Uwaga na 3 x Kia Sorento z Ostrowi Mazowieckiej

ostrzeżenia przed zakupem aut wystawionych w ogłoszeniach motoryzacyjnych

Moderator: Moderator

Regulamin forum

REGULAMIN

Dane auta powinny zawierać:

a) VIN - jeśli jest dostępny
b) Podstawowe informacje o aucie ( zdjęcie, silnik , kolor itp )
c) Miejsce postoju samochodu i data oględzin.

Wklejanie samych linków jest niedopuszczalne .

Wiadomość
Autor
rman
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 28 lutego 2015, 05:23
Skąd jesteś: Wieliczka
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento III
Silnik: 2.0 CRDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2018
Kolor: Czarny
Twoje poprzednie Sorento: w garażu jeszcze Sorento I 2.5 CRDi (170KM), A/T-TIPTRONIC, 4 WD, 2008, czarny
Kontaktowanie:

Uwaga na 3 x Kia Sorento z Ostrowi Mazowieckiej

#1 Postautor: rman » niedziela, 1 marca 2015, 10:46

Wszystkie 3 auta oglądałem w miejscowości Ostrów Mazowiecka w dniu 28.02.2015 r.

1. VIN KNEJC524585793863, kolor czarny
http://allegro.pl/kia-sorento-ex-2-5-17 ... 22786.html - Kia Sorento EX 2.5(170km) 4x4 full opcja z Niemiec
https://www.google.pl/maps/@52.828138,2 ... NiR_Hg!2e0

Pierwsza sprawa auto nie jest z 2009 r. tylko rok modelowy 2008 - tak zapisane w VIN, ale produkcja wychodzi 2007. Facet na początku ściemniał, że na 100% środek roku 2009, potem stwierdził, że może jednak 2008. Praca silnika w miarę ok, spod korka oleju lekki dym, nie działał przycisk esp (przy zapłonie świeci, więc nie wiem co to oznacza – brak esp?) i nic się nie zapalało na desce rozdzielczej przy zmianie napędu z auto na low. Handlarz stwierdził, że wszystko działa jak należy i że możemy jechać sprawdzić na komputer. Auto po palaczu, zmasakrowana antena, liczne rysy i poprawki chyba lakierem do paznokci, lusterka nie grzeją (a miały), na lewym obudowa poklejona taśmą. Zdjęcia są tak zrobione żeby zakryć wszystkie niedociągnięcia. Ogólnie facet niesamowicie się wkurzył jak zobaczył, że czytam z forum informacje, które dostałem po odczytaniu VIN i nie chciał już potem gadać.

2. VIN KNEJC524595895650, kolor czarny
http://allegro.pl/kia-sorento-2-5-crdi- ... 45238.html - Kia Sorento 2.5 crdi 170km klimatronic lifting
https://www.google.pl/maps/search/ko%C5 ... 6GRUNg!2e0

Po VIN auto z Rumunii a nie z Niemiec. Autko zewnętrznie najbardziej wytyrane z tych trzech. Widać, że było jeżdżone nie tylko po asfalcie. Środek pozostawia tez wiele do życzenia – na fotkach nie bardzo to widać. I tak: brak czujnika parkowania , brak podgrzewanych foteli, bez opcji składania lusterek, brak kierownicy multifunkcyjnej – wszystko to jest w ofercie na allego – już nawet nie chciało mi się sprawdzać reszty – totalny golas. Silnik pracuje idealnie, wszystko czyste i jak stwierdził mój mechanik, że bardzo możliwe, że przebieg, który podaje sprzedawca jest bliski prawdy.
Pokrętło auto-low: po przełączeniu na low kontrolna nie przestawała mrugać. Nie znam się może to normalne?? Właściciel stwierdził, że może podczas jazdy trzeba to robić i nie wie do końca czemu tak mruga.

3. VIN brak, kolor czarny, potem napisałem do typka sms ale stwierdził, że auto już sprzedane – jeśli prawda to współczuję nowemu właścicielowi – ale może ktoś z was zadzwoni – mnie pozna po głosie.
http://allegro.pl/kia-sorento-2-5crdi-x ... 77733.html - Kia Sorento 2.5CRDI xenony skóry navi rezerwacja!

Auto odpicowane w środku tak, że oczy mówią – KUPUJ!!! Nawet zdjęcia nie oddają rzeczywistości, no ale co z tego. Facet przyjechał godzinę spóźniony – był na myjni. Przyjechał autem, po czym powiedział, że podjedziemy pod jego dom. Stanęliśmy na jakimś wjeździe nie wiadomo gdzie, wyszedł z fury i „oglądajcie sobie”. Wszystko mokre i zalane świeżo wodą. Po otwarciu maski od razu rzucił się rzężący łańcuch rozrządu. Na pytanie dlaczego jest facet stwierdził, że się nie zna i powiedział, że silnik pracuje to ma go być słychać. Odkręcamy korek wlewu oleju – jak już wcześniej pisałem – czarny dym – przebieg to ma ale chyba 400k. Panu dziękujemy. Od razu powiem, że do tego człowieka z wielkim, ale to wielkim dystansem. Zaproponowałem mu, że może podjedziemy obejrzeć jakieś inne jego auta to stwierdził, że i tak mnie nie stać i dodał że jak coś to on może, któreś tu przywieźć, a my możemy poczekać. Nie było opcji żadnej jechania z nim. Nie chce nic sugerować i niesłusznie oskarżać, ale człowiek, który sprzedaje auto na parkingu i boi się o późniejsze „namierzenie go” (bo tak to wyglądało) nie ma chyba do końca uczciwych zamiarów.

mariank32
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1381
Rejestracja: sobota, 11 maja 2013, 20:12
Skąd jesteś: dolnośląskie 59300
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: nie mam
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 138000
Inny Samochód: Citroen C4, Citroen
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: 3 x Kia Sorento z Ostrów Mazowiecka

#2 Postautor: mariank32 » niedziela, 1 marca 2015, 11:35

Porażające jest to co opisujesz. Ja niestety już dawno dalem sobie spokój z handlarzami, komisami itd i jak na razie bardzo dobrze na tym wychodzę. Nie mam czasu aby szukać tego jednego na tysiąc uczciwego. Żonie auto kupowaliśmy prawie pól roku. Nie szukamy okazji, najniższej ceny itd bo w cuda nie wierzę i tyle. Jedno autko kupiłem w miarę okazyjnie i jest to Sorento, a kupiłem tylko dlatego, że dalem 500 Euro wiecej właścicielowi niż oferował Salon Volvo wlascicielowi , przy rozliczeniu zakupu nowego Volvo.
Tyle co się wcześniej najeździłem to bajka, tyle co historii i bzdur nasłuchałem, ile kłamstwa moje uszy usłyszały trudno zliczyć. A chcialem tylko zapłacić normalne pieniądze za sprawny samochód.
Co do kontrolki Low to powinna zapalić się na desce. Ale jak ktoś nie używa to potem ciężko to "rozruszać" Sam nie korzystam z tego trybu i potem przeważnie po długim czasie musi się to rozruszać:) Wtedy za każdym razem śmiga. To przelaczamy na postoju.

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: 3 x Kia Sorento z Ostrów Mazowiecka

#3 Postautor: Admin » niedziela, 1 marca 2015, 11:45

rman pisze:Wszystkie 3 auta oglądałem w miejscowości Ostrów Mazowiecka w dniu 28.02.2015 r.


Świetna robota . :happy2:
Bardzo rzetelny i profesjonalny wpis.
Dzięki.
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
bogunow
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 09:38
Skąd jesteś: Łomża
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Inny Samochód: MB W164 320 CDI
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI 170KM 2008 BLACK
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times
Kontaktowanie:

Re: Uwaga na 3 x Kia Sorento z Ostrów Mazowiecka

#4 Postautor: bogunow » niedziela, 1 marca 2015, 11:52

Pewnego razu mój kolega zajechał do jakiegoś komisu w tamtych okolicach. Chciał obejrzeć BMW X5 które oglądał na otomoto. Brama od komisu zamknięta. Właściciel z kimś jeszcze grzebał coś w aucie stojącym poza komisem. Jak dowiedział się że chodzi o X5 to powiedział że nie ma teraz czasu otwierać i pokazywać auta :):) Pewnie nie "przygotowane" jeszcze było pod klienta :) Masakra
Obrazek

Konto usunięte

Re: Uwaga na 3 x Kia Sorento z Ostrów Mazowiecka

#5 Postautor: Konto usunięte » niedziela, 1 marca 2015, 13:04

Szacun kolego rman, że chciało Ci się opisać wizyty u handlarzy :gpost: . Gdyby wszyscy oglądający auta z ogłoszenia cokolwiek tylko o nich napisali, następni mieli by łatwiej. Jak tak czytam tą twoją relację to muszę stwierdzić, że mój handlarz był... :hmm: ok?, bo zataił tylko brak opłaty recyclingowej i wybebeszył auto z lewarka, klucza do kół itp. No i jeszcze jedno ja kupowałem auto za niecałe 20 tys, a tu za prawie dwa razy tyle :palm: Porażka

Giza

Re: Uwaga na 3 x Kia Sorento z Ostrów Mazowiecka

#6 Postautor: Giza » niedziela, 1 marca 2015, 13:20

Ech i znów się potwierdza że ludzie kupujący samochód szukający łoookaaazji chcą wypasu za darmo. I handlarz musi napisać w ogłoszeniu że auto dziewica igła i full opcja bo inaczej nikt nie zadzwoni. A na miejscu gadka szmatka bajki i bajery i .... wielu się złapie. Ilu sprawdzi że KIA w VIN podaje rok modelowy a nie produkcji? Auto większość kupuje oczami więc 10latki błyszczą sie bardziej niż nowe z salonu.

Awatar użytkownika
Madej
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2424
Wiek: 52
Rejestracja: poniedziałek, 14 stycznia 2013, 12:45
Skąd jesteś: Krakow/Wiedeń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Twoje poprzednie Sorento: Niebieska 2,5 140 KM+ chip ,Opony AT , USEL i wiele dobrego jeszcze..
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times
Kontaktowanie:

Re: Uwaga na 3 x Kia Sorento z Ostrów Mazowiecka

#7 Postautor: Madej » niedziela, 1 marca 2015, 13:35

rman dobra robota :happy2:
Na pewno komus kto chce kupic Sorento taki ops się przyda. :) Będzie wiedział na jakie auta uwazac.Jedyny warunek to musi zagladnac na nasze forum :rules:
Jak to powiedział jeden kat "każdy ma prawo być porąbany "

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Uwaga na 3 x Kia Sorento z Ostrowii Mazowieckiej

#8 Postautor: Admin » niedziela, 1 marca 2015, 14:18

Raczej nie , chyba że sam wykonał swoim aparatem.
Być może za wykonanie zdjęć zapłacono i agencja jest właścicielem praw autorskich.
Właściciel widząc niepochlebną opinię może chcieć odgryźć się a widząc swoje zdjęcia na forum miałby nas na talerzu.
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

mariank32
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1381
Rejestracja: sobota, 11 maja 2013, 20:12
Skąd jesteś: dolnośląskie 59300
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: nie mam
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 138000
Inny Samochód: Citroen C4, Citroen
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Uwaga na 3 x Kia Sorento z Ostrowii Mazowieckiej

#9 Postautor: mariank32 » niedziela, 1 marca 2015, 14:48

Admin ma rację, teraz tak się robi.
Szkoda że po wrzuceniu w Google VIN autka nie ma wyników wyszukiwania i odnośników do forum i strony tego tematu.
Ja do swojego ogłoszenia daję link do forum, ciekawe czy dzięki temu ktoś tutaj trafił.

Awatar użytkownika
ntgale
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1329
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 18:54
Skąd jesteś: ___
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Been thanked: 1 time

Re: Uwaga na 3 x Kia Sorento z Ostrowii Mazowieckiej

#10 Postautor: ntgale » niedziela, 1 marca 2015, 14:50

@rman, dobra robota.

rman
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 28 lutego 2015, 05:23
Skąd jesteś: Wieliczka
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento III
Silnik: 2.0 CRDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2018
Kolor: Czarny
Twoje poprzednie Sorento: w garażu jeszcze Sorento I 2.5 CRDi (170KM), A/T-TIPTRONIC, 4 WD, 2008, czarny
Kontaktowanie:

Re: Uwaga na 3 x Kia Sorento z Ostrowi Mazowieckiej

#11 Postautor: rman » niedziela, 1 marca 2015, 15:38

Długo się zastanawiałem czy można ze street view wklejać fotki, więc tym bardziej zdjęcia samochodów sobie odpuszczę. Wszyscy 3 panowie przez tel. mówili "będziesz pan zadowolony, przyjeżdżaj i kupuj". Wała robią z każdego kogo tylko się da. Straciłem cały dzień i w cholerę paliwa więc nie miałem żadnych skrupułów w napisaniu tego wszystkiego. Dopiero teraz wiem, że to auto z takim wyposażeniem i z tego rocznika kosztować będzie dużo więcej niż 40k. Dzięki za pozytywne komentarze, ale podziękowania tak naprawdę należą się tym którzy od 5 rano siedzieli przy kopach i mnie wspierali. Bez nich te „zakupy” mogłyby się skończyć gorzej ;)

Awatar użytkownika
Wojtas_vic
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 3757
Wiek: 52
Rejestracja: wtorek, 18 maja 2010, 06:22
Skąd jesteś: Koszalin
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: Czarna Perła
Przebieg (km.): 225000
Twoje poprzednie Sorento: 2,5 CRDI 2005 A/T
Kontaktowanie:

Re: Uwaga na 3 x Kia Sorento z Ostrowi Mazowieckiej

#12 Postautor: Wojtas_vic » niedziela, 1 marca 2015, 19:19

Nie wszyscy handlarze to oszuści, ja i Katy kupiliśmy identyczne auta u tego samego gościa i jesteśmy zadowoleni. Może dlatego, że nie jest to jego podstawowa działalność :hmm: Jest to moje pierwsze auto od handlarza i jak na razie nie mam uwag, nic nie picował, sporo spuścił z ceny.
Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiek ardie
ma VIN w małym palcu
ma VIN w małym palcu
Posty: 7225
Wiek: 58
Rejestracja: sobota, 19 czerwca 2010, 10:39
Skąd jesteś: Opole
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 159000
Inny Samochód: Daewoo Matiz
Has thanked: 474 times
Been thanked: 331 times
Kontaktowanie:

Re: Uwaga na 3 x Kia Sorento z Ostrowi Mazowieckiej

#13 Postautor: krzysiek ardie » niedziela, 1 marca 2015, 20:08

Rman cieszę się że spełniłeś moją prośbę, zostanie u nas na forum ślad po twojej wizycie i ktoś następny nie będzie tracił czasu i pieniędzy na spotkanie z tymi ludźmi :happy2:
uczestnik SDA :) Obrazek
"Kup Inne Auto" cyt. Sztaba

Awatar użytkownika
hunter
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3752
Rejestracja: piątek, 27 maja 2011, 00:37
Skąd jesteś: Toruń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: nie dotyczy
Kolor: DARK GREY
Inny Samochód: SPORTAGE QL 2,0 CRDI
Twoje poprzednie Sorento: Była czarna 3,3V6 248 KM, lift na daystar + sprężyny by Stella , Była SII 2,2CRDI 197KM AT AWD.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 123 times
Kontaktowanie:

Re: Uwaga na 3 x Kia Sorento z Ostrowi Mazowieckiej

#14 Postautor: hunter » niedziela, 1 marca 2015, 21:34

Wojtas_vic pisze:Nie wszyscy handlarze to oszuści, ja i Katy kupiliśmy identyczne auta u tego samego gościa i jesteśmy zadowoleni. Może dlatego, że nie jest to jego podstawowa działalność :hmm: Jest to moje pierwsze auto od handlarza i jak na razie nie mam uwag, nic nie picował, sporo spuścił z ceny.

Oprócz Waszych dwóch sztuk była kupowana jedna sztuka dla kolegi Andrzejosz( był taki krótko na forum) i 2 szt poza forum o których wiem bo uczestniczyłem w zakupie.
Jak byliśmy kupować dla Ciebie , to sprzedawca mówił ,że nie będzie chyba miał ale widzę ,że nie wytrzymał :lol: ,http://niusk.otomoto.pl/kia-sorento-4x4-v6-bogata-wersja-eu-fvat-23-C36068572.html
"JO" - JESTEM Z TORUNIA

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Uwaga na 3 x Kia Sorento z Ostrowii Mazowieckiej

#15 Postautor: Admin » poniedziałek, 2 marca 2015, 07:40

Beata pisze:Link do aukcji niedługo przestanie być aktywny, pozostanie tylko VIN.


Jest pół strony informacji, VIN, kolor, silnik, miejscowość, itp.
Najważniejszy tutaj jest VIN i pamięć krzyśka ardie, który od razu wychwyci czy VIN był sprawdzany i zwróci na to uwagę.
Ze względów prawnych zdjęć nie wykonanych własnoręcznie nie można publikować akurat w tym dziale.
Dzięki za zwrócenie uwagi , zmienię wpis w regulaminie.

( miałem już spór z jednym handlarzem, któremu musiałem nawet zagrozić, dzwoniąc do niego o 12 w nocy aby odczepił się od naszego forumowicza, który opisał jego auto na forum, więc tam gdzie w grę wchodzą czyjeś zyski trzeba być ostrożnym.)
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek


Wróć do „UWAGA NA TE AUTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości