformizmem, choćby i Dusterem.

Tyle, że robi się moda na 4x4, gdzie to 4x4 wiele nie daje. Ale jak pisze przedmówca, na śnieg i miejską dżunglę, błota i krawężniki, taki 4x4 Duster czy Sedici jest idealny. A ponoć i Panda 4x4 na poligonie dała radę...
SuperLock - pierwszy w Polsce
Lift 2": H&R, Koni Heavy Truck
Chip:140@175 KM, 320@390 Nm

Ja też nie znam się, nie umiem, nie rozumiem, a w ogóle, to mi się nie chce.
Wypieram się tego, co napisałem, zmieniam zdanie, kręcę i ściemniam.

Alces64
moje konto
moje konto
Posty: 226
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 23:20
Skąd jesteś: Bielany Wrocławskie
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: blue
Przebieg (km.): 253
Inny Samochód: volvo s60
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Dacia Duster->dyskusja

#41 Postautor: Alces64 » piątek, 17 września 2010, 00:12

gallardo pisze:Nie,nie,nie zamykajmy,temat jest w odpowiednim dziale no bo to taki gadżet ,namiastka SUV'a .


W Rumunii produkuje się troche wynalazków 4x4: dacie pick upy, kombi itp. i to wszystko śmiga w trudnych warunkach. Te namiaski suvów w realu pracują cały rok dla rumuńskich tubylców ciężej niż Nasze Terenuffki. Dacia logan jeździ jako taksówka również w krajach afrykańskich. Nie ma co się śmiać, bo skutecznie opanowali pewien segment rynku. A dacia logan w wersji z ksenonami, chromowanymi listeffkami, alufelgami itp. potrafi zaskoczyć swoją prezencją :03 .
OME Lift +1" BFG AT

rafzol
moja ranga
moja ranga
Posty: 84
Wiek: 46
Rejestracja: piątek, 5 marca 2010, 00:22
Skąd jesteś: Reguły
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2002
Kolor: Niebieski metalic
Kontaktowanie:

Re: Dacia Duster->dyskusja

#42 Postautor: rafzol » piątek, 17 września 2010, 06:07

marcelo8 pisze:a dla mnie to badziew. patrzę przez pryzmat posiadanej kiedyś renówki. to dopiero było nieporozumienie, psuło się wszystko co tylko mogło, tak spokojnie wymieniłem 50% części. i dlatego będę z daleka omijał wszstko w czym reno macza paluchy.

Zupełnie się z tym nie zgadzam miałem 3 laguny, 1 clio imam firmowego kangoo.
Dla mnie to są najbardziej niezawodne auta. Nigdy nie miałem z nimi problemów
Sorento
2,5 CRDI 140KM
2003r. Manual
NIEBIESKI

kukul
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 472
Rejestracja: wtorek, 9 marca 2010, 21:27
Skąd jesteś: Tychy
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: nie mam
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Kolor: Błękitny
Kontaktowanie:

Re: Dacia Duster->dyskusja

#43 Postautor: kukul » piątek, 17 września 2010, 11:27

Alces64 pisze:
gallardo pisze:Nie,nie,nie zamykajmy,temat jest w odpowiednim dziale no bo to taki gadżet ,namiastka SUV'a .


W Rumunii produkuje się troche wynalazków 4x4: dacie pick upy, kombi itp. i to wszystko śmiga w trudnych warunkach. Te namiaski suvów w realu pracują cały rok dla rumuńskich tubylców ciężej niż Nasze Terenuffki. Dacia logan jeździ jako taksówka również w krajach afrykańskich. Nie ma co się śmiać, bo skutecznie opanowali pewien segment rynku. A dacia logan w wersji z ksenonami, chromowanymi listeffkami, alufelgami itp. potrafi zaskoczyć swoją prezencją :03 .


Nooooo, na przykład ARO. :25 :25 :25 :25 :25 :25
Moja (eks)Sorka jest w rękach Kolegi z Forum.

Alces64
moje konto
moje konto
Posty: 226
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 23:20
Skąd jesteś: Bielany Wrocławskie
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: blue
Przebieg (km.): 253
Inny Samochód: volvo s60
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Dacia Duster->dyskusja

#44 Postautor: Alces64 » piątek, 17 września 2010, 15:34

kukul pisze:
Alces64 pisze:
gallardo pisze:Nie,nie,nie zamykajmy,temat jest w odpowiednim dziale no bo to taki gadżet ,namiastka SUV'a .


W Rumunii produkuje się troche wynalazków 4x4: dacie pick upy, kombi itp. i to wszystko śmiga w trudnych warunkach. Te namiaski suvów w realu pracują cały rok dla rumuńskich tubylców ciężej niż Nasze Terenuffki. Dacia logan jeździ jako taksówka również w krajach afrykańskich. Nie ma co się śmiać, bo skutecznie opanowali pewien segment rynku. A dacia logan w wersji z ksenonami, chromowanymi listeffkami, alufelgami itp. potrafi zaskoczyć swoją prezencją :03 .


Nooooo, na przykład ARO. :25 :25 :25 :25 :25 :25


Mimo wszystko trudno porównywać naszą motoryzację terenową do rumuńskiej. Aro w różnych wersjach to jeden z podstawowych samochodów górali. Wjedzie i wyjedzie, tam gdzie nasze wyszpejowane terenówki. Naprawi toto wiejski kowal, a kosztuje ułamek. Dla nas to offroad, dla tubylców życie. Wcale nie chcę mi się z nich nabijać. Nasze Sudety to ugóry, a w Karpatach jeszcze komuś chce się pasać owce, bydełko itp., a że samochód służbowy to dacia, aro a nie lans rover, to co???
OME Lift +1" BFG AT

Awatar użytkownika
tommy
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1615
Wiek: 55
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 10:15
Skąd jesteś: Węgorzewo
Silnik: nie mam
Skrzynia: nie mam
Napęd: nie mam
Rok: nie mam
Inny Samochód: Jeep Cherokee KL
Twoje poprzednie Sorento: Sorento I, 2,5 CRDi, Tiptronic.
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times
Kontaktowanie:

Re: Dacia Duster->dyskusja

#45 Postautor: tommy » sobota, 18 września 2010, 17:44

W zasadzie to dobrze, że produkuje sie takie samochody. Kto chce to kupi ale przecież nikt nkogo nie zmusza ! Ja za 55 tysiączków kupiłem dosyć drogie w utrzymaniu 4-letnie Sorento a inni za tyle kupują nowe, "wypasione" ato klasy B. To samo co mówią niektórzy właściciele Sorento o Dusterze mogliby mówić właściciele Mercedesów G i Toyot LC o Sorento !


Wróć do „GADŻETY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości