MONTAŻ HAKA POZA ASO (AUTO NA GWARANCJI)

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
lukgoc
jestem
jestem
Posty: 11
Rejestracja: środa, 21 marca 2018, 22:43
Skąd jesteś: Tychy
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2015
Kontaktowanie:

MONTAŻ HAKA POZA ASO (AUTO NA GWARANCJI)

#1 Postautor: lukgoc » czwartek, 21 czerwca 2018, 10:13

Witam,
Chcę zamontowaĆ hak do mojego sorento. Samochód na gwarancji, czy mogę zamontować hak poza ASO żeby nie stracic gwarancji?
W ASO powiedzieli mi niepewnie ,że stracę gwarancję, a na necie wyczytałem ,że mając wiązkę dedykowaną tej gwarancji nie stracę.
Jak to faktycznie jest? Czy faktycznie mogą mi odmówic ewentualnej naprawy gwarancyjnej przy montażu poza ASO? Czy może po prostu zamontowac ten hak poza ASO i tej naprawy ewentualnej nie będą mi mogli odmówić?

Awatar użytkownika
Edgar
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 21 stycznia 2016, 13:06
Skąd jesteś: Katowice
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Has thanked: 77 times
Been thanked: 62 times
Kontaktowanie:

Re: MONTAŻ HAKA POZA ASO (AUTO NA GWARANCJI)

#2 Postautor: Edgar » czwartek, 21 czerwca 2018, 20:23

Możesz zamontować, a przy okazji jakiejś awarii muszą Tobie udowodnić, że ten montaż miał na to wpływ.
Ale inaczej - o jakiej różnicy PLN mówisz, czy też uważasz, że sam zrobisz lepiej ? Skąd taka decyzja ?

lukgoc
jestem
jestem
Posty: 11
Rejestracja: środa, 21 marca 2018, 22:43
Skąd jesteś: Tychy
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2015
Kontaktowanie:

Re: MONTAŻ HAKA POZA ASO (AUTO NA GWARANCJI)

#3 Postautor: lukgoc » czwartek, 21 czerwca 2018, 21:01

Decyzja jeszcze nie zapadła, natomiast w ASO hak ok.2350zł ,sądzę ,że jestem to w stanie zrobić za kwotę ok. 1500-1600zł. Jutro jadę rozeznać sytuację, natomiast swoje przypuszczenia opieram póki co na doświadczeniach znajomych jak również tutaj na forum w innym wątku został poruszony ten temat.
Kolejna sprawa to sposób montażu haka przez serwis kontra firmę ,która się specjalizuje w montażu haków, sądzę ,że mają większe doświadczenie i zrobią to lepiej (dobór haka, ewentualne wycięcie zderzaka etc...)

szymu
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 14:50
Skąd jesteś: Katowice
Silnik: 2.0 CRDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2017
Kolor: szary
Inny Samochód: IX35
Kontaktowanie:

Re: MONTAŻ HAKA POZA ASO (AUTO NA GWARANCJI)

#4 Postautor: szymu » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 10:57

Cześć,

ja montowałem w Eurokas w Katowicach. W kontekście wycięcia to uważam, że faktycznie zrobili to ładnie (wycięli niezbędne minimum). Co do samego montażu, szczególnie poza ASO, to zastanów się dwa razy. Z tego co zauważyłem u siebie to coś się stało z czujnikiem martwego pola bo po montażu zachowuje się inaczej (gorzej - dużo fałszywych alarmów pop prawej stronie auta). Ja po prostu umówię się na usunięcie problemu - jak zamontujesz poza ASO to może się okazać, że w takiej sytuacji nie rozwiążą problemu na gwarancji.

PS.
Mój problem zaczął występować po montażu haka. ASO twierdzi, że montaż nie ma wpływu bo czujnik jest niby pod metalową częścią nadkola (z tego co gdzieś widziałem to takich czujników nie montuje się pod blachą, ale może Kia ma jakieś lepsze, które się da ;) )

PS2.
Co do samego eurokas to mam mieszane uczucia - z jednej strony twierdzą, że montują dużo haków i mają to "w jednym palcu", z drugiej strony sama obsługa jest średnio profesjonalna (na oddanie auta czekałem 40 min bo nie było komu go oddać, o cenie uzgadnianej przez telefon też nikt nie pamiętał, a wymieniany olej wlali inny niż instrukcja przewiduje....). Do tego teraz problemy z czujnikiem. Z drugiej strony montaż jest estetyczny, a diagnosta przy przeglądzie twierdził, że super zamontowane....

lukgoc
jestem
jestem
Posty: 11
Rejestracja: środa, 21 marca 2018, 22:43
Skąd jesteś: Tychy
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2015
Kontaktowanie:

Re: MONTAŻ HAKA POZA ASO (AUTO NA GWARANCJI)

#5 Postautor: lukgoc » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 11:41

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Sprawa faktycznie do przemyślenia, ale może pojawi się jeszcze jakiś głos za montażem poza ASO :)

Awatar użytkownika
hunter
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3752
Rejestracja: piątek, 27 maja 2011, 00:37
Skąd jesteś: Toruń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: nie dotyczy
Kolor: DARK GREY
Inny Samochód: SPORTAGE QL 2,0 CRDI
Twoje poprzednie Sorento: Była czarna 3,3V6 248 KM, lift na daystar + sprężyny by Stella , Była SII 2,2CRDI 197KM AT AWD.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 123 times
Kontaktowanie:

Re: MONTAŻ HAKA POZA ASO (AUTO NA GWARANCJI)

#6 Postautor: hunter » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 13:02

Samochód na gwarancji montuj w ASO - unikniesz pózniej ewentualnych kłopotów przy uznaniu usterek instalacji elektrycznej jako podlegających naprawie gwarancyjnej.
"JO" - JESTEM Z TORUNIA

kiastore
jestem
jestem
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 29 czerwca 2018, 15:11
Kontaktowanie:

Re: MONTAŻ HAKA POZA ASO (AUTO NA GWARANCJI)

#7 Postautor: kiastore » piątek, 29 czerwca 2018, 16:20

Generalnie można to zrobić poza ASO, ale cena w ASO jest pewnie dlatego wyższa gdyż montowana jest oryginalna dedykowana wiązka, która jest sporo droższa niż uniwersalna.
Różnice między wiązkami: w oryginalnej wpinasz kostkę w kostkę, w uniwersalnej tniesz i lutujesz instalację.
Wnioski nasuwają się same, montując uniwersalną wiązkę tracisz gwarancję na elektrykę w aucie.

lukgoc
jestem
jestem
Posty: 11
Rejestracja: środa, 21 marca 2018, 22:43
Skąd jesteś: Tychy
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2015
Kontaktowanie:

Re: MONTAŻ HAKA POZA ASO (AUTO NA GWARANCJI)

#8 Postautor: lukgoc » niedziela, 1 lipca 2018, 21:50

dzięki za posta, temat dedykowanej wiązki jak najbardziej poruszyłem i mimo wszystko jest to dalej spora różnica w cenie.
Zgadzam się jednak ,że do auta na gwarancji tylko dedykowana wiązka.

szymu
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 14:50
Skąd jesteś: Katowice
Silnik: 2.0 CRDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2017
Kolor: szary
Inny Samochód: IX35
Kontaktowanie:

Re: MONTAŻ HAKA POZA ASO (AUTO NA GWARANCJI)

#9 Postautor: szymu » piątek, 13 lipca 2018, 11:13

Co do wiązki to z tego co wiem to mi montowali uniwersalną. Też się zastanawiałem, czy uniwersalną czy dedykowaną wybrać (uniwersalna z tego co pamiętam to ok 400zł, dedykowana to ok 800zł), ale w Autokas poinformowali mnie, że montowali już kilkadziesiąt haków z uniwersalną i problemów nigdy nie było.

Co do mojego problemu z radarem - pojechałem na kalibrację i wygląda na to, że jest ok :)


Wróć do „Pytania i odpowiedzi Sorento III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości