Lekarstwa na mandaty za prędkość.

Nowinki techniczne związane nie tylko z motoryzacją

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
regi
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 777
Wiek: 47
Rejestracja: środa, 20 października 2010, 14:55
Skąd jesteś: Nowy Sącz
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Kolor: granatowy ?
Przebieg (km.): 130000
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#1 Postautor: regi » niedziela, 7 czerwca 2015, 15:39

Pojechała Bona do Krakowa. Dzwoni do mnie i mówi: "Cztery policje po drodze stały i łapały na radar".
Nie pojeździ normalnie autem, bo wszędzie czyha stróż prawa.

Pasma "radarowe", wykorzystywane przez policjantów w Polsce:
- X (10,525 GHz) - starsze suszarki (K-15, Rapid 1a)
- K (24,125 GHz) - nowsze suszarki, fotoradary przenośne i w słupach (Rapid 2 lub 2-Ka, Iskra 1D, Fotorapid, Gatso, Multaradar C)
- Ka (34 GHz) - fotoradary przenośne, w słupach i samochodowe (Ramer-7M, AD9)
- Ka (34,3 GHz) - fotoradary przenośne, w słupach i samochodowe (Ramer-7M, AD9, Multanova 6F)
- Laser - na razie wykorzystywany jest jedynie w ręcznych miernikach prędkości, np. UltraLyte LTI 20-20
Więcej na: http://www.teledetekcjae4d1s0.cba.pl/policja.html

Teraz sobie tak myślę. Jestem po części zabezpieczony. Mam CB radio. Mam Yanosika. CB działa nonstop. Yanosik jak jadę w trasę to wyciągam telefon i jest. Jednak planuje kupić jakiś tani używany telefonik za 100zł i karte SIM z ofertą Orange Free Na Kartę z 6GB na rok za 37zł, żeby Yanosik był nonstop w aucie włączony.
Ostatnio wpadło mi w oko jedno urządzenie. Urządzonko to Jammer Blue Raider.
Oficjalnie to tester radarów. Podobno działa na wszystko co w Polsce się używa. W tym stojące żołte Zurady. Można sobie dokupić jakąś głowicę na lasery i latać bez stresu.

Takie moje przemyślenia sobie snuje co by tu jeszcze, żeby się zabezpieczyć.
Wyższy +130mm (5 cali)
Szerszy +110mm
Mini Monster Truck

265/70/16 - ET 0
Przod: [Koni Haevy Track + H&R]
Tyl: [OldManEmu N149 + Ironman]

Obrazek

Awatar użytkownika
PanMirski
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2014, 21:03
Skąd jesteś: Wadowice
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kontaktowanie:

Re: Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#2 Postautor: PanMirski » niedziela, 7 czerwca 2015, 15:54

Janosik bardzo przydatna aplikacja.

Awatar użytkownika
Madej
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2424
Wiek: 52
Rejestracja: poniedziałek, 14 stycznia 2013, 12:45
Skąd jesteś: Krakow/Wiedeń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Twoje poprzednie Sorento: Niebieska 2,5 140 KM+ chip ,Opony AT , USEL i wiele dobrego jeszcze..
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times
Kontaktowanie:

Re: Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#3 Postautor: Madej » niedziela, 7 czerwca 2015, 19:36

Beata masz racje,ale czasami człowiek się zamysli a tu jakiś znak minie i już mandacik.Czasami tak te znaki poustawiają,ze wogole nie ma to sensu.Sa po to aby nabijac kase do gmin :(
Nie popieram piractwa ale ..... pusta droga las ,pola a tu 70 ograniczenie lub nawet 50 :palm: a za krzakiem fotoradar lub misiaki.Dobrze jak teraz na mandacie się skończy,gorzej jak prawko zabiorą :(
Jak to powiedział jeden kat "każdy ma prawo być porąbany "

Bodzion
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2219
Rejestracja: niedziela, 22 sierpnia 2010, 21:01
Skąd jesteś: SBE
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: srebrno - szary
Przebieg (km.): 135000
Inny Samochód: CBR 1100 XX
Has thanked: 17 times
Been thanked: 99 times
Kontaktowanie:

Re: Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#4 Postautor: Bodzion » niedziela, 7 czerwca 2015, 20:40

Poczekajcie do ( bodajże ) 18 stycznia 2016 kiedy wejdzie kolejna nowelizacja Ustawy Prawo o Ruchu drogowym.
Wtedy dopiero zobaczycie jak błyskawicznie będziemy tracili prawo jazdy...
Obecne przepisy będziemy wspominali z nostalgią - to co nam szykują to masakra totalna:(
No chyba, że się ( władza ) przestraszą i to anulują... Bo są i tak blisko przegrania jesiennych wyborów... więc może?
Ale według policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego - na 99% ta nowelizacja wejdzie.
Informacje jakie podałem są z pierwszej ręki - z kursu "dla piratów drogowych" ( zmniejszającego ilość punktów ) w jakim uczestniczyłem na początku maja...

Bodzion
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2219
Rejestracja: niedziela, 22 sierpnia 2010, 21:01
Skąd jesteś: SBE
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: srebrno - szary
Przebieg (km.): 135000
Inny Samochód: CBR 1100 XX
Has thanked: 17 times
Been thanked: 99 times
Kontaktowanie:

Re: Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#5 Postautor: Bodzion » niedziela, 7 czerwca 2015, 20:58

Tak - skończyłem z sukcesem bo... bo tego nie można oblać:)
Na ten kurs trza pójść, zapłacić 300 PLN, odbyć ( ok 4 godzin ) i brak egzaminu za to 6 pkt mniej...
Od połowy stycznia 2016 między innymi koniec z tymi kursami... nie będzie można zmniejszyć sobie ilości punktów.
To jedna ( i najmniejsza ) zmiana... kolejne są dużo gorsze.

Awatar użytkownika
Murzyn1313
expert
Posty: 5427
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 01:33
Skąd jesteś: Afryka :)
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Przebieg (km.): 120000
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#6 Postautor: Murzyn1313 » niedziela, 7 czerwca 2015, 21:03

Uwazam ze prawidlowo. Karac, karac i jeszcze raz karac. Moze w koncu sie kultura jazdy zmieni w PL.
Obrazek

Konto usunięte

Re: Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#7 Postautor: Konto usunięte » niedziela, 7 czerwca 2015, 21:12

Ja jak Beata - od jakiegoś czasu - może nie, że zgodnie z przepisami, ale sporo wolniej jeżdżę. I to od kiedy mam Kijankę. Myślę, że to dlatego, ze w Chryslerze Voyagerze miałam mało elastyczną skrzynię biegów w manualu i musiałam trzymać prędkość, żeby nie mieszać cały czas biegami. A przy automacie - nie ma to znaczenia - tylko to spalanie :palm:

Mam też antyradar - ale nawet go nie wyciągam - bo piszczy cały czas na wszystko - stary już jest, no i CB od lat - nie wyobrażam już sobie bez CB jazdy.

Bodzion
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2219
Rejestracja: niedziela, 22 sierpnia 2010, 21:01
Skąd jesteś: SBE
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: srebrno - szary
Przebieg (km.): 135000
Inny Samochód: CBR 1100 XX
Has thanked: 17 times
Been thanked: 99 times
Kontaktowanie:

Re: Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#8 Postautor: Bodzion » niedziela, 7 czerwca 2015, 21:17

Murzyn1313 pisze:Uwazam ze prawidlowo. Karac, karac i jeszcze raz karac. Moze w koncu sie kultura jazdy zmieni w PL.

Mam nadzieję, że piszesz to ironicznie...
W Polsce są tak idiotycznie ustawione znaki, że nie da się jeździć wyłącznie zgodnie z przepisami.
A jak tylko np. po zakończonych robotach drogowych nie zwiną znaków ograniczeń prędkości, to można założyć, że właśnie tam za chwilę będą stały misiaki z suszarką...
Przykłady można mnożyć... najpierw należy uporządkować idiotyczne znaki, a później wymagać respektowania przepisów.

Awatar użytkownika
tomasB
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1030
Wiek: 51
Rejestracja: sobota, 27 września 2014, 20:38
Skąd jesteś: niedary
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 300
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#9 Postautor: tomasB » niedziela, 7 czerwca 2015, 21:22

:A ja tam mam 100 i 4 pkt z piątku :rolley:

Awatar użytkownika
Murzyn1313
expert
Posty: 5427
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 01:33
Skąd jesteś: Afryka :)
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Przebieg (km.): 120000
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#10 Postautor: Murzyn1313 » niedziela, 7 czerwca 2015, 21:25

Nie, nie pisałem ironicznie. Jadąc do PL z rodziną zawsze obawiam się czy dojadę w całości jak mijam granice w Świecku.
Zastanawiające natomiast jest to że za granicą polacy już jeżdża zgodnie z przepisami? a u nas jak się tylko da !
Obrazek

Bodzion
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2219
Rejestracja: niedziela, 22 sierpnia 2010, 21:01
Skąd jesteś: SBE
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: srebrno - szary
Przebieg (km.): 135000
Inny Samochód: CBR 1100 XX
Has thanked: 17 times
Been thanked: 99 times
Kontaktowanie:

Re: Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#11 Postautor: Bodzion » niedziela, 7 czerwca 2015, 21:39

Da się jeździć zgodnie z przepisami, bo ludzie respektują racjonalne przepisy.
Racjonalne - czyli takie które są faktycznie "dla ludzi a nie przeciwko nim"... I tak jest w UK, Niemczech i innych cywilizowanych krajach.
U nas pod byle pretekstem 70 km/h i misiaki w krzakach lub w nieoznakowanym radiowozie... to budzi sprzeciw i dlatego naród nie ma szacunku do przepisów.
Sam padłem tego ofiarą: 3 pasy nowej obwodnicy Tychów i 70 km/h... nawet misiaki które mnie złapały miały z tym problem... i sami potwierdzili, że "tu łapią bo każdy przekracza i nie trzeba się wysilać aby podratować Budżet Województwa Śląskiego"
Masakra i kpina...
Dokąd to się nie zmieni, będę się skupiał na obronie przed policją ( CB, Yanosik, ostrzeganie w nawigacji ) a nie na przestrzeganiu przepisów.

Awatar użytkownika
pikkolo
coś umiem
coś umiem
Posty: 641
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:28
Skąd jesteś: Krakoofek
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: szary/szary
Przebieg (km.): 266666
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#12 Postautor: pikkolo » niedziela, 7 czerwca 2015, 21:45

oj Beatko.
daleki jestem od tego, aby kogokolwiek wyzywać.
z jednej strony rozumiem - jedziesz 5 km - ile byś nie wycisnęła różnica w czasie dojazdu to jest liczona w sekundach.
kompletnie bez sensu jest przekraczanie - nawet bzdurnych przepisów.

niestety -stety jeźdzę dużo i jak już robię trasę to są to setki km. testowane w praktyce jest to, że jazda zgodnie z przepisami a jazda bezpieczna, rozsądnie wyważone ryzyko
to jest często 2-3 godziny RÓŻNICY czasu jazdy. Nie daj Boże znajdzie się jeżdżący prawidłowo i jeszcze z marginesem to z dozwolonych 50 robi się 40 + światła + przejście
- przejechanie wsi to średnia 25-30. Są trasy, że jadę 100-150 km ciągle w terenie zabudowanym- ergo przejechanie takiego odcinka to 3-5 godzin jazdy - masakra.

Super jest jak jest ograniczenie 40 km/h w okolicach szkoły. Tylko dlaczego gliniarz mi to tłumaczy o 2 rano że jadę niebezpiecznie?
pikkolo
--------------------------
2004 / 2,4D / 140KM
srebrny

Konto usunięte

Re: Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#13 Postautor: Konto usunięte » niedziela, 7 czerwca 2015, 21:50

Regi, to o czym piszesz to jest zakłócacz pracy radarów i podobno działa. Przez pewien czas jeździłem z antyradarem i powiem sprawdzał się na suszarki i Zurady na słupach, (nie musiałem przed każdym zwalniać). Jedyne co to zasięg, ten który miałem "łapał" sygnał z 500 max metrów (zależnie od ukształtowania terenu) czasem nawet z 800m, ale jeśli masz prędkość powyżej powiedzmy 120km/h to od momentu usłyszenia ostrzeżenia, reakcji i hamowania mija dobrych parę set metrów i ... niestety jest za późno (jedyne co to, mniejszy mandat). Od czasu gdy zniknęły atrapy i zostały tylko żółte, cały czas aktywne przestałem go używać. Nie działał również na laserówki, a tych coraz więcej, więc nasuwa się jedno, to co już i Beata i Jaga pisały - jazda zgodnie z przepisami, bo w sumie pogonisz, wyprzedzisz jednego czy dwóch, a potem trafisz na "święto dyszla" i jedziesz 20 km/h :palm: Od jakiegoś czasu, często powtarzam, że taki styl jazdy jak to nazywam "przedstawiciela handlowego" jest mi całkowicie obcy, bo po co? :idn: Jedziesz, wyprzedzisz wszystkich na drodze, jesteś w domu pięć minut wcześniej od wszystkich, siadasz przed telewizorem i .... 15 minut oglądasz jakieś głupawe reklamy :palm:
I trudno nie zgodzić się też z Bodzionem, policja ma za zadanie reperować budżet :palm: nie wyobrażam sobie jazdy bez CB, czy ostrzegania o radarach w nawigacji czy aplikacjach Sygica czy Wazy
A kultura jazdy Murzyn :tdown: jako naród jesteśmy sto lat za Wami :roftl: :roftl: :roftl:

Awatar użytkownika
pikkolo
coś umiem
coś umiem
Posty: 641
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:28
Skąd jesteś: Krakoofek
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: szary/szary
Przebieg (km.): 266666
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#14 Postautor: pikkolo » niedziela, 7 czerwca 2015, 22:02

Bodzion - napisz coś o tych planowanych zmianach...

Murzyn - masz rację :). Są tacy co jadą ze Świnoujscia przez Niemcy - zgodnie z przepisami, a potem po polskiej stronie na autostradzie - 200 i fruu.
Tu jest problem mentalny - jak pisał Bodzion. Gdyby przepisy były "ludzkie" to ludzie by się przyzwyczaili je przestrzegać.
(nota bene znam niemców - rodowitych - którzy jeżdżą tak samo - u siebie grzecznie, a u nas ile fabryka dała).

Czuć na drogach globalnie - wszędzie jest grzeczniej i wolniej. I na pewno bezpieczniej. Przyzwyczaimy się.
pikkolo
--------------------------
2004 / 2,4D / 140KM
srebrny

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Lekarstwa na mandaty za prędkość.

#15 Postautor: Admin » niedziela, 7 czerwca 2015, 22:03

Od czasu, gdy ogłoszono zabieranie praw jazdy przy przekroczeniu prędkości dozwolonej o 50 km/h zdecydowanie wolniej jeżdżę .
Zawsze mam włączony GPS ( ile się nasłuchałem , po co ? przecież jedziesz tylko do pracy ) aby zawsze wiedzieć jaką mam prędkość i przy każdym fotoradarze jadę 55- 60 km/h . Nie jadę przez to dużo wolniej a fotoradar nigdy mi nie zareaguje .
Yanosik zawsze mi pokazuje czego mogę się w okolicy spodziewać , nie chcę tu reklamować tej firmy bo to Spółka Akcyjna ale akurat u mnie doskonale się sprawdza.
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek


Wróć do „GADŻETY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości